У МОН розповіли про організацію освітнього процесу

Після канікул необхідно організовувати роботу закладів освіти в залежності від конкретної ситуації

У МОН розповіли про організацію освітнього процесу

Дитсадкам рекомендовано призупинити освітній процес, а закладам середньої, професійно-технічної та вищої освіти – за можливості організувати навчання з використанням технологій дистанційного навчання.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму зверненні до освітян.

Так, дитячим садочкам рекомендовано тимчасово призупинити освітній процес.

Щодо закладів середньої освіти, то після завершення канікул необхідно організовувати роботу закладів освіти в залежності від конкретної ситуації. Це може бути або тимчасове призупинення освітнього процесу, або організація дистанційного навчання.

Міністр зазначив, що для школярів з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб, які внаслідок агресії рф евакуйовані з місця постійного проживання, навчання може бути організовано за заявою одного з батьків за індивідуальною формою: екстернатною, сімейною (домашньою).

«Учні з числа внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово відвідувати (за заявою одного з батьків) заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування», – повідомив Сергій Шкарлет.

Також у Міносвіти рекомендували використовувати наявні електронні ресурси, насамперед Всеукраїнську школу онлайн, регіональні платформи, ресурси закладів освіти.

Особливу увагу міністр попросив звернути на дітей з особливими освітніми потребами.

«Рекомендуємо розглянути можливість надання таких послуг дистанційно, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб» – підкреслив Сергій Шкарлет.

У закладах професійно-технічної освіти теоретичну та практичну частину освітньої програми після завершення канікул рекомендовано організувати з використанням технологій дистанційного навчання.

Практичну частину підготовки, яку неможливо виконати дистанційно, необхідно перенести на період після закінчення воєнного стану.

Також для учнів першого-другого курсу можливе перенесення годин теоретичного та практичного навчання на наступний навчальний рік.

Коледжам та університетам рекомендовано продовжити освітній процес, у залежності від безпекової ситуації в регіонах, у дистанційному чи змішаному форматі.

Водночас у Міносвіти рекомендували забезпечити особливі умови навчання (індивідуальний графік навчання, надання академічної відпустки тощо) для тих студентів, які перебувають в лавах ЗСУ або в підрозділах територіальної оборони, займаються волонтерською діяльністю, і внести зміни до затвердженого графіка освітнього процесу з урахуванням поточних змін.

