Роботодавці не зобов'язані обмежувати тривалість відпустки

У Мінекономіки прокоментували зміни законодавства щодо відпусток освітян

Роботодавці не зобов'язані обмежувати тривалість відпустки

Змінами у законодавстві щодо надання відпусток у період дії воєнного стану передбачається право, а не обов’язок роботодавця обмежити тривалість щорічної основної відпустки працівника.

Про це йдеться у коментарі Міністерства економіки, що оприлюднений Профспілкою працівників освіти і науки.

Відповідно, працівникам тривалість щорічної основної відпустки яких складає більше ніж 24 календарних дні, наприклад, педагогічним працівникам, може бути за рішенням роботодавця надано таку відпустку повної тривалості.

Як і раніше, зберігається можливість оформлення протягом періоду воєнного стану щорічних додаткових, соціальних, навчальних та інших відпусток тривалістю та на умовах, визначених законодавством про відпустки.

«Варто звернути увагу, що обмеження надання щорічної основної відпустки стосується виключно тієї відпустки, що надається за поточний робочий рік. На невикористані відпустки працівника за попередні робочі роки не поширюються обмеження, передбачені частиною першою статті 12», – зазначають у Мінекономіки. 

У разі звільнення працівника зберігається обов’язок роботодавця компенсувати всі належні йому дні щорічних відпусток.

Освіта.ua
20.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Alla
Добрий день! Проконсультуйте, будь ласка, по такому питанню. Як впливає відпустка без збереження зарплати ( писали колективом заяви на свій рахунок) на педагогічний стаж та його перервність та на виплату грошової допомоги ( 10 окладів) при виході на пенсію. Дякую!
Вчителі
Для Alla: Теж цікавить це питання. Нас також змушують кожен місяць, починаючи з березня писати заяви за власний рахунок. Я думаю, що це впливає на стаж і тим більше на 10 окладів, яких ми тепер не побачимо. Звенигородська ОТГ Черкаської області грубо порушує права освітян, чому немає ніяких перевірок? Чому постійно брак коштів? Куди ж вони діваються? Чому в сусідніх ОТГ надали повну відпустку і вчителі не пишуть ніяких заяв за свій рахунок? Все війною прикриваються, а самі премії собі виписують!
Коментувати
Тетяна
Я педагог -пенсіонер, працювала у Центрі Профільного навчання і дитячої творчості за контрактом з 18.10.2021 до 30.06.2022. За скільки днів відпустки я повинна одержати компенсацію? Наш бухгалтер нарахував дні відпустки, виходячи з максимально можливих 24 днів - 18 днів для компенсації.
Анастасія
Для Тетяна: 17 днів
Коментувати