Профспілка пропонує застосувати коефіцієнт 1,5 до окладів освітян

Профспілка пропонує застосувати коефіцієнт для підвищення посадових окладів

Профспілка пропонує застосувати коефіцієнт 1,5 до окладів освітян

Профспілка працівників освіти пропонує застосувати додатковий коефіцієнт 1,5 для підвищення розмірів посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників з 1 січня 2022 року.

Відповідне звернення профспілки спрямоване Президенту України Володимиру Зеленському.

Одночасно з запровадженням нової постанови профспілка пропонує скасувати низку постанов Кабінету Міністрів про встановлення надбавок за престижність педагогічної праці та ситуативних рішень щодо підвищення посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників впродовж 2018-2019 років.

У Профспілці працівників освіти також зазначають, що впродовж 4 років не реалізуються норми статті 61 закону «Про освіту» закону про встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні 4 прожиткових мінімумів, який з 2023 року має відповідати 3 мінімальним заробітним платам з відповідною їх диференціацією за посадами педагогічних і науково-педагогічних працівників.

«На сьогодні найнижчий посадовий оклад педагогічного працівника, що відповідає 9 тарифному розряду ЄТС, становить 5081 грн і складає лише 2,2 прожиткових мінімуми станом на 1 січня 2021 року. З урахуванням підвищення з 1 грудня на 8,4% його розмір складатиме 5505 грн, що на 1 тисячу гривень буде менше навіть від мінімальної заробітної плати 6500 грн», – йдеться у зверненні.

Також наголошується, що реалізація постанови Кабінету Міністрів № 822 від 2019 року щодо поступової реалізації норм статті 61 освітянського закону була відтермінована в 2020 та 2021 роках.

У Профспілці працівників освіти повідомляють, що на реалізацію запропонованого рішення необхідні додаткові видатки, які становитимуть 38,4 млрд грн.

«При цьому 22% від цієї суми повернеться до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування відповідними внесками, нарахованими на фонд оплати праці. Місцеві бюджети поповняться надходженнями від сплати податку на нараховані доходи педагогічних, науково- педагогічних та наукових працівників, яким буде підвищено заробітну плату. Повернуться також кошти до державного бюджету від сплати податку на доходи фізичних осіб, а також військового збору. Таким чином зменшиться сума дотації з Державного бюджету Пенсійному фонду та поповняться як місцеві, так і державний, бюджети», – зазначають у профспілці.

З огляду на це, у профспілці висловили сподівання на підтримку та вплив Президента України на забезпечення законодавчо визначених трудових прав педагогічних, науково-педагогічних, а також наукових працівників зі збільшенням для цього обсягів видатків на освіту і науку в державному бюджеті на 2022 рік.

