Освітян з ТОТ закликали не працювати на окупантів

Педагогів закликали переїжджати на підконтрольну українському уряду територію

Освітян з ТОТ закликали не працювати на окупантів

Українських педагогів, які наразі перебувають на окупованих територіях, закликали не працювати на окупантів та переїхати на підконтрольну уряду України територію.

Про це у своєму Telegram написала міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

За її словами, менш ніж за три місяці розпочнеться новий навчальний рік і для багатьох батьків та педагогів це час приймати рішення. 

«Давайте чесно: на тимчасово окупованих територіях, до їх возз'єднання з Україною, нормального життя не буде. Окрім купи юридичних проблем, є ще одна - Україна буде воювати за свої землі: тому тимчасово окуповані території можуть бути зоною бойових дій. Тут ми маємо бути чесними один з одними», – зазначає Верещук.

Вона зазначила, що зараз опускається залізна завіса між цивілізацією та дикістю. Багато мешканців на тимчасово окупованих територіях вирішують для себе: з якої сторони паркана вони хочуть опинитись: з цієї, або з тієї. 

«Щодо педагогів, особливо молодих, то неправильне рішення зараз може назавжди зруйнувати професійне життя. Тому, звертаюсь до педагогів навчальних закладів всіх рівнів на тимчасово окупованих територіях: не працюйте на окупантів. Просто переїдьте на підконтрольну Уряду України територію. Робота тут вам знайдеться. Якщо будете працювати на окупантів, юридичної відповідальності, можливо, ви уникнете. Але, вашу кар’єру педагога на цьому буде завершено», – написала міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Також вона звернулася до батьків з тимчасово окупованих територій із закликом не навчати своїх дітей на окупованих територіях. 

«Не ведіть дітей вчитись в окупантські навчальні заклади. Переїжджайте на підконтрольну територію. Знаю, що важко. Розумію, без свого житла, без роботи, без друзів дуже важко. Але майбутнє тут з нами, а не там з ними. Трішки терпіння, і все налагодиться. Переживемо і це. Діти потім будуть вдячні», – наголосила Верещук.

Освіта.ua
02.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
На тих, що видавали злочинні накази і постанови про відсторонення від роботи? Україна була окупована ще до приходу рашистів, коли почали обмежувати права і свободи людей всупереч Конституції. А війна лише другий етап цього маскараду.
Олена
Багато педагогів - вихователів не хочуть виїжджати, з бо тоді припиняються нарахування заробітної плати. Навіть 2/3 не платять. Ми виїхали, нам не нараховують з.п. Та ще й стаж не зараховуть. Будемо повертатися. Запорізька обл.
Лариса
Так просто... Переїдьте на підконтрольну територію. А старих батьків лишити? Пані Верещук, мабуть, подбала про своїх рідних? Лишилися люди, знаючи, що нема їм куди їхати, і на чому їхати, і чим платити. Відправили у відпустку у травні, ніяких коштів не виплатили, і виживають люди по 3-5 чоловік в родині на одну пенсію в сумі 2.300 то реально вижити? Жодних коридорів, жодної гумдопомоги... І порада від голови Отг, з обласного центру: затягнути пояси міцніше. Що людям робити? (Запорізька обл.)
007
Для Лариса: Вам слово "війна" про щось говорить? Ніхто не пропонує лишати батьків. Люди коров та собак виводили та на руках виносили. Знайома з-під окупованого містечка під Києвом лісами з новонародженою дитинкою на руках виходила (слава богу, що не лишилась, бачили що там рокупанти наробили). Немає куди їхати не виправдання. Люди живуть в приміщеннях дитячих садочків та студентських гуртожитків
Вчитель
007- ти конкретно щось зробив для допомоги біженцям, чи тільки розказувати можеш про війну.
007
Для Вчитель: так. У мене безкоштовно живуть біженці зі Славянська
Коментувати