До конференції Synergy-2021 долучилося майже 4 000 учасників

У Києві відбулася найбільша в Україні профільна освітня конференція Synergy 2021. IT Business & IT Education

До конференції Synergy-2021 долучилося майже 4 000 учасників

У Києві відбулася найбільша в Україні профільна освітня конференція Synergy 2021. IT Business & IT Education, що об’єднала майже 4 тисячі представників влади, бізнесу, закладів формальної та неформальної освіти та медіа.

Під час заходу учасники обговорили ключові виклики ІТ-освіти, сміливо дискутуючи та пропонуючи власні рішення, а також поділились історіями успіху.

Протягом 2 днів відбулося 8 панельних дискусій із залученням 50 провідних спікерів, 5 практичних воркшопів, а також презентація реформи ІТ-освіти та медіапанель за участі головних редакторів українських ЗМІ.

За словами організаторів, цього року подія стала наймасштабнішою за всі вісім років свого існування. Долучилося до події вживу, взявши активну участь у панельних дискусіях, 300 учасників та гостей. Ще понад 3 000 людей долучилися до перегляду прямих трансляцій, а 600 людей стали учасниками 5 практичних онлайн воркшопів.

«Вже 15 років ми співпрацюємо з представниками влади, IT-бізнесу, вищих освітніх закладів та численними партнерами задля розвитку IT-освіти в Україні. Саме освіта є одним з найголовніших напрямків роботи Асоціації «IT Ukraine», тому що розвиток талантів є вирішальним фактором росту та посилення спроможності української індустрії на світовій арені. Радіємо, що на сьогодні освітня конференція Synergy стала тією платформою, на якій ми разом з партнерами можемо щороку збиратися для обговорення трендів та подальших векторів розвитку IT-освіти в Україні», – прокоментував подію виконавчий директор асоціації «IT Ukraine» Костянтин Васюк.

Також у межах конференції міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував дорожню карту реформування ІТ-освіти в Україні.

Серед основних ініціатив реформи він назвав розвиток неформальної освіти, підвищення конкурентоспроможності та автономності закладів вищої освіти та реформу уроків математики й інформатики у школах.

«Українська IT-сфера активно розвивається – лише цього року ІТ-експорт зріс на 35%, а кількість компаній на 22%. Водночас збільшується і попит на IT-спеціалістів. За оцінками, до 2030 року IT-галузь потребуватиме щонайменше 500–600 тисяч фахівців. Тому реформа IT-освіти – один із наших пріоритетів зараз. Вона потребує комплексного оновлення на всіх рівнях. Нам необхідно балансувати системні реформи та швидкі рішення. Вже сьогодні ми починаємо готувати молодь до майбутнього, забезпечуючи їм актуальні знання та вміння», – підкреслив Михайло Федоров.

За словами віце-президента Асоціації, глави EPAM в Центральній і Східній Європі Юрія Антонюка, надзвичайно важливою залишається співпраця освітян та бізнесу.

«ІТ-бізнес та ІТ-освіта – це дві сторони однієї медалі. Ми як бізнес готові інвестувати в ініціативи освітян, підтримувати та ділитися професійною експертизою. Так, ми не зможемо викладати краще, ніж це роблять освітяни. З нашого боку ми готові допомогти, підказавши, які навички та вміння повинні мати студенти на виході з університетів, і спрямувати нові таланти на побудову кар’єри на глобальному ринку», – підкреслив Юрій Антонюк.

Окрім того, учасники конференції порушили питання фінансової підтримки університетів бізнесом.

«Наразі бізнес може фінансово підтримувати університети тільки через спонсорство чи благодійну допомогу – цього не достатньо. Для збільшення фінансової підтримки університетів бізнесу потрібні прозорі механізми інвестицій в освіту, зняття бюрократичних бар'єрів щодо цільового використання коштів, а також прозорих правил отримання повернення на інвестиції. Ми сподіваємося, що завдяки реформі ми зможемо вирішити ці питання», – наголосив Тарас Кицмей, співзасновник та член Ради директорів SoftServe.


Ознайомитись із виступами спікерів і панельними дискусіями можна за посиланнями: перша частина, друга частина.

Також можна переглянути запис на YouTube.

Ексклюзивний спонсор Synergy. IT Business & IT Education 2021  компанія EPAM Ukraine. Gold спонсор  компанія SoftServe. Silver спонсори  компанії GoIT та GlobalLogic Ukraine. Bank партнер  Ukrsibbank BNP Paribas Group. Host партнер  INVERIA event space. Special партнер  Sigma Software Group. Healthcare партнер  Днепролаб.

Медіа-партнери Synergy. IT Business & IT Education 2021: bit.ua, Ліга.net, Mind.ua, Освіта.ua, Senior.ua.

Інформаційні партнери Synergy. IT Business & IT Education 2021: Happy Monday, Beetroot, CNA IT, TECHIIA, Tech Ukraine, Kyiv IT cluster, Dnipro IT cluster, Lviv IT cluster, Kharkiv IT cluster, Chernihiv IT cluster, Ternopil IT cluster, Vinnytsia IT cluster, Odessa IT Family, Центр інноваційної освіти «Про.Світ».

Освіта.ua
24.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Трамп
Мыльный пузырь. Говорильня. Большая, дорогая говорильня. Удивляет Федоров, который вдруг так резко потянулся улучшать IT-образование. Господа, идите нахер!!! То, чего вы не касаетесь - развивается прекрасно!!!
Шевчук В.
Не слід переоцінювати роль IT технологій в освіті. Це лише - технологіі!? А логіка, навички , уміння , компетенціі зароджуються в практичній діяльності, дослідженнях . У нас якась біснуватість з‘явилась з приходом Федорова. Всі в Дію!! Але без душі, діалога , спілкування вчителя і учня, нічогісінько не буде!!! Треба виваженіше діяти, думати.
Скептик
Цікаво, хто в президії має відношення до ІТ?
Черкаси
Для Скептик: А який ефект при 4000 учасників… Фігня.
1
Для Скептик: Зараз сфера ІТ процвітає, бо це інструмент і обслуга цифрових глобалістів, які намагаються побудувати свій віртуальний світ, де вони були б як "божки" на своїх умовах і правилах.
Коментувати