Міносвіти пропонує скасувати ЗНО у 2022 році

Скасування торкнеться зовнішнього оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування

Міносвіти пропонує скасувати ЗНО у 2022 році

Міністерство освіти пропонує цьогоріч скасувати державну підсумкову атестацію в 11 класах, зовнішнє незалежне оцінювання, єдиний вступний іспит та єдине фахове вступне випробування.

Про це поінформував міністр Сергій Шкарлет.

За словами посадовця, ця пропозиція узгоджена з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, освітянською та батьківською спільнотами.

«Таке рішення є непростим, але необхідним! Адже наше головне завдання – знизити рівень будь-яких стресів для дітей. Вони проживають непростий період сьогодні, і ми маємо докласти всіх зусиль, щоб цей період хоча б якось пом’якшити», – наголосив Сергій Шкарлет

Міністр також відзначив, що одноразове скасування ЗНО необхідне для збереження студентського контингенту й національного інтелектуального потенціалу в скрутний для нашої країни час.

Освіта.ua
08.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лія
Так. Я згодна з попереднім висловом . Я вчитель та мама . Дуже добре, що відмінили ЗНО та вступні іспити. Дійсно, діти зараз знаходиться в суцільних переживаннях та в шоковому стані, це впливає на їх нервову систему. Якщо додати ще й стрес при здачі ЗНО ,то уявіть яким буде психічне навантаження на дітей. Країні знадобиться лікувати нервову систему цілого покоління. Я вважаю, люди які пишуть, що в цьому році необхідне ЗНО просто не мають дітей, або не люблять дітей і не хочуть їх захистити від додаткового стресу, або знаходяться далеко за кордоном(в безпеці), вони думають тільки про себе , і їм байдуже на всіх. Ці люди не були під обстрілами ,не жили у метро та у бомбосховищах.
1234
Це правильне рішення щодо до скасування ЗНО діти переживають дуже складні часи в наші країні, потрібно також враховувати те що кожна дитина індивідуальна і має свої власні переживання щодо цих іспитів,а ще як дітям готуватися в підвалах чи що,як їм сприймати інформацію про щось,якщо зовсім близько чути вибухи.На даний момент ЗНО є на 100% не доречним та неважливим для дітей.Огляньтесь навколо, батьки зрозумійте що в даний час є речі важливіші за ЗНО. Краще моліться за наших військових,за наших дітей та усіх тих хто став на захист України за тих хто відає життя за ради нас щоб ми могли жити спокійно.Я віру що наші керівники освіти зроблять правильне рішення СКАСУВАННЯ ЗНО і збережуть наших дітей!!!!
Ірина
Я вважаю, що в цьому році треба відмінити також ЄВІ для вступу на магістратуру , 3 роки дистанційного , і війна.
Софія
На мою думку, говорити зараз про ЗНО не доречно. Зараз найважливіше молитися, щоб війна швидше закінчилася. Я теж готувалася до ЗНО цілий рік, але зараз для мене важливіше, щоб в нашій країні був спокій і всі були живі й здорові.
Мартин
Нарвані псевдо- реформатори , грантожери підняли організований ґвалт з приводу Зно. ДИВНО І СМІШНО!!! На дворі війна , а ці виють!!! Пишуть наївні дописи ніби від студентів, учнів.
Ярослав
Брєд повний . Здав зно в 2021 , середній бал при вступі був 187 (з СК , без атестату). Можу сказати , що це було реально кайфово здати зно після таких довгих і наполегливих тренувань вдома і в школі , страху під час іспиту взагалі не було. Тільки тупі і ліниві діти бояться здавати ЗНО , а тепер ще й МОН під них підлаштовується - створюється покоління ідіотів . Дай Бог , щоб війна закінчилась і зняти нафіг цього Шкарлета і всіх його прибічників ! #повернітьзно
Валад Воронин
Для Ярослав: ну если ты зддало ЗНО в 2021 году, то зачем ты пишешь что то сюда? Кому интересно твоё мнение?
Ярослав