Освіта.ua
23.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Я люблю свою страну, люблю свою жену, люблю свою собаку! Я всего на свете член, почти что супермен, но редко лезу в драку. Знает весь двор мой приговор - Слуга Народа.
Альона
Чому профспілка дбає тіільки про інтереси вчителів, ніби а школах більше немає людей в яких дуже низька зарплата, в. яких немає оздоровчих?Зверніть увагу і на техпрацівників вони також люди і тоже хочуть жити.!
Вера
Для Татьяна: Можно лошадей привести к водопою,но нельзя заставить напиться.Мотивация ученика,тем более собственного ребёнка...вопрос неоднозначный. Не всё зависит только от учителя.
Тетяна
Учителя нормально имеют. А воспитатели дулю! Сколько можна издеваться? Как на митинг-воспитатели. А как поднять оклады-учителям! Фу!
Мила
Для Тетяна: молодые учителя получают очень мало.
Коментувати
Татьяна
Учителя уже давно не учат в школах, всё ложится на плечи детей и их родителей. За что им платить такие зарплаты? Если повышаете ЗП, то и вводите ответственность какую-то, контролируйте качество их работы. За плохую успеваемость учеников введите систему штрафов. А то получается родители вкалывают по 15 часов, платят налоги , с этих налогов увеличивают ЗП учителям, которые ни хера не делают, ещё и неофициально занимаются репетиторством и налоги с этой деятельности не платят. А родители еле живые приползают с работы ещё с ребёнком пол ночи уроки делают, чтоб дитё не дебилом росло. А по концовке в выпускных классах ещё и вынуждены оплачивать доп.занятия с теми же учителями, чтобы хоть выпуститься нормально. Где логика в такой политике?
Хубз аль Султан
Для Татьяна: Я в своей бытности педагогом выкладывался по полной, всегда старался дать ученикам несколько больше, чем того требовали учебные программы МОН. Не имел любимчиков, каждому уделял столько времени, сколько ему требовалось для понимания материала. Дополнительно с разрешения администрации абсолютно забесплатно готовил старшеклассников к ЗНО. Был классным руководителем. Знаешь, сколько платят классному руководителю с моей категорией? 900 гривен в месяц. За бешеную ответственность, ваши, яжемамковские понты и телефонные истерики в 11 вечера. Репетиторством не занимался. Перед налоговой чист. А насчет "приползать еле живым с работы" - это да. Я никогда не приползал еле живым, я перманентно находился в этом состоянии. За чуть более чем 10 тысяч в месяц. Поэтому просто сходи в жопу.
Helen
Поддерживаю!!! Все свалили на учителей и школу. Учителя и учат и воспитывают. А родители только и заняты, чтобы денег себе заработать, та прийти и повозмущаться, что их дети ничего не знают. А дети д.з. не выполняют, на уроке учителя не слушают, и это в лучшем , а в худшем еще и послать нецензурно могут. Потому что они знают, что это безнаказанно и что родители относятся к учителям плохо. Учителя тоже люди, и у нас тоже есть семья и дети. Мне интересно, кто хочет прийти в школу с такой зарплатой??? Скоро вообще учителей не будет. Все молодые специалисты уходят в другие организации, но только не в школу. Старые уйдут, а кто прийдет??? Кто будет учить ваших детей??? Вы даже д.з. не выполняете, что говорить за преподавание??? Откройте интернет, посмотрите сколько в Европе зарабатывает учитель??? И как относятся к профессии УЧИТЕЛЬ!!! Через учителя проходят все, и инженера, и дворники, и профессора, и доктора, ВСЕ!!! Так что задумайтесь, зачем вам учитель???
Андрій
Для Helen: Для Хубз аль Султан: Молодці, це дійсна правда. Але у на чомусь так в житті склалося, що вчитель мовчить коли його паскудять мамочки, нездатні самі поставити свою дитину в якісь рамки, а от коли треба сказати про неука учня (а таких, вибачте, але більшість), то вони тим же мамочкам розповідають, які хороші у них чада. На педрадах гидко слухати, як класні керівники нагло брешуть, що всі виходять на звязок, всі виконують домашні завдання. А на зв’язок виходить пів класу (бува по черзі), домашку виконують одиниці. А діток все хвалять, дохвалилися дальше нікуди.
Коментувати
Зоя
А чому профспілка про держслужбовців у регіонах мовчить, у яких оклади встановлені нижче мінімалки? Чи у нас лише вчителі знедолені?
вчитель
Для Зоя: Покажіть мені держслужбовця,який покинув таку "низькооплачувану" роботу і пішов працювати ВЧИТЕЛЕМ. вакансії єєєєєєєєєєєєєєєєєєє!
Коментувати
А як Вам таке?
У теперішнього футболіста полтавської Ворскли Олів"є, коли він у Люксембурзі підробляв учителем на замінах, зарплата за олну годину, за його словами, становила 39 євро. Багато це, чи мало - судіть самі.
Вася
