Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Участь в основній сесії ЗНО підтвердили 223 тисячі учасників. Завершився перший етап підтвердження участі у національному мультипредметному тесті. Другий етап, у ході якого необхідно буде остаточно вибрати місто або країну складання тесту, розпочнеться з 21 червня.

Учителі отримуватимуть заробітну плату. За словами народної депутатки Юлії Гришиної, учителі продовжать отримувати заробітну плату, оскільки освітня субвенція наразі фінансується у повному обсязі. Водночас ситуація з виплатами надбавок у регіонах різна.

Завдання на літо для молодших школярів. Освіта.ua спільно з проєктом «Розвиток дитини» підготовлено чотири навчальні програми для молодших школярів за темою «Завдання на літо: йдемо підготовленими до наступного класу».

МОН змінить методологію викладання історії в школі. У відомстві наголошують, що викладання історії ґрунтуватиметься на національних архівних документах. Також будуть описані взаємовідносини між українською нацією та «руським миром» на основі історичної правди.

Оприлюднено рейтинг вишів «ТОП-200 Україна 2022». При складанні рейтингу експерти враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти, що зазнає глибинних змін у результаті впливу пандемії COVID-2019 і повномасштабного воєнного вторгнення рф.

Уряд планує забезпечити безпеку учнів у школах. Тема забезпечення безпеки учнів була обговорена під час наради за участі представників МОН, МВС, Мінінфраструктури, Мінрегіону та ДСНС. Цього року до перших класів готуються піти близько 400 тисяч дітей.

Учнів вчитимуть поводитися зі зброєю. Голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій висловив переконання у тому, що школярі мають володіти елементарними навичками поводження зі зброєю та надання першої допомоги.

На місцях призупиняють трудові договори з учителями. За даними Профспілки працівників освіти, на місцях є випадки призупинення дії трудових договорів на час літніх канікул. Водночас залишки освітньої субвенції в місцевих бюджетах збільшилися до 8,1 млрд грн.

Україна отримає $1,5 млрд на зарплати бюджетникам. Світовий банк виділив кошти для виплати зарплатні українським державним службовцям та вчителям. Проект спрямований на забезпечення доступу українців до медичних послуг, освіти та соціального захисту.

Шкільні підручники з російської мови не друкуватимуть. Міністерство освіти і науки виключило підручники з російської мови для 6 і 10 класів з переліку підручників, які будуть видаватися надалі і в яких є потреба у 2023 році.

Рішення про формат навчального року ухвалить місцева влада. За словами міністра освіти і науки, рішення про офлайн чи онлайн формат освітнього процесу у новому навчальному році ухвалюватимуть засновники шкіл, зважаючи на безпекову ситуацію.

11 українських вишів включено до QS World University Rankings. За результатами цьогорічного рейтингу, найкращим українським вишев визнаний Харківський національний університет ім. Каразіна. Найкращий університет планети – Massachusetts Institute of Technology.

У закладах освіти проведуть аудит готовності укриттів. Державна служба з надзвичайних ситуацій проведе аудити щодо готовності засобів укриття в закладах освіти з метою гарантування безпечного освітнього процесу у новому навчальному році.

Учителі отримають решту відпустки після рішення ВР. Наразі педагоги можуть скористатися 24 днями відпустки. Отримати повноцінну відпустку вчителі зможуть після внесення відповідних змін до законодавства. Розгляд законопроекту має відбутися до 22 червня.

Затверджений календар проведення ЗНО в магістратуру. Міністерством освіти і науки визначено дати реєстрації на іспити, дати проведення трьої сесій тестування та дати оголошення результатів тестування вступників до магістратури. 

Атестати за кордоном видаватимуть дипломатичні установи. Випускники 9 і 11 класів, які внаслідок війни вимушені були виїхати за кордон, зможуть отримати свідоцтва про освіту в дипломатичних представництвах України.

Освіта.ua
10.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
освітяни Житомирщини
Освітяни і батьки добре розуміють, наскільки може бути небезпечно розпочинати новий навчальний рік очно. Це одна сторона медалі. Але є ще інші моменти на які не можна не зважати. По совісті дистанційно усі працювати не хочуть. Хто нам дає гарантію, що завтра ми залишимося без зарплати. А все до того йде. Подивіться скільки надбавок влада рекомендувала з учителів зняти. Кожен вчитель розуміє що війна. Про це мови не має. Тільки і ви трохи увійдіть у ситуацію. Їсти треба купити. Мінімально одітися треба. За комунальні послуги заплатити треба. За інтернет заплатити так само треба. У 90 роки теж була криза. Але комунальні послуги стягали з тієї зарплати, яку не платили. А на решту хоч муку, олій і крупи давали. Їжу вже міняли на одежу. Якщо ще перестануть платити те що платили, голод в очі дивиться. Яка тоді різниця чи від голоду вмирати, чи сидіти у підвалі під бомбами і там тихо відійти у потойбічний світ.
Тата
Для освітяни Житомирщини То я повинна ризикувати життям своєї дитини ? Чому ви мовчали коли діти сиділи на дистанційному під час корони???
Коментувати
Микола
Чи може МОН гарантувати, що російські війська не вдарять балістичною ракетою по ВНЗ або школі? Чи знайоме МОН з тим, наскільки бомбосховище допомогло людям у драмтеатрі Маріуполя? Якщо МОН може контролювати російських ракетчиків - давайте вводити офлайн навчання.
Олена
Для Микола: ????
Коментувати