Osvita.ua Новини В. Полохало: країні потрібне ефективне використання інтелектуального потенціалу
В. Полохало: країні потрібне ефективне використання інтелектуального потенціалу

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти та Міністерство економіки України розпочали цілеспрямовану роботу щодо вдосконалення інноваційної діяльності в Україні

В. Полохало: країні потрібне ефективне використання інтелектуального потенціалу

8 вересня в приміщенні Кабінету Міністрів України, відбулась прес-конференція Голови Комітету з питань науки і освіти Володимира Полохало та Міністра економіки України Богдана Данилишина. 

У ході прес-конференції Голова Комітету Володимир Полохало зауважив, що перехід до інноваційної економіки можливий лише за умови ефективного використання інтелектуального потенціалу країни, розвитку інституту інтелектуальної власності, а також впровадження у господарський обіг результатів творчої праці. «Без впровадження в господарський обіг нематеріальних активів в принципі не можна говорити про інноваційну економіку» заявив він.

В країнах Європейського союзу нематеріальні активи становлять 50-85% вартості майна підприємств, а в Україні - менше 1%. Більш того, третина ринку програмного забезпечення знаходиться в тіні, а втрати економіки від комп'ютерного піратства становлять 400 млн доларів. Ці та інші цифри вперше оприлюднюються в Білій книзі «Інтелектуальна власність в інноваційній економіці України».

«Соромно, за країну, коли виступають видатні композитори, і говорять, що вони отримують роялті у розмірі 32 гривні в рік!», - сказав Полохало, і додав, що «якщо ми не поборемо корупцію в цій царині, то в нас не буде інноваційної економіки і ми опинимось на задвірках світового розвитку».

Міністр економіки поінформував, що «Україна, посідаючи за кількістю науковців провідне місце в Європі, розвивається без суттєвого використання наукових досліджень, а це той резерв, який варто значно більше використовувати».

Учасники прес-конференції впевнені, що об'єднавши зусилля виконавчої та законодавчої влади, можна говорити про економічні зміни, без яких неможливе створення сучасної структури інноваційної економіки. А також упевнені, що потрібна цілеспрямована робота, докорінні зміни і єдина державна політика, а також єдиний орган виконавчої влади, який був би безпосередньо підпорядкований  уряду і спроможний виробляти єдину політику у сфері інтелектуальної власності.

Освіта.ua
10.09.2008

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!