Освітня профспілка втрачає кількість спілчан

Наразі Профспілка працівників освіти і науки об’єднує понад 1 мільйон 130 тисяч членів

Освітня профспілка втрачає кількість спілчан

Наразі Профспілка працівників освіти і науки об’єднує понад 1 мільйон 130 тисяч членів, серед яких 690 тисяч педагогічних працівників закладів та установ освіти, понад 366 тисяч студентів та 25 тисяч учнів закладів професійної освіти.

Про це йдеться у повідомленні освітянської профспілки за результатами засідання президії ЦК Профспілки, що відбулося в Івано-Франківську.

У профспілці зазначають, що скорочення членів профспілки відбувається також через об’єктивні причини.

Найголовнішою з них у профспілці називають вторгнення рф, оскільки значна частина організацій на окупованих територіях призупинила свою діяльність, а багато працівників стали внутрішньо переміщеними особами або виїхали за кордон.

Також причинами скорочення кількості членів у профспілці називають реформування галузі, оптимізація закладів освіти та зменшення чисельності працюючих.

Освіта.ua
29.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Родион
Освітянські профспілки - рудимент радянщини, де головою, як правило був член партії, який під керівництвом парторга впроваджував для безпартійних членів колективу лінію партії. Хочу запитати, чому декомунізація не торкнулася цієї "школи комунізму"?
Василь
А от ви, Освіта, запитайте чи освітяни відчувають роботу органів влади у освіті? Ні? Та звісно ж, опитування про профспілку поставити - то діло не хитре...
Сергій
Освітянська профспілка-це фікція,вона віщує будь які рішення освітньої номен клатури та захищає існуючу совкову систему , є просто частиною шкільних адміністрацій!!!!
Галина
Особливо профспілка вміє ділити 13 зарплату, і якщо ти з профспілкою не друже то забудь про неї. Принцип поділу простий - чим довше ти в школі чим ближче до голови профспілки тим більше матимеш. А чим дальше ти від неї нічого не матимеш. Пам’ятаю свій перший рік на роботі мені тоді дали 13 зарплату у розмірі -30 гривень , а от директор отримала 1500гривень. Відповідь ти новенька. Треба заслужити . Особливо заслужила директор напевно - перекладання роботи, вічними криками, і недовольством. Другий випадок коли я захворіла на ковід всім давали 1000гривень , а мені не дали бо мій голова профспілки клопотання забув подати і коли це виявилось уже було пізно! От так захищає профспілка нас )
Галина
Для Галина: Ви ж розумна людина з вищою освітою. Ну яка 13 заробітна плата? Накого поняття в бюджеті не існує. Воно може бути лише в бізнесі. Тим більше, якщо мова про заохочувальні виплати (наприклад премі чи грошову винагороду), то її дійсно треба зазлужити, і мають бути письмово оформлені подання на працівників
Коментувати
людмила
Освітянська профспілка-самий корумпований орган. На внески гарно живуть голова, бухгалтер та їхні прихвосні. Ніякої звітності і перевірки неможливі. В нашому районі виходять цілими колективами. ось головна проблема.
Світлана Павлівна
Для людмила: Ото замахнули! Та де там! Ви ж наче розумна людини - ну яка корупція? на чому на копійках? Зараз? А перевірки у них точно є. І звітність! Не знаєте, не пишіть.
Коментувати
не в профспілці
а як профспілка може вирушувати питання заробітної плати, якщо комунальні школи, залежать від діючої нормативної бази та фінансуються з бюджету, у якого може не бути доходів. Профспілка дієвою може бути лише у бізнесі, де може примушувати власника певний відсоток прибутку спрямовувати на заохочення працівників. А, якщо "денег нєт, совсєм нєт", то профспілка може хоч гопки скакати
марія
яка профспілка. Класне керівництво не платять( так хоче голова ОТГ) а заставляють робити ще більше ніж тоді коли платили. Всі надбавки позабирали. Гола ставка .А про оплату лікарняного , то взагалі мови немає.
Ірина
