МОН визнано одним з відкритих відомств серед держорганів

Міносвіти увійшло до переліку державних органів, які є лідерами з відкриття даних

МОН визнано одним з відкритих відомств серед держорганів

Міністерство освіти та науки увійшло до переліку державних органів, які є лідерами з відкриття даних.

Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації за результатами дослідження, проведеного разом із проектом USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». 

За даними Мінцифри, серед державних органів лідером відкриття даних є Державна податкова служба. А також Антимонопольний комітет, Державна митна служба, Офіс Генерального прокурора та Міністерство освіти і науки.

А серед міст — найкращий рівень реалізації політики відкритих даних у Харкові, Маріуполі, Хмельницькому, Тернополі та Львові.

У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що до основних критеріїв оцінки відкритості було включено потенціал оброблення та аналізу відкритих даних, якість оприлюднених наборів даних, залучення користувачів до процесу оприлюднення, а також оцінка впливу оприлюднених наборів відкритих даних.

«Відкриті дані допомагають контролювати роботу органів влади та мають значний антикорупційний потенціал. Фінансова звітність, інформація про бюджет громади, показники забруднення води, рух громадського транспорту, виплати лікарям, дороги, де плануються ремонтні роботи, — ці дані є в держави, вони можуть бути корисними для людей, а тому мають бути відкритими. Більше відкритих даних — більше зручних і якісних послуг для людей», – наголошують у Міністерстві цифрової трансформації.

Окрім того, у відомстві зазначають, що дослідження стимулюватиме якісну конкуренцію між розпорядниками відкритих даних та допоможе обмінюватися досвідом і провідними практиками.

З аналітичним звітом можна ознайомитись за посиланням.

Освіта.ua
20.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів