У ВР хочуть обмежити вплив «руского міра» на освіту

У Раді пропонують заборонити джерела інформації рф для використання в освітніх програмах

У ВР хочуть обмежити вплив «руского міра» на освіту

Група народних депутатів із різних фракцій та груп парламенту пропонує заборонити використовувати джерела інформації російської федерації в освітніх програмах, науковій та науково-технічній діяльності.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на законопроєкт №7633, що зареєстрований у Верховній Раді.

Законопроєктом запропоновано внести зміни до закону «Про освіту» та закріпити загальний принцип захисту освітньо-інформаційного простору України від впливу російського імперіалізму та «руского міра», згідно з яким складові освітньої програми не можуть містити посилання на джерела інформації, створені на території, державною мовою, громадянами та юридичними особами держави-агресора чи окупанта.

Водночас ініціатори законодавчої ініціативи вважають за необхідне передбачити винятки для цих положень: для освітніх програм із навчанням мовою національної меншини та які передбачають вивчення росії за умови критичного аналізу цих джерел, а також за використання для ілюстрування та пояснення явищ, що відбуваються в рф.

Аналогічні положення пропонується закріпити і в законі «Про наукову та науково-технічну діяльність», зазначивши тут також як виняток дисципліни, створені для вивчення мови корінного народу, національної меншини, та закріпивши положення про те, що держава сприяє виданню та розповсюдженню джерел інформації у сфері наукової та науково-технічної діяльності державною мовою.

Згідно із законопроєктом, перехідний період для впровадження таких змін становитиме п'ять років.

Освіта.ua
05.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
А піднімати собі зарплату під час війни і обмежувати права людей злочинними законопроектами не "рускій мір"? Нехай починають із себе.
Галина
Що вам сказати. Дивлюся на одту шмаркатню, яка вечорами під кабаками шпікає російською і шукає де дурі купити. Приходжу до висновку. Мобілізацію до 16 років запросто можна розширювати. І давати відтрочку для здобуття загальної середньої освіти та ще раз давати відстрочку здобувати професійну, вищу, чи передвищу освіту, але тим у кого середній бал від 5 класу не був менший за 7. І позитивна характеристика з школи за весь час навчання. Рашту не завдать брати навіть з 14 років. Папорт на руки, далі державі служити, а не дорогами шастати і людей лякати.
Володимир Олександрович
Для Галина: ти вже , як так розумію відслужила державі. Прямо з фронта пишеш, якраз обстріл закінчився і ти зразу писати свої геніяльні думки. Ось своїх дітей і відправляй, а краще зразу з роддома, все одно генетика від матері, мозок там не матиме інтелекту в принципі
Коментувати
Me
Интересно, во время войны в образовании запрещалось упоминать о работах там Гаусса, Рентгена, Планка, Эйнштейна, наконец? Ну, немецких ученых?
За-раза
А де ж ви були 30 років??? .
399
Для За-раза: Їх небуло, нема і небуде.
Коментувати