Для Валад Воронин: Я планую ще один предмет здати в 2022 (якщо війна , Дай Боже , закінчиться) і піти вчитись в інший ВУЗ на бюджет . Представ як мені : я вчусь в КНУ на бюджеті і за це треба виплатити компенсацію приблизно в 70к + якась фігня з ЗНО . Ще й ці кацапи прокляті напали , а я залишився в Києві , бо планую стати поліцейським - совість не дозволяє тікати…
Марія
Для Влад: Тільки Вам здається, що тим, хто вже склав ЗНО, має бути байдуже до нього. Я й досі постійно думаю про те, що би було, якби я складала ЗНО тоді, коли ДПА не впливало на медаль! Саме завдяки ДПА я вийшла третя за рейтингом у паралелі, а не четверта чи п’ята; бо із шести претенденток на медаль лише двоє претендувало на срібну, зокрема і я. Але я склала ЗНО на відмінно, тимчасом як одна претендентка на золоту медаль мала з одного предмета 8, а друга — з двох одержала 9. Ви можете казати, що мені просто пощастило, що ті дві дівчини могли розгубитися... Але насправді, з-поміж усіх нас я найтривожніша й найстаранніша. Саме в мене найчастіше мінялися вчителі, саме я майже не ходила на репетиторство й не пропускала уроки. Проте в мене хочуть забрати надію на справедливе оцінення моїх старань! Дурніших і лінивіших хочуть поставити вище за мене завдяки скасуванню ЗНО та ДПА! Навіщо мені жити в суспільстві, у якому мене аж так зневажають! Поверніть мені надію на справедливість!
Коментувати
Таня К
Підкажуть будь-ласка, як можна буде поступити в університет в 2022 році якщо не буде ЗНО? І чи модна буде вопше поступити цього року?
Оксана
Я так розумію тут працюють БОТи, які ставлять "-" і видалають дописи, у яких люди висловлюються проти скасування ЗНО! Ну що ж, на яку правду і прийняття правильних рішень тоді можна розраховувати. Адміністратори сайту просто "Молодці"
Валад Воронин
Для Оксана: Ще одна репетиторка, МОН спільно з батьками дітей уже все вирішили, випийте чайку і заспокойтеся.
Коментувати
Катерина
Я цьогорічна одинацятикласниця, яка вважає, що скасовувати ЗНО НЕ МОЖНА. Коли ти протягом усього життя морально себе готуєш до цього, останні два роки ходиш до репетиторів, щоб гарно скласти і вступити на омріяний факультет, а тобі за 2 місяці скасовують справедливу «перепустку» до ВНЗ, то це НЕПРИПУСТИМО! Я закликаю МОН не робити цієї помилки, особисто для мене, невизначеність- це ще більший стрес. Я розумію ситуацію, яка склалася в країні і пропоную перенести ЗНО і спростити завдання. Нехай туди входять лише ті теми, які встигли опрацювати до початку війни.
Денис Солтис
Для Катерина: ти думаєш тільки про себе)
Оксана
А ти взагалі не думаєш!
Денис Солтис
о найшлася заучка:)
Коментувати
Оксана
Скасування ЗНО несе за собою більше проблем, ніж його проведення, звичайно ж у мирних обставинах. Люди не думайте одним днем!
Оксана
Навіщо нашвидкоруч займатись якоюсь дуристикою. Міносвіти хоче подбати про дітей? То нехай так і зробить, дасть їм впевненість у захищеності їх майбутнього!
Катерина Степанюк
Сподіваюся, вже всі противники зно почули нову ідею Шкарлета вступу? Тести біля комп’ютера вдома дуже допоможуть тим, хто сидить в підвалах, вступити у ВУЗ? Це хіба що допоможуть репетиторам заробити, бо ніхто не упустить можливості залучити всіх "помічників" для складання тесту вступника. До речі, у всіх у підвалах є інтернет для складання тесту? І це називається прозоро і чесно? Краще б було зно.
Оксана
Для Катерина Степанюк: Це вірно!!!
Ярослав
Підтримую . Слава Богу здав НОРМАЛЬНЕ ЗНО в 2021 , то тепер хоч в КНУ ім.Шевченка на бюджеті
Валад Воронин
Для Катерина Степанюк: МОН спільно з батьками дітей уже все вирішили, успокойтесь и не строчи здесь больше комментарии.
Коментувати
Оксана
https://censor.net/ua/news/3323850/pry_vstupi_do_vyshiv_u_2022_rotsi_ne_zastosovuvatymut_mehanizm_zno_shkarlet Таке враження, що міністр не вкурсі взагалі як побудована система вступу. І взагалі не розуміє що говорить. Ще й виявляється встиг опитати батьків.
Lera
Для Оксана: а ти що думала:)
Коментувати
Оксана