Харківська профспілка нікого ніколи не захищала. Коли ми потрапили в окупацію, і нам не платили нічого, я телефонувала до них, просила поради, допомоги, але отримала тільки ігнор. Півроку платили внески, і навіть новорічний пакетик цукерок для дитини не дали. Всі запитання просто відкидають, і постає питання: навіщо така організація - тільки для профвнесків?
Володимир
Повиповзали навесні «кубло» й « образа» і ,як сліпі й глухі шукають інструментів принизити дії освітянської Профспілки, слугуючись власною риторикою, не відаючи реальних зусиль профспілки,її численної армії профспілкових активістів,яка в непростих умовах реалізує свої статутні норми та вимоги соціально - економічного захисту,моральні засади,живе проблемами своїх спілчан. Схаменіться ображені чи просто зневірені в собі, повертайтесь в ряди спілчан і спільними зусиллями кожного утвердимо віру в Профслілку, як єдиний на даний час, як у всьому світі, інструмент захисту освітянина .Й порада : будьте чесними перед собою …Володимир
Вчитель
Для Володимир: це з області фантастики? Двадцять років був у профспілці і головою профкому, але десять років потому вийшов з неї і вийшов увесь колектив, так як реального захисту не було! А голова профспілки йшов на поводу завів горво/райво. Шукайте " слабоє звєно". но
Коментувати
Лариса
Я довіряю Профспілці освітян, оскільки це єдина організація, яка підтримує людину праці.
Колега
Чого сперечаєтесь, колеги? Вийшли і забули! Я років 7 як вийшла.Чи ви ще надієтесь на профспілку? Брєд! Сон рябої кобили! Шабаш відьом, які є у профспілці, не допоможуть!
Інна
Катерина Іванівна. Виплата зп- це закон,а не профспілка... Куди дівалися роками наші гроші? Кого утримували? Який захисту? Від кого? Якщо існують і виконуються закони,то захищати нікого не треба...
Антон
У нашому вузі голова профспілки лише на ювілеї ходив, про захист прав не чув. Більшість молоді з профспілки давно вийшла, залишилися одні пенсіонери
Зоя
Про який захист може іти мова? У нашому закладі КЗ"Петровірівський мистецький ліцей Одеської обласної ради" з січня місяця педпрацівники отримують 65-70% заробітної плати. Все в порядку, нас захищають і ґарантують виплати менше мінімалки.
Елена Зеленская
Надо вообще всем выйти!Зарплаты мизерные,повышения наши профсоюзы не требуют.Наша школа работает в две смены,приходим на 8 утра,уходим в 18.00.Постоянные сирены,эвакуации,никто не считает какая нагрузка на учителей
Вчитель
Вже 12 років, як вийшли з профспілки усім колективом. Різниці практично не відчули. Економія на внесках.
Крістіна Шпак
Викачка грошей і ніякого захисту. Моя дитина,а їй вже 25, ні разу не отримала подарунка на Новий рік. А премії керівництво виписували постійно. Вийшла вже з організації 3 роки і ніразу не пожаліла.
Катерина Іванівна
Для Крістіна Шпак: Профспілка це не подарунки, а те, що у вам вчасно виплатили зп і все решту... Подарунки - то совєцький союз
Коментувати
Наталія
Вийшли вже як рік всім педагогічним і робітничим персоналом школи. Нічого, живемо, як і жили. Членські внески тратимо на ЗСУ
Олександр
Для Наталія: Вийшли то й вийшли... Але ж зарплата і всі доплати є - не з неба впали, не чиновники просто так дали, а ДОБИЛИСЯ профспілки... А ви кажете! На ЗСУ треба - то святе!
Вчитель
А можна конкретніше. чого там добилась профспілка?
Коментувати
Юлія
Я голова профспілки, чесно намагаюсь відстоювати інтереси членів трудового колективу, але все закінчується тільки розмовами. В управлінні освіти рота закривають, голова районної профспілки тихенько сидить на своєму місці "моя хата скраю...", я вже у всіх як кістка в горлі, але недоплати , власний рахунок, простій , як існував так і є. Зараз на все відмовки"Війна..., Грошей не має", але чомусь про себе не забувають.
Tetiana
87 проти 13, цифри говорять самі за себе. тому так і є, що вчителі абсолютно безправні і беззахисні члени суспільства. На вчителя можна повністю безкарно повісити всіх собак, за будь-які негаразди не лише з учнем, але і з суспільством в цілому. Що, по великому рахунку, і відбувається.