Освіта.ua
07.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
я знаходжуся за кордоном, але всі уроки проводила дистанційно 1 чверть.правомірно адміністрація школи примушує написати заяву за власний рахунок під час осінніх канікул, коли школа продовжує працювати на дистанційному навчанні?
Ірина
Чи можу я використовувати шкільний ноутбук для проведення онлайн уроків,якщо я знаходжуся в іншій області України? Мені відмовляють у школі у його використанні ,а власний зараз придбати немає змоги.
Наталія
Нас, вчителів, які залишились в Україні, заставляють чергувати в школах. Так зване псевдоволонтерство. Це взагалі законно? Щоб мама малолітньої дитини чергувала ночами? Вдень дистанційні уроки, по вихідних або по ночах - чергуй!!!
Галина
Для Наталія: під час війни законно залучати працівників до роботи до 60 годин на тиждень. І це не волонтерство, волонтерство - добровільне, а Вас залучають згідно до наказу. Якщо Ви єдиний опікун дитини, яку немає з ким залишати вдома, то домовляйтесь безпосередньо з директором, нехай Вас залучає лише на денні чергуваня
Ені
Навіть під час війни у ситуації описаній вище працівник має надати згоду і примусити зробити це без згоди незаконно.
Коментувати
Іванна
Добрий день. Питання в тому , що у нас при дистанційному навчанні відбуваються перевірки з боку місцевої влади(Отг). Інтернет працює погано. Працюємо синхронно і асинхронно . Не завжди виходить вийти на зв’язок дітям. В школі немає можливості працювати , бо інтернет неякісний. За методичними рекомендаціями вчитель сам обирає місце, де є комунікації поза межами закладу. Місцева влада вимагає працювати в приміщенні школи . А також здавати звіти про проведену роботу з посиланнями, як ми працюємо, де беремо матеріал. Якими положеннями повинен керуватися вчитель? Чи мають право органи отг втручатися в навчальний процес. Особливо людина, яка некомпетентна в цьому питанні.
Наталя
Добрий день.У мене така ситуація.Поїхала до Польщі, але проводжу уроки онлайн. Директора завчасно не попередила, а тепер вона вимагає написати заяву за свій рахунок.Це законно?
Людмила
Я вчитель. Нас примушують написати заяву на дистанційне навчання. Це законно? Я знаходжусь в Києві.
Юля
Яку заяву треба написати в школі для того щоб на деякий час поїхати в іншу країну ? Щоб зберегти робоче місце.
Параска
Для Юля: За власний рахунок… або на чергову відпустку
Коментувати
гість
Цікаво, з якої країни лунають подібні розпорядження? Та явно не з холодного підвалу або килимка у метро. Майте людяність. Між сиренами потрібно подбати про їжу, увечері сидимо без світла, коли готуватись до уроків, вночі сирени, сховища, вранці неможливо вчасно прокинутись. Хочете добити того незасного вчителя? Після віцни го ові працювати в жві зміни. Все відпрацюємо!
Марія Федунь
Я вчитель, втекла до Польщі.Чи можу я проводити уроки онлайн звідси.Чи обов,язково я повинна бути в Україні?
Natalia Umanets
Для Марія Федунь: https://osvita.ua/school/85902/
Ганна
Для Марія Федунь: А звідки Ви втекли? Вибачте за некоректність, але, судячи з вашого прізвища, явно не з місця бойових дій. Просто у нас в центрі України , де поки що спокійно, деякі вчителі виїхали також і вимагають повної оплати. А ті, хто залишився, проводять уроки, а вночі чергують в школі і виконують купу супутньої роботи. Якось так...
Олександр
Не можна судити людей за те, що вони спасають своє життя. Їм треба поспівчувати, залишити рідний дім, жити незрозуміло де і перспективи на майбутнє під великим знаком питання. Тримайтесь. Все буде Україна!
Коментувати
Алла
Припиніть навчальний процес! У дітей з усіх куточків України мають бути рівні можливості! Не може одна дитина сидіти за партою,а інша ховатися у підвалі чи тікати з батьками у безпечні міста.
Беспалова Ксенія
Мабуть в нас тепер сирена буде замість дзвінка з уроку, а Ілон Маск проведе Інтернет в підвали.
Крук
Школу у Беслані 2004 року забули??? Там її звільняли рашисти! І чим закінчилося...
Анна
Для Крук: 100 процентов поддержки.
Коментувати
Ніхто
Відновіть навчання в Львові у Коледжах та Пту.Діти з 24.09.2021 на дистанційному
Клара
Для Ліна: Віроломна війна з нелюдськими методами йде проти всієї України. У безпеці тут не почувається ніхто, де б не проживав. Ворог на нашій землі й у нашому небі. У таких умовах треба й рішення приймати відповідні, бути відповідальними політиками, лідерами, а не покладати "на місця". А на місцях- " ми все виконаємо і перевиконаємо п’ятирічку за три роки". А Зно, що, не для всіх, чи як? А діти на територіях, де ведуться бойові дії або на територіях, які фактично під контролем ворога? Який рівний доступ до освіти? Якщо ми одна держава, в таких умовах повинна бути одна державницька позиція, а не знімати відповідальність з себе і якось там придумайте у себе
АНТОНІНА
Сергій Шкарлет, а може ти б взяв в руки зброю і пішов би захищати Київ разом з чоловіками-чиновниками міністерства?
Володимир Васильков
Для АНТОНІНА: Повністю згоден
Коментувати
Юлия
В министерстве сидят бездарные идиоты. Вы безопасность организуйте людям, мы скитается по стране, как бомжи
Клара
Тут стирають коментарі щодо недоречності як канікул, так і навчального процесу в умовах війни..Навчання має бути призупинено по всій території. Немає безпеки, немає умов для дистанційного навчання, немає подекуди світла, інтернету. Чи це просто окозамилювання? Видимість роботи міністерства, а ми, на місцях будемо робити видимість роботи дистанційно. Так не можна, не треба ще більше створювати напругу. Діти не зможуть навчатись, чи нам ходити по домівках, розносити завдання, а потім збирати його? Як наш міністр це уявляє?
Ліна
Для Клара: Cказано, там , де це можливо. На західній Україні це можливо, бо є і світло і інтернет.
Коментувати
учитель
Ну добре, а як в тих містах, які окуповані, і через день немає інтернету по декілька днів, не працює транспорт, де на кожному кроці люди з автоматами? А деякі учні з батьками поїхали світ за очі. А якщо дитина зараз тут, а університет у Харкові, де йдуть бої. Як ви все це представляєте?
Мирослава
Для учитель: Сказано, в залежності від ситуації.
Коментувати
Наталя
Сирени виють по всій країні. Що робити коли йде онлайн урок і звучить сирена? Це буде чи зірваний урок, чи чиєсь життя.
Анна
Для Наталя: с вами согласна. как я могу отпустить ребенка 4 км от дома??? Везде стоят блок пости. Проверяют и пропускают машины. У нас школьный автобус возит. И какой-то дядя зайдёт с оружием в автобус и дети перехотят ездить.
Коментувати
Просвітитель Закарпаття
Загалом, я тільки за відновлення навчання в дистанційній формі. Проте думаю, що моя пришелепкувата дирекція змусить вчителів ходити до школи і працювати в очному режимі. Що поробиш, коли радянська закалка об’єдналась з членством в Партіїї Регіонів... Ця людина і в коронавірус не вірить і війна з Росією не є проблемою. В школі ми називаємо її "Путін у спідниці")
Алла
Для Просвітитель Закарпаття: Божечки, що це за школа і де вона? Я теж з Закарпаття. Сьогодні в ОТГ класні керівники поч. класів опмтували батьків, як вони ставляться до відновлення очного навчання. 90% проти, бо в будь якому випадку бояться відпускати малих дітей до школи. Думаю, на основі опитувань і влада прийме рішення, бо розуміє, що навіть якщо відновиться навчання, батьки не відпустять дитину в школу
Коментувати