Штам «Омікрон» викликає занепокоєння у ВООЗ

Штам «Омікрон» є дуже дивергентним варіантом із великою кількістю мутацій

Штам «Омікрон» викликає занепокоєння у ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я визнає п'ятий штам SARS-CoV-2 таким, що викликає занепокоєння.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров'я МОЗ України.

Відповідне рішення було ухвалено на основі рекомендацій Технічної консультативної групи з вивчення еволюції вірусу SARS-CoV-2.

Відтак, штам B.1.1.529 «Омікрон» став п’ятим штамом SARS-CoV-2, що викликає занепокоєння. Раніше до цього переліку входили чотири штами: «Альфа» (уперше виявлений у Великій Британії), «Бета» (уперше виявлений у Південно-Африканській Республіці), «Гамма» (уперше виявлений у Бразилії) та «Дельта» (уперше виявлений в Індії).

Перше повідомлення про виявлення штаму «Омікрон» надійшло до ВООЗ від Південно-Африканської Республіки 24 листопада 2021 року.

«Штам B.1.1.529 «Омікрон» є дуже дивергентним варіантом із великою кількістю мутацій, які можуть підвищити його передаваність і забезпечити певний ступінь імунної втечі. Попередні дані вказують на пов’язаний із цим варіантом підвищений ризик повторного інфікування в порівнянні з іншими варіантами, що викликають занепокоєння», – зазначають у Центрі громадського здоров'я МОЗ.

Кількість випадків інфікування новим варіантом вірусу зростає майже у всіх провінціях Південно-Африканської Республіки. А випадки інфікування цим штамом уже виявили в 17 країнах, у тому числі 10 країнах Європи, Австралії, Канаді, Китаї. Вони ймовірно пов’язані з подорожами до Африканських країн.

Водночас у Центрі громадського здоров'я МОЗ наголошують, що тест-системи для ПЛР-діагностики SARS-CoV-2, що використовуються сьогодні, дозволяють виявляти цей варіант вірусу.

«Дослідження й оцінка нового штаму продовжуються. ВООЗ рекомендує й далі дотримуватися стандартних протиепідемічних заходів із профілактики та контролю інфекцій у медичних установах і інших заходів із боротьби з хворобою. Наявні дані свідчать, що вакцинація від COVID-19 і всі перевірені заходи залишаються ефективними проти B.1.1.529 і інших штамів», – повідомляють у Центрі громадського здоров'я МОЗ.

З огляду на це, громадянам рекомендується й надалі вживати заходів щодо зниження ризику інфікування COVID-19: носити захисні маски, дотримуватися гігієни рук, фізичної дистанції, провітрювати приміщення, уникати скупчень людей і вакцинуватися.

Міністерство охорони здоров’я уже розробляє заходи для запобігання інфікуванню громадян України цим штамом коронавірусу. Зокрема, для мандрівників, які провели у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік більш як 7 днів протягом останніх 14 днів, потрібно пройти 14-денну самоізоляцію.

Нагадаємо, з 25 лютого 2021 року ВООЗ диференціює варіанти SARS-CoV-2, що мають найбільше значення для громадського здоров’я, як:

  • варіант, що представляє інтерес (Variant of Interest, VOI);
  • варіант, що викликає занепокоєння (Variant of Concern, VOC).

Варіанти SARS-CoV-2 регулярно оцінюють за тим, чи призводять вони до змін у трансмісивності (передаваності), клінічній картині й тяжкості перебігу захворювання, або чи вони призводять до зміни заходів реагування. Національні органи влади також можуть визначати інші варіанти, що представляють інтерес чи викликають занепокоєння, на місцевому рівні.

Освіта.ua
02.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Kiev City
А освіті чого боятись? Ноутбуки вчителі вже отримали. Шкільні комп’ютерні мережі провели провели, Інтернет літає. Одною фразою до можливого дистанційного навчання готові на 100%
Меандор
Просто озабоченность, избирательная озабоченность, значимая озабоченность, крайняя озабоченность, официальная озабоченность, двойная озабоченность, дальнейшая озабоченность. . . . Чутко ждём заявления, что "вакцина" от нового "штамма" не помогает и даже усугубляет последствия, так что по новой, смерды, - в очередь.
Сексот
Ура! Новий кращи йштам дл ящпокращених гуманоїдів! Не дарма в Європах ціна на сперму "невакцинованих" чоловіків зросла до небес, не кажучи про грудне молоко та яйцеклітини "невакцинованих" жінок. А прості люди і не знали куди і чого спішать наші забугорники слов’янсьної зовнішньості. Це ж бізнес, дякули!
Насобин
Доподлинно известно, что драконы вымерли потому, что поедали только молодых красивых девственниц. Оказывается, шмурдяк колят тоже чисто для борьбы с конкурентами.
Коментувати