Медична допомога громадянам України в Польщі
PR

Уряд Польщі готує спеціальні законодавчі рішення, що дозволять врегулювати медичні послуги українцям

Медична допомога громадянам України в Польщі

Уряд Польщі готує спеціальні законодавчі рішення, що дозволять врегулювати медичні послуги громадянам України, які прибувають до Польщі у зв’язку з військовою агресією росії проти України.

Інформація стосується громадян України, які мають посвідчення, видане Прикордонною службою Польщі, або відбиток печатки Прикордонної служби Польщі в проїзному документі, що підтверджує легальне перебування на території Республіки Польща після перетину кордону з 24 лютого 2022 року у зв’язку зі збройним конфліктом в Україні.

Положення стосуватимуться медичних закладів, які уклали договір із Національним фондом здоров’я. Зміни до закону почнуть діяти заднім числом з 24 лютого 2022 року.

Надання та оформлення пільг як для польських пацієнтів

Правила надання медичних послуг громадянам України та їх поселення будуть такими ж, як і для польських пацієнтів. Громадяни України матимуть додатковий титул, що дасть право на медичне обслуговування в Польщі.

Допомогу оплачуватиме Національний фонд здоров’я з державного бюджету. Базою для розрахунків будуть ставки, передбачені договорами з Національним фондом здоров’я.

Пацієнт з України. Як повинні поводитися медичні установи

Наразі готуються спеціальні законодавчі рішення, але медики під час звернення пацієнтів з України вже зараз:

 • не повинні відмовляти в допомозі;
 • не повинні направляти пацієнтів до іншого надавача медичних послуг;
 • не повинні вимагати від них оплату наданих послуг і не виставляти за них рахунки;
 • повинні окремо фіксувати кожен випадок надання допомоги громадянину України на підставі даних із паспорта чи іншого проїзного документа, чи довідки, виданої Прикордонною службою Польщі.

Звітувати та проводити розрахунки за медичні послуги, надані громадянам України за договорами з Національним фондом здоров'я, можна буде одразу після прийняття спеціального акту та визначення розрахункових рішень.

Скористайтесь електронним рецептому і збережіть свій час!

Електронний рецепт – електронний документ, який замінив традиційний паперовий рецепт. Ви отримаєте електронний рецепт на основі чотиризначного коду, який отримаєте електронною поштою або SMS, залежно від того, як ви виберете у своєму обліковому записі пацієнта в Інтернеті.

Забрати його можна в додатку MojeIKP на телефоні. За запитом ви отримаєте його у вигляді роздруківки. Також завжди можно скористатися з інтернет сторінки medyk.online або holterhelp.pl, за доомогою якої можна потрапити на прийом лікаря онлайн, зареєструватися, попередньо вказавши свої дані, після онлайн візиту до лікаря і консультації пацієнт отримає код-рецепти на потрібні ліки.

До речі, варто нагадати, що за один онлайн-візит пацієнт отримує один рецепт на потрібні йому ліки.

Що ви отримаєте завдяки електронному рецепту?

 • Якщо вам призначать більше ліків, вам не потрібно просити копію і ви не втратите гроші, адже ви можете купити будь-який препарат в будь-якій аптеці.
 • Немає ризику отримати не той препарат – електронний рецепт завжди розбірливий.
 • Ви не втратите його – усі електронні рецепти зберігаються у вашому Інтернет-акаунті пацієнта.
 • Ліки ви можете придбати в кожній аптеці Польщі.

А якщо ви використовуєте обліковий запис Пацієнта в Інтернеті, у такому разі ви:

 • можете в будь-який момент перевірити, як приймати ліки – інформацію про призначене дозування ви знайдете в електронному рецепті;
 • отримаєте інший електронний рецепт без відвідування кабінету (у разі хронічного захворювання та після консультації, наприклад, телефоном, з лікарем) електронною поштою або SMS;
 • можете перевірити дозування ліків, призначених вашим дітям до 18 років;
 • можете повідомити про потребу в ліках, які ви регулярно приймаєте.

Освіта.ua
24.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів