Термін дії COVID-сертифікатів скорочено до 270 днів

Чинність сертифіката рахуватиметься від моменту отримання другої дози щеплення

Термін дії COVID-сертифікатів скорочено до 270 днів

Термін чинності «зелених» COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби, скорочено з 365 до 270 днів.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, з посиланням на відповідне рішення Кабінету Міністрів.

Відсьогодні новий термін дії цифрового сертифіката змінюється для усіх трьох типів документа: внутрішнього, іноземного та міжнародного.

Чинність сертифіката становитиме 9 місяців і рахуватиметься від моменту отримання людиною другої дози щеплення.

Окрім того, уряд затвердив клінічні підстави для формування сертифіката на підставі отримання бустерної дози вакцини від COVID-19. Зокрема, цифровий документ можна буде сформувати після отримання вакцини, що відповідає затвердженим схемам введення бустерної дози. 

При цьому, важливо дотримуватись рекомендованого періоду введення бустеру – він має найвищу ефективність у період введення від 180 до 270 днів після отримання основного щеплення.

Якщо людина пропустить введення бустеру у вказані терміни їй буде необхідно намагатися зробити його якомога швидше для коректної генерації сертифіката.

Можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з'явиться у застосунку Дія наприкінці січня. 

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Освіта.ua
19.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Злиймоскалюга
А ст.58 Конституції України вже відмінили???.
Эмир
Для Злиймоскалюга: Просто затягивают годами и не соблюдают.
Коментувати
Олег
термін скорочення для тих хто подорожує по країнах ЄС, до чого тут всі ті, хто взагалі не хоче і не буде подорожувати
Love
Для Олег: Хороший вопрос и нелицеприятный ответ - чтобы проколоть и перемешать всех подряд, убить естественный иммунитет и подсадить на регулярные дозы и таблетки. А вот следующий шаг уже многим понятен.
Коментувати
Світлана
Якийсь жах! Що хочуть, те і роблять... Чому люди мовчать і на все це погоджуються? Та тим дозам не буде кінця....
Love
Для Світлана: А зачем что-то менять, если отвлеченные гуманоиды ведутся? И сроки "сертификатов" удачно совпадают со сроками годности очередной партии. Это вам уже не тряпки, шоколадки и оружие с водкой продавать, а идеология и религия.
Коментувати
Марі
Ну що,пора в наркомани за черговою дозою,інакше зарплату не дадуть! Ще є бажаючі в школі працювати???
Олена
«Термін діє скорочено»? І знову будуть всіх вчителів без бустерної дози відстороняти від роботи?
Незаконно
«Термін діє скорочено»! Чому закон має зворотну дію? Чомусь це нікого не цікавить. Так можна будь-який закон змінити у зворотному порядку і всіх зробити "порушниками" закону.
Правда
Проблема правди не стільки в тому, що розуміла різниця і зловживання довірою, як в тому, що стають відомі реальні цілі та злі помисли. Ще гірше, що розумні більше не будуть жити із брехунами у злагоді і не будуть вірити.
ГМО
Если это можно смешивать в любом сочетании, то под разными этикетками разливают одну жижу из одного ведра.