Osvita.ua Новини МОН відкидає закиди щодо порушення прав людини
МОН відкидає закиди щодо порушення прав людини

У Міністерстві освіти і науки вважають необґрунтованими звинувачення в порушенні прав людини в ході реалізації Програми поліпшення вивчення української мови у школах з навчанням мовами національних меншин

МОН відкидає закиди щодо порушення прав людини

Міністерство освіти і науки, керуючись Основним законом - Конституцією України, найвищим пріоритетом своєї діяльності ставить забезпечення рівного доступу всім громадянам, в тому числі й представникам національних меншин, до якісної освіти. Міністерство діє винятково у рамках законодавства України. Йдеться у заяві Міністерства оприлюдненій у четвер 11 вересня.

Позиція Міністра І.Вакарчука є чіткою: ніхто не має права і не повинен мати можливостей обмежувати конституційне право громадян здобувати освіту державною мовою.

Останнім часом почастішали заяви окремих політиків з критикою проведення зовнішнього незалежного оцінювання державною мовою. Звертаємо увагу на те, що в країнах світу зовнішнє незалежне оцінювання мовами національних меншин не здійснюється. Водночас Міністерство пішло назустріч і визначило перехідний період до 2010 року, коли тестові завдання (за винятком тесту з української мови та літератури) перекладатимуться. Заявляють у відомстві.

Аналіз стану вивчення української мови у школах з навчанням мовами національних меншин засвідчив неоднорідність цього процесу. З метою поліпшення вивчення української мови та надання рівних можливостей для вступу до вищих навчальних закладів країни Міністерством була розроблена окрема Програма. Метою Програми є не примус, а створення додаткових можливостей для кращого вивчення української мови за бажанням учнів і за рахунок варіативної (додаткові години) складової навчальних планів. Основа для Програми була сформована на Першій всеукраїнській нараді вчителів української мови і літератури загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин, в якій брали участь представники всіх областей України.

Міністерство виходить з того, що оволодіння рідною та державною мовами є важливою передумовою для подальшого життєвого успіху молодої людини, її повноцінної інтеграції в українське суспільство.

Освіта.ua
11.09.2008

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!