У жовтні стартує іпотечна програма для освітян і науковців

Програма доступної іпотеки під 3% річних запрацює для педагогів і науковців з 1 жовтня

У жовтні стартує іпотечна програма для освітян і науковців

Державна програма доступної іпотеки під 3% річних запрацює для педагогів, науковців та ще кількох категорій громадян з 1 жовтня 2022 року.

Про це під час телемарафону повідомила міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, сьогодні ця ініціатива – більш ніж актуальна.

«Тисячі людей втратили своє житло через збройну агресію росії, хтось був змушений виїхати за кордон. Розраховуємо, що до кінця року військовослужбовці, правоохоронці, медики, педагоги та науковці отримають близько 2 тисячі квартир на умовах доступної іпотеки», – наголосила Юлія Свириденко.

Також вона розповіла про умови програми «Доступна іпотека».

«Базова умова для доступної іпотеки: 52,5 квадратних метри на одну людину + 21 «квадрат» на кожного члена сім'ї. Тобто сім'я з трьох людей може розраховувати на отримання іпотеки для купівлі квартири до 94,5 квадратних метрів», – пояснила міністр економіки.

Окрім того, вона поінформувала, що процентна ставка у 3% для освітян залишатиметься фіксованою протягом усього строку кредиту.

Очікується, що строк кредитування складатиме до 20 років, а початковий внесок – 20% вартості житла.

Міністр економіки пообіцяла, що алгоритм участі у іпотечній програмі буде максимально спрощено.

«Людині не потрібно буде йти в банк для подачі заявки. Пройти через усі процедури можна через Дію. Цим заощаджується час і досягається максимум ефективності. Не потрібно тонути у бюрократії, тратити сили та час на нескінченні черги та документи», – наголосила Свириденко.

Зокрема, завдяки «Дії» процес прийняття рішення банками-учасниками програми по заявках на іпотеку буде частково автоматизований. Банки самостійно ухвалюватимуть рішення на основі отриманих з реєстрів даних.

Освіта.ua
12.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Напишіть будь ласка хто шукає квартиру під іпотеку укрфінжитло чи позичальник? Першочергово будуть надавати кредити військовим чи медикам?
гість
Тобто це тільки для переселенців ??? А якщо людина 50+ не заробила на учительській зарплаті на житло, то в прольоті чи як???
Татьяна
Який жах, що ж ви з людей скотами загнаними зробили!! Вчитеь 55 років, з них 38 віддала школі, один запис в трудовій одразу з педагогічного училища по розподілу з великого міста у село, в якому мала свій будиночок, а війна забрала у неї все, сумка з одежою, розірваний трудовий договір....2 тис.ВПО ПРО ЯКІ ІПОТЕКИ ВИ ГОВОРИТЕ? ЯКБИ НЕ ДОБРІ ЛЮДИ , ТО ЇСТИ БУЛО Б НІ З ЧОГО ЛЮДИНІ ВАШ СРАНИЙ ЗЕЛЕНИЙ ПРОДУКТ ЗІ СВИНИНИ!!! ПРО ЯКІ 20% І 20РР.ЙДЕ МОВА ? ЛЮДИ НІКОМУ НЕ ПОТРІБНІ, НА ПРЕВЕЛИКИЙ ЖАЛЬ((((
Олена
Для Татьяна: Зеленский напав на Україну і із за нього ви без житла?Я працюю викладачем, зарплати нормальні,до війни все було добре.А з такіми настроями як у вас,не можно виховувати майбутьне покоління.
Олег
Для Олена: Зеленський два роки "будував дороги",замість посилювати армію.Тому отримали повномасштабну війну.А людей ніхто не евакуював,хоча влада свої сім’ї вивезла за кордон за кілька місяців перед війною.А винна проста вчителька з села, значить,яка втратила все?
Коментувати
Реаліст
А вартість житла як буде обраховуватись під час воєнного стану? по курсу гривні до долара США? 1 до 28, як до війни? чи може вже за 1 до 40? так що ці три відсотки вийдуть десь збоку, та й, взагалі, хто (притомний!) буде продавати нерухомість під час війни?
Ольга
Подскажите пожалуйста, находясь в декретном отпуске возможно взять ипотеку? Есть возможность первого взноса и оплаты ипотеки.
гість
Для Ольга: також незрозуміло щодо вікових обмежень, чи вони є.
Коментувати
безкоштовно житло!!!!
А перший внесок держава робить за те, що люди стали впо!!! Тільки безкоштовно! І роботу, люди мали всееееееее!
Sunny Flovers
Це все чудово, окрім питання Де взяти 20% для початкового внеску (це мінімум 200 тис грн) ?