Закон України "Про освіту". Стаття 61, п. 2: Посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат.(Абзац перший частини другої статті 61 набирає чинності з 1 січня 2018 року...), а далі - підвищення по 10% за кожну категорію + за стаж. До чого тут прожитковий мінімум, і чого профспілка ПРОПОНУЄ??? Чому поліція не пропонує дотримуватися законів чи ПДР? Чому роботодавець не пропонує дотримуватися виконання посадових обов’язків? Може таки профспілка повинна ВИМАГАТИ (а якщо потрібно, то й у судовому порядку) дотримання законодавства? Як виконувати недолугу постанову про недопуск до роботи "заразних" - то посадовці "з вискоком", а як виконати статтю закону про оплату - то "голову в пісок".
XECX
Для Вася: Так юродивым надо сэкономить за счёт нормальных, вот извиваются. Что внизу, подобно наверху.
Коментувати
Вчитель
Взагалі то підвищення зарплат в січні заплановано ще влітку. І профспілка тут ніяким боком. Але ж припише цю заслугу собі.
Игорь
Для Вчитель: в січні нічого не планувалось підвищувати. Підвищення мало бути з 1 грудня
Коментувати
Прохвесор
Схоже на черговий лохотрон для вчителів, надбавки за престижність скасують а зарплати піднімуть на 20 гривень.
LFGV
Цим вчителям постійно мало. Скільки вже можна? 4000$ обіцяли? Обіцяли! От і чекайте, а то обурюються. В наступному терміні обов’язково отримаєте. Президент своє слово тримає. Будете ще обурюватися, забере назад.
Ирина
Для LFGV: как плохо,и когда в нашей стране есть ненавистные люди в виде Вас. У тех несчастных педагогов, оклады мизер. Они набирают по полторы ставки, что бы выжить. Только педагогов вынудили привиться. Только их лишили права выбора! В 1.5 раза и это мало. Оклад педагога без стажа и надбавок, не доходит даже до 3000 грн! А с надбавками не всегда дотягивает до минималки. Смешно? Но правда! Поэтому прежде чем писать бред, станьте на место этой категории населения. На дистанционку родители завыли от того, что не могут справиться со своими золотыми детьми. А так в школу отправили и весь спрос с учителя, почему их дети такие. Учитель, сейчас ограничен в своих правах везде, он только всем должен.
LFGV
Для Ирина: не брешіть, що "их лишили права выбора!" Вибір у них був, і 73% вчителів зробили вибір, тому немає чого скиглити!
Зоя
Только педагогов вынудили привиться? Как всегда, учителя у нас самые бедные и несчастные…
Коментувати
Аз
Как бы какое пропонувание если у нас как бы есть закон об образовании в котором сказанно что самого молодого учителя ставка должна составлять минимум 4 прожиточных минимума - а это как бы 8тыс! Наши чиновники выполняют только удобные им законы. А.на нас плюют потому что мы позволяем. Посмотрите на этот легион слуг сатаны на всех этих наших меров, губернаторов, депутатов всех уровней кто-нибудь из них стал на защиту отстраненных? Никто! Они все враги народа, и стакими руководителями у вас не будет будущего - они прямо говорят про экологию... про то что мы много жрем, про то что много нас и мы мусорим! Они хотят нас уничтожить. Посмотрите не ваших сегодняшних меров и чиновников и депутатов и запомните их - они не должны больше пролезть к властному корыту потому что они есть смерть. Они каждый день продают и вас и государство и плевали они на закон плевали они и на вас и никто их не снимет. Зато мигом схватили святого человека Остапа Стахіва за его призыв к МИРНОЙ акции!
Павло Іванович
Знову просимо... І так все життя.... Пишуть листи - звернення, різні чолобитні... А коли буде ,,вимагаємо, в іншому випадку...." Ціни щодня зростають, як у 90-ті цінники по три рази на день змінюються, а на наступний рік зарплата зросте аж на 3 відсотки! Кайф!!! Арахамія знову обіцяє, тепер вже з 2023 року вчителям зарплату не менше 13,5 тисяч. Зараз це вже не гроші, а у 2023 році це вже можуть бути копійки....Доки влада обманюватиме? Скільки можна?
Я
пропонує... не смешите мои подковы халва халва халва халва халвахалвахалвахалва... халвахалвахалвахалва... халвахалвахалвахалва... халва... О_о
!
Мені соромно за нашу державу, в якій вчитель має пахати на дві ставки, щоб прогодувати сім’ю.
Ирина
Для !: Поддерживаю!
Коментувати
Матвей Иванович
В какой ещё из развитых стран ставка учителя ниже минимальной зарплаты? Почему профсоюз не защитил право выхода на пенсию по выслуге при стаже 25 лет?
Матвеевна
Для Матвей Иванович: Развитая страна- насмішив)) Африка-ось наш орієнтир
Коментувати
Вчитель
Коли ви уроди запропонуєте страйк, скільки можна відчувати себе злиднем, який ненавидить цю професію і цих мудаків в мон
Вы в своём  уме?
Для Вчитель: Это кто предложит забастовку? Эти? Кормящиеся с рук чиновников?
БОЙ
Штрейбрехеры, идите сами бастуйте раз такие "умные" диванные эксперды.
Аз
Для БОЙ: напомню штрейхбрейкер это рабочий предатель который предал свой профсоюз и своих сослуживцев... Впрочем о чем это я это ж профессия профессиональных штрейхбрейкеров. Им приказали принимать сатану и все мигом побежали вместо того чтобы бастовать против копеечных зарплат и принудиловки... Вы приняли сатану поэтому никакого повышения не будет потому что обманщик сатана платит лишь рассыпающимися в руках черепками. Как сказано в библии - и обратятся ваши серебрянники в черепки и пойдете по ним в ад!
Коментувати