Рада зробила крок до дебюрократизації освіти

ВР ухвалила закон, спрямований на пришвидшення цифрової трансформації освіти

Рада зробила крок до дебюрократизації освіти

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування інтегрованих інформаційних систем у сфері освіти», який спрямований на пришвидшення цифрової трансформації освіти.

Про це повідомив голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

За його словами, ухвалення закону є першим кроком до зменшення звітності вчителів і директорів.

Зокрема, відповідно до прийнятого закону в Україні буде функціонувати інтегрована інформаційна система – Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту (АІКОМ), що забезпечить цифрову взаємодію між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, закладами та установами освіти, учасниками освітнього процесу тощо.

«АІКОМ дозволить легко і швидко збирати та обробляти достовірну і повну інформацію в сфері освіти. Для цього АІКОМ буде взаємодіяти з іншими електронними інформаційними ресурсами та/або публічними електронними реєстрами у сфері освіти, зокрема з Єдиним державними демографічним реєстром, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування тощо», – зазначає очільник профільного парламентського комітету.

Окрім того, АІКОМ поєднає електронні інформаційних ресурсів та/або публічні електронні реєстри у сфері освіти, має забезпечити їх внутрішню та зовнішню інформаційну взаємодію, у тому числі з питань розподілу та перерозподілу міжбюджетних трансфертів з державного місцевим бюджетам, замовлення підручників, документів про освіту, зарахування, відрахування, переведення здобувачів освіти та з інших питань у сфері освіти.

«Також АІКОМ забезпечить ведення в електронній формі ділової документації та подання звітності закладами освіти, здійснення обліку дітей дошкільного та шкільного віку (у тому числі дітей, не охоплених навчанням), учасників освітнього процесу та суб’єктів освітньої діяльності», – повідомив Бабак.

Освіта.ua
27.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
За-раза
Брехня! Прикладом є НУШ. .
399
В Україні буде функціонувати інтегрована інформаційна система – Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту (АІКОМ), що забезпечить цифрову взаємодію між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, закладами та установами освіти, учасниками освітнього процесу тощо. ВСЕ ЦЕ БУДЕ МІНІМУМ ЧЕРЕЗ РОКІВ 100.
LUC
Не вірю, що стане легше. Звіт здай і роздрукуй у 3-х екз. для департаменту. Таке враження, що школи комп’ютеризовані, а управління -ні. І переглянути інформацію на екрані не можна????