Як можна підтримувати ідею скасування ЗНО ?? Як це має допомогти дітям? Таку ідею проштовхують не перший рік. Скасування ЗНО, це просто зняття з себе відповідальності за вирішення проблеми. І дуже прикро, шо в нас такий міністр освіти!!!
ЮліяКиїв
Чомусь ніхто не питає одинадцятикласників... Треба питати дітей, а не вирішувати за них! Наші діти - сильні, мужні, розумні, вони самі будуть прокладати шлях у майбутнє, без нас. Їм не надали слова, бо, бачте, непонолітні....
Вячеслав
Повністю підтримую ідею скасування ЗНО, ЄВІ та інших екзаменів для вступу у 2022 році. Всі коментарі стосовно того, що це нам не потрібно вважаю вочевидь необгрунтованими та такими що не відповідають дійсності. (Більш за все коментарі людей, які проти скасування екзаменів пишуть люди з західних областей, які в повній мірі не розуміють серйозність та глобальність ситуації, яка зараз на території нашої держави-України!
Lera
Для Вячеслав: згодна! Новини не удивляться, або живуть в iншому свiтi
Ольга
Для Lera: ні,ми не живем в іншому світі.Діти волонтерять,плетуть сітки і домомагають пересиленцям.Ніхто не знає,що буде завтра тут.Особисто проти ЗНО.
Lera
Згодна з Вами !на всi 1000%
Коментувати
Valentina
Я, вважаю, що відповідальні особи з УЦОЯО вже фактично повинні були підготувати тестові зошити ЗНО.Мої випусники вже писали ЗНО у різних містах України під час додаткової сесії у 2014 року, коли не можливо було забезпечити його проведення в Донецькій області. У зв’язку з минулорічним становищем піднімалося питання проведення його в режимі онлайн... Як там у високих кабінетах голови та руки не дійшли? Страшні події сьогодення знову пожвавили дискусію навколо ЗНО. Я - вчитель історії - в онлайн режимі проводила уроки 24 та 25 лютого. Постійно на зв’язку зі своїми одинадцятикласниками. У них стрес, страх, але всіма засобами намагаюся вселяти надію в перемогу, в майбутнє України. Підготовка до ЗНО - на сьогодні для них баласт, який їх підтримує! У нас є електронна система вступу - яка дає можливість стати студентом будь-якого ЗВО в Україні, не полишаючи поки що місця свого перебування. Виші Києва та Харкова відновлять свою роботу з студентами випуску 2022 року. ЗНО повинно бути!!!
Оксана
Для Valentina:А ви звідки,де навчаєте?
jрост
ви взагалі розумієте, що УСЯ країна причетна до ВІЙНИ??? Лікуйте голову, шановна. Харків розтрощено вщент. Зовсім. До вас це не доходить??? Війна.
Lera
Ось ось , знахабнiли вже репетитори Поки що нiчого невiдомо Всi Ви вступите!
Коментувати
Денис Солтис
Хай нарешті скасують ЗНО, зроблять вступні екзамени від університета, щоб можна було нормально поступити, а заучки хай йдуть лісом!
саша
Для Денис Солтис: тоді і корупція буде)
Денис Солтис
Для саша: Канає, гроші краще чим готовитися і нерви тратити
Коментувати
Ольга
Не думаю, що без ЗНО буде легше вступити, так було хоча б декілька варіантів вступу враховуючи бал ЗНО. Не пройшов в один ВУЗ на бюджет, є можливість бути зарахованому в інший. А як буде проходити вступ без ЗНО. Припустимо дитина вибрала ВУЗ і не набрала достатній бал при складанні вступного іспиту. Все можливість вступу на бюджет втрачено, що тоді тільки контракт?
Данило
Дивовижно, я з Донецька, я 8 років навчавсято там то тут, я за 8 років змінив 6 шкіл, неймовірну кількість зйомних квартир, у 2014 теж був у підвалі у своему будинку, теж багато нервів але нічого, зно написав добре, вступив на бюджет до КПІ і нічого зі мною не сталося. А тут ви лише 2 тижні у іншому місті і вже вам ЗНО скасовуйте. Чогось за дітей з Донецька та Луганська ніхто так не думав... Я за ЗНО, тимпаче що зі своїми сертифікатами я планую іти на 2 освіту до КНУ чи КМА
Ольга
Для Данило: Саме ВИ , "квоти" позабирали всі державні місця , ще щось не подобається?
Оксана
Для Данило: ви в 2014 році були одинадцятикласником?А дітям з Донецька та Луганська хіба не надали пільгові місця?
Коментувати