Іспит на знання державної мови не склали майже 15 % учасників

Протягом 2 місяців після запровадження іспиту на знання державної мови видано понад 22 тисячі сертифікатів

Іспит на знання державної мови не склали майже 15 % учасників

За результатами перших двох місяців проведення іспиту на знання державної мови близько 15% чиновників та претендентів на держпосади не склали іспит з української мови.

Про це на брифінгу повідомила голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська.

За її словами, протягом 2 місяців після запровадження іспитування на знання державної мови комісія видала понад 22 тисячі сертифікатів.

«Усі вони є у відкритому доступі на сайті Нацкомісії, і будь-хто може за прізвищем знайти відповідний сертифікат в Реєстрі державних сертифікатів», – зазначила Орися Демська.

Також вона розповіла, що іспит на володіння українською мовою зазнав трансформації, внаслідок чого його тривалість скоротилася з двох годин до 30 хвилин.

У зміненому форматі іспит містить лише тестову та усну частину (монолог), порівняно з еталонним варіантом, який містив 4 частини: тестову, текстову, монолог та діалог.

За словами Орисі Демської, така зміна формату дозволила значно збільшити пропускну здатність іспиту до понад 16 тисяч людей на місяць.

Повний іспит у 4 частинах збережений для іспитування на набуття громадянства і триває 150 хвилин.

Освіта.ua
17.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таня
Интересно,главы ОТГ тоже проходили подобное? Или те из них,кто совмещает должность с оборутками земли,- легко купили результат?
Соболь
Застав дурня Богу молитися , то він і лоба поб’є!! Псевдопатріоти з Галичини придумали на 31 році після 11років навчання мови в школі , зно, обов’язкового іспиту в університеті - ще і цей надуманий сертифікат ??!! Треба державі профі , а не показуха.
399
Для Соболь: Треба державі профі , а не показуха. де Ви, пане, бачили неграмотного ПРОФІ?
Марко
Грамотний будівельник, профі- говорити російською в Чернігові не може?
Коментувати
Xayc
За приукрашенными цифрами скрывается факт, что каждый 6-й не знает украинский даже на уровне 7 класса, и таких непонятливых более 4 тысяч чиновников. Кассира или учителя могут выгнать, а госслужащего разве что пожурят шёпотом, да и то за глаза.
Строитель
Для Xayc: и они читают тексты проекты законов и не понимают, что там написано. П и з д е ц
Коментувати