Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

НМТ за кордоном проведуть за київським часом. Учасникам НМТ, які братимуть участь у тестуванні за кордоном, варто звернути увагу на час початку і проведення іспитів. Тестування відбуватиметься у 30 європейських країнах, а також у США і Канаді.

Лісовий і Бабак синхронно визнали себе ненауковцями. Міністр освіти і науки і голова освітнього комітету ВР очікувано відмовилися від своїх наукових ступенів. Обидва називають відмову від наукового ступеня позбавленням від старої культури чиновників.

МОН вкотре доручає вишам виконувати мовне законодавство. Відомство просить керівників закладів вищої та фахової передвищої освіти вжити заходів щодо забезпечення виконання вимог закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Гуртожитки деяких вишів передадуть переміщеним особам. Приміщення гуртожитків деяких вишів планується передати у користування переміщеним особам. Наразі МОН готує перелік об’єктів для опрацювання алгоритму передання таких приміщень.

Учні нацменшин поки що зможуть навчатися мовами ЄС. Школяри, які належать до національних меншин, і мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу, зможуть продовжити перехідний період здобуття такої освіти щонайменше до 01 вересня 2024 року.

Для учасників НМТ створили відеоінструкцію. Напередодні початку основної сесії НМТ Український центр оцінювання якості освіти представив відеоінструкцію, що допоможе ознайомитися з інтерфейсом онлайнової тестової платформи.

США допоможуть виплатити зарплати українським освітянам. До держбюджету надійшли кошти в розмірі 1,25 млрд доларів. Залучене фінансування буде спрямовано на видатки держбюджету, зокрема, на оплату праці працівників освітньої сфери.

Складність НМТ з математики відповідатиме демотесту 2023. Рівень складності завдань з математики у національному мультипредметному тесті відповідатиме складності демонстраційного тесту, який був розроблений і представлений УЦОЯО.

Набори завдань НМТ для кожного учасника будуть унікальними. Варіанти тестів, з якими працюватимуть учасники НМТ, будуть унікальними для кожного тестового дня і кожної зміни тестування. Водночас подібні і суголосні завдання можуть траплятися в різних учасників НМТ.

Пропуск НМТ без поважних причин унеможливить участь у тестуванні. Пропуск тестування без поважної причини унеможливить проходження НМТ. Водночас повітряна тривога, внаслідок якої учасник не зможе дістатися до пункту тестування, вважатиметься поважною причиною.

Освіта.ua
02.06.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Симетрія
Бабак і Лісовий очікувано позбавились дисертацій….. А очікувано посад?? А обман Бабака про 4000$ зарплати вчителям?? А яка розплата за обман?? А постійне його втручання в діяльність Мон, день і ніч сидить в кабінеті міністра?!! ОЧІКУВАНА відставка Бабака !!!!
007
Для Симетрія: А що є якийсь закон, який зобов’язує міністра освіти мати наукове звання? А те, що Ви, доросла людина з вищою освітою, не здатні порахувати скільки треба коштів на зарплату к 4 тис. дол. вчителям, та повелись на пропаганду зелені, то вже Ваша година. А ще, рибкам-гупі пропоную переглянути дебати Зелі з Порохом, і подивитись чим він тепер від нього відрізняється. Тим, що його "єрмачня" крадуть більше під час війни в тієї армії, яку при Пороху створили?
Коментувати