Уряд затвердив три програми грошової підтримки українців

Уряд затвердив програми допомоги українцям, які залишили свої домівки через бойові дії

Уряд затвердив три програми грошової підтримки українців

В Україні отримають грошові виплати переселенці, роботодавці, які забезпечують їх роботою, та власники житла, які прихистили вимушених переселенців.

Про це під час брифінгу повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, уряд затвердив три масштабні програми допомоги українцям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії.

Так, кожному переселенцю в Україні виплатять мінімальну грошову щомісячну допомогу в сумі 2 тисячі гривень.

«Просто, через Дію, на картку в банку. Без зайвих паперів. Без бюрократії. Усім, хто переїхав з районів активних бойових дій», – підкреслив Денис Шмигаль.

Також він розповів, що на кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала в більш безпечні регіони, будуть виплачені 3 тисячі гривень.

Окрім того, держава розпочне виплати у розмірі 6 500 грн тим роботодавцям, які беруть на роботу переселенців з постраждалих регіонів. Ці кошти роботодавці будуть витрачати на оплату праці таких працівників.

«Ще раз звернусь до підприємців. Держава підтримує вас у вашому бажанні продовжувати роботу там, де це можливо. Повна дерегуляція бізнесу, спрощення податкової системи, доступні кредити. Тепер держава бере на себе частину витрат на заробітні плати тим людям, які потребують роботи. Так що працюймо! Усіх закликаю починати працювати, приймати людей, забезпечувати їх роботою», – закликав Денис Шмигаль.

Також у рамках програми компенсації комунальних витрат громадяни, які надають безкоштовний прихисток переселенцям, зможуть отримати компенсацію за комунальні платежі.

«Усі ті, хто відгукнувся на біду, надав дах переселенцям, надав безкоштовний прихисток, отримуватимуть 450 грн в місяць за кожного, кому допомогли, на компенсацію комунальних послуг», – повідомив Денис Шмигаль.

Освіта.ua
21.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Я вчитель, яка переїхала з дітьми на Західну Україну з Херсонської області, мені не заплатили заробітну плату в період двотижневих канікул, в табелі завуч ставила "нп", але мене про це не попередила, зар.плату почала нараховувати тільки з 14 березня з моменту дистанц. навч. Підскажіть, чи правомірні дії адміністрації, і куди звернутись для виправлення ситуації, бо мене залишили без зп з двома дітьми на руках в чужому регіоні!
007
Для Наталія: ну Ви ж теж просто зникли з роботи без будь-якої заяви? Тому і нп. Канікули для дітей, а не вчителів. Ви вийшлм на дистанційну роботу. Тепер оримаєте заробітну плату
Наталія
У воєнний час заява не обов’язкова, а з адміністрацією я спілкувалася і виконувала вказівки по роботі, які мені доручали. Якщо вирішили мені не заплатити за канікулярний період,то це на їхній совісті, але офіційні листи МОН говорять інше,"простій"(а це не менше 2/3) теж ніхто не відміняв, але керівництво вирішило вдатися в крайні міри. 007, я бачу ви володієте більшою інформацією, ніж тією, яка зазначена у моєму зверненні.
Коментувати
Анонім
А ти хто сидять вдома без грошей з двома їм їсти не треба С такими цінами? І коли не виплачують заробітну плату. Чи всім жити на 860 грн дитячих. За ці гроші навіть одну дитину не нагодуєшь. За то ви там всі ситі за наш рахунок
Катерина
Доброго дня. Скажіть будь ласка я вчитель який зараз працює дистанційно і отримує заробітну плату, але у зв’язку з війною переїхала на західну Україну. Чи можу я зареєструватись як внутрішньо переміщена особа і отримати цю допомогу?
Yulia Polonskaya
Для Катерина: так
Коментувати
Вчитель
У м. Рубіжне Луганської області відсутнє світло, бухгалтерія не працює. Всі освітяни Рубіжанської громади залишились без коштів на життя.
Сергей Лимонов
Для Вчитель: Війна! Потерпіть ,будь ласка ! Подумайте про маріупольців під обстрілами в підвалах уже 3 тижні
Оксана
Повірте, мешканці Рубіжного теж 3 тиждень під обстрілами, без світла, води, тепла та з вязку Там теж гуманітарна катастрофа, люди не виходять з підвалів та не мають змоги виїхати з міста Чому працівники освіти не отримують кошти, терпіти немає змоги, благаємо, допоможіть вижити ... ...
Коментувати