Абсолютна більшість українців підтримують єдину державну мову

На ставлення до статусу мови різко вплинуло безпрецедентне єднання суспільства на тлі війни

Абсолютна більшість українців підтримують єдину державну мову

Абсолютна більшість українців (83%) підтримують думку про те, щоб українська мова була єдиною державною мовою в Україні.

Про це свідчать дані шостого загальнонаціонального опитування щодо мовного питання в Україні.

Так, на ставлення до статусу мови різко вплинуло безпрецедентне єднання суспільства на тлі війни.

«Така думка домінує в усіх макрорегіонах, вікових та мовних групах. З іншого боку за надання державного статусу російській мові до війни виступали майже чверть, а сьогодні – лише 7%. У мирний час за надання статусу державної російській мові традиційно виступали мешканці півдня та сходу. Але навіть у цих регіонах таких було лише третина, а сьогодні їх кількість зменшилась майже вдвічі», – йдеться у презентації результатів опитування.

Також в Україні спостерігається стала динаміка зростання кількості людей, які вважають українську мову рідною: з 57% у 2012 році до 76% у 2022 році. Натомість російська мова за 10 останніх років втратила з 42% до 20%.

Щодо мови в побуті, то опитування констатувало стале зменшення російськомовного сегменту українців: у 2012 таких респондентів було близько 40%, наприкінці 2021 – 26%, а на початку війни – 18%. Натомість «перетік» російськомовних відбувається у сегмент «двомовних» (з 15 до 32%).

«Процес переходу на іншу мову спілкування не є одномоментним і потребує певної адаптації. Сьогодні важливо, що дві третини тих, хто користується двома мовами у побуті, готові найближчим часом перейти виключно на українську. Серед російськомовних – таких третина», – підкреслили організатори опитування.

Окрім того, результати опитування засвідчили, що, на думку більшості українців, ніяких проблем між україномовними та російськомовними громадянами в Україні не існує.

«Важливо, що тези про наявність проблеми у мовній сфері є популярними не серед російськомовного населення, а саме у західних регіонах, де українська домінує в усіх сферах», – зауважили автори дослідження.

ОЗНАЙОМИТИСЬ З ПРЕЗЕНТАЦІЄЮ

Освіта.ua
25.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Приватно говоріть хоч і на самостійно вигаданій мові. А державною повинна бути тільки українська. Це не заперечення інших мов, це повага до українства та української держави. А у руслі розв,язаної навіженими росіянами війни відмова від використання російської навіть у побуті - підтримка нашої державності. Говорімо українською!