Osvita.ua Новини Віктор Ющенко зустрівся з президентом НАНУ Борисом Патоном
Віктор Ющенко зустрівся з президентом НАНУ Борисом Патоном

Підчас зустрічі Віктор Ющенко заявив про готовність збільшити фінансування української науки у державному бюджеті 2008 та 2009 років

Віктор Ющенко зустрівся з президентом НАНУ Борисом Патоном

Також у ході зустрічі було обговорено фінансову підтримку наукових досліджень та мотивацію українських учених. Президент України підкреслив, що недостатня бюджетна підтримка забирає можливості розвитку наукового потенціалу: за останні роки в Україні фактично не було впроваджено жодної інновації загальнодержавного масштабу, а ті, що були реалізовані, - носили, як правило, локальний характер, не виходячи за межі окремих виробництв. Продовжує знижуватися питома вага інноваційно-активних підприємств. Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Президент також вважає, що внесок фахівців та установ НАН стане цінним при розробці наукової концепції Культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал».

В.Ющенко повідомив, що має намір врегулювати деякі проблеми розвитку української науки. Найближчим часом буде підписано Указ «Про додаткові заходи щодо розвитку наукової і науково-технічної діяльності Національної академії наук України». Цей документ передбачатиме:

  • розроблення та затвердження державних програм стосовно розвитку новітніх технологій, проведення перспективних для України наукових досліджень за пріоритетними напрямами природничих, суспільних та гуманітарних наук;
  • розвиток організаційної та матеріально-технічної бази НАН України;
  • удосконалення механізму стимулювання праці працівників Національної академії наук України, зокрема, підвищення на 30 відсотків розмірів посадових окладів науковців (з 1850 грн/міс. до понад 2400 грн/міс.);
  • збільшення стипендій аспірантам (з 1234 грн/міс. до 1600 грн/міс.) та докторантам (з 1580 грн/міс. до 1830 грн/міс.), їх стажування у провідних закордонних наукових та навчально-наукових центрах;
  • закупівля НАН України унікального імпортного наукового обладнання безпосередньо у виробника за переліком, що затверджується Президією НАН України;
  • забезпечення учених, у тому числі й молодих, житлом;
  • розвиток інформаційних мереж, створення належної поліграфічної бази Академії;
  • надання НАН України окремих повноважень з управління у галузі вищої освіти.

Також Глава держави Віктор Ющенко запропонував Борисові Патону активно залучити НАН до вивчення причин масштабного стихійного лиха, яке сталося у шести областях України, та внести пропозиції щодо способів запобігання таким природним катастрофам.

«Без Національної академії наук ми правильної відповіді не знайдемо. При чіткій ясній позиції Академії наук ми могли б багато чого зробити через РНБО, уряд, парламент», - вважає Президент.

Окрім того, Президент під час зустрічі нагадав про ювілейну дату, яку цього року святкуватиме НАН: 90 років тому за сприяння уряду Гетьмана П.Скоропадського було засновано Академію наук України.

«Це не тільки подія для Академії наук. Це подія для держави, це велике національне свято», - сказав Президент.

 

ДОВІДКА:

У складі НАН України діють понад 200 наукових установ.

Законодавством визначено рівень бюджетного фінансування науки - не менше 1,7% ВВП. Водночас загальний обсяг фінансування наукової діяльності за рахунок усіх джерел протягом останніх років складав близько 1,0 -1,2% ВВП, у тому числі за рахунок державного бюджету - 0,38 - 0,40 % ВВП. Для країн ЄС вважається нормальним фінансування наукової діяльності на рівні не менше 3% ВВП, у тому числі за рахунок державних коштів - не менше 1% ВВП.

Сума витрат держбюджету на наукову сферу у 2007 році - понад 3 млрд. грн., у т.ч. за рахунок загального фонду - понад 2,7 млрд. грн. У 2008 році фінансування науки за рахунок держбюджету заплановано в обсязі 4,3 млрд. грн. (у тому числі за рахунок загального фонду - понад 3,6 млрд. грн.). 56 % з цих коштів передбачено на фінансування НАН України - 2,48 млрд. грн. (у тому числі за рахунок загального фонду - 2,08 млрд. грн.). Понад 70% цієї суми - грошові виплати працівникам.

Освіта.ua
11.09.2008

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!