Україна отримає кошти на оплату праці освітян

Україна отримає $1,5 млрд для оплати роботи працівників, зокрема, установ освіти

Україна отримає кошти на оплату праці освітян

Україна отримає 1,5 млрд доларів від Світового Банку для оплати роботи працівників бюджетної сфери, зокрема, установ освіти.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Зокрема, Кабінетом Міністрів схвалено рішення про утворення делегації від України для участі у переговорах з представниками Міжнародного банку реконструкції та розвитку щодо укладення Угоди про фінансування проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні».

У квітні Світовий банк надав пропозицію Уряду України для старту підготовки нового інвестиційного проекту з невідкладної підтримки надання державних послуг в Україні.

У рамках цього Проекту за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Міжнародної асоціації розвитку Україна отримає позику у розмірі 1,492 млрд доларів США.

«Кошти  будуть спрямовані на відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення оплати праці працівників державних органів та бюджетних установ освітньої сфери, як на національному так і регіональному рівнях», – зазначають у міністерстві фінансів.

Освіта.ua
09.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Anton
Шановні колеги! Все що відбувається з оплатою праці освітян - через непрозорість фінансування і відсутність контролю за розподілом коштів, в першу чергу з боку трудових колективів освітніх закладів, яким видніше - куди, кому і за що вони витрачаються. І взагалі - кожен громадянин країни повинен мати право знати куди саме йдуть його податки.
Вчитель
Кабмін та МОН,як його структурний підрозділ мають прийняти централізоване рішення по відпустках вчителів і канікулярному періоді,інакше місцеві так звані органи самоврядування будуть творити,що забажають,якщо цього не відбудеться працюють в спарці.Ми розуміємо,що війна,але це не завадило ВР 15 лютого собі та кабміну підняти оклади на 100 відсотків і зараз їх отримцвати.
Тарас
У мене зрізали зарплату на 30%. Ну в мене є трохи запасу не страшно. Але досадно що ці гроші підуть не на ЗСУ а директори і районо отримавши таку економію повиписують собі мільйонні премії і розгребуть ці гроші собі по кишенях. Цілком узаконене крадійство. Розтягнуть через свої фірмочки і ці 1.5 мільярди. Вчителю кості і ті забирають. Падлюки
Економіст
Для Тарас: так. Гроші які у Вас забрали не підуть на ЗСУ. А знаєте чому? БО ЇХ НЕМАЄ! Розумієте, якщо у вас в гаманці (в кишені, на карті) немає ніц, то дивно вирішувати куди Ви їх витратите. Ваша заробітна плата - то планові видатки які заплановані із планових доходів. А в країні війна, та зміна податкових норм. Ті доходи, які запланувпли просто не надійдуть. Звісно можна тягти до останнього, і 2 місяці платити не урізану заробітну плату. А плтім треба буде просто закрити всі бюджетні заклади, бо гроші закінчаться, і Вам не буде виплачуватись нічого. А "районо" (якого зараз немає, бо зараз територіальні громади) не можуть вкрасти Ваші гроші, бо заробітна плата вчителів іде з освітньої субвенції з державного бюджету, видатки якого скоротили за всіма статтями (і зарплату держслужбовцям теж), а працівники місцевого відділу освіти отгимують заробітну плату з місцевого бюджету, і переспрямувати державний бюджет на місцевий вони не можуть (це може лише Верховна Рада).
Іра
Все то воно так, але не так... Залишок коштів освітньої субвенції згідно закону можна спрямувати на інші потреби, як от матеріально технічну базу, ремонти і бачого чого іншого потрібного і непотрібного у військовий час. І цим на місцях ой як користуються, бо відповідальності ж "0". А владу зверху все влаштовує.
Ігор
Для Економіст: Та всі все розуміють, тільки чомусь в одній громаді не вистачає 5% освітньої субвенції, а в іншій _ 50 % забрали у вчителя. Прозорості - нема. Законом дозволено залишки освітньої субвенції використовувати на розсуд місцевої влади. От і маємо те, що маємо. Тут почути людей треба, і розібратися у тому безладі, що на місцях робиться...
Коментувати
Віка
То через те у нас в громаді обговорюється призупинення трудового договору після відпустки? МОН і кабінет міністрів або приймають централізоване рішення, або"грош ціна усім вашим" старанням", бо на місцях" срач". Але відчуття, що владу зверху все влаштовує.
Олег
Сьогодні нам повідомили, що знімають: -оплату за перевірку зошитів, -престижність 10%, -оплату за кабінети, -оплату за обслуговування кабінетів інформатики, -КЛАСНЕ КЕРІВНИЦТВО В результаті в декого - 50% заробітної плати. Так має бути? То в кінці навчального року журнали, табелі, особові справи кому передати для заповнення? Отак і живемо: місцеві органи, роблять, що хочуть, відповідальності нема, закон_як дишло, кому як вигідно, так і крутить, контролю від влади зверху - теж нема. Але якісну освіту всім подавай.
Ірина
Що робити тим дітям які вчаться на контракті в університеті ,у батьків через війну нема роботи, нема чим оплачувати контракт ,чи будуть діти переводитись на безкоштовне навчання ,чи будуть всіх відраховувати
399
Для Ірина:чи будуть діти переводитись на безкоштовне навчання? Ні, бо б’юджет не гумовий.
Коментувати
Вчитель
Має бути прийняте централізоване рішення про відпустку,Гришина заявляла про законопроект про повну відпустку,але поки мовчання і відрегулювати оплату поз відпусткою тому,що якщо це дати на розгляд місцевих так званих органів,то у них завжди один принцип,менше можна,всі індексайії і надбавки тільки собі красивим.
Оля
Тому то правда, навіть якщо вони і будуть ті кошти то явно їх в громадах знайдуть куди подіти тільки не на зарплати освітянам.
Марина
Якщо країна вже не має коштів на освітян.то інші заплатять і наших дітей навчать по їхнім програмам .виконувати команди ,здавати тести .браво!