МОЗ: несприятливі реакції після вакцинації – це нормально

Виникнення реакцій після вакцинації є нормальним і може тривати кілька днів

МОЗ: несприятливі реакції після вакцинації – це нормально

Виникнення несприятливих реакцій після вакцинації від COVID-19 є нормальним і може тривати кілька днів.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я.

«Після вакцинації від COVID-19 можуть виникати різні реакції, і це нормально. Усі реакції, які з’являються після щеплення, у медичних колах називають «несприятливі події після імунізації», або «НППІ». Усі ліки, включно з вакцинами, мають свої ризики. Зазвичай реакції на них незначні і тривають лише декілька днів», – запевнили в Центрі громадського здоров'я.

Водночас, у випадку якщо після щеплення людина відчуває дискомфорт, у Центрі громадського здоров'я радять звернутися до лікаря.

«Якщо після щеплення ви відчуваєте дискомфорт, зверніться до лікаря. Усі серйозні випадки НППІ ретельно розслідуються, щоби визначити, чи дійсно вони пов’язані з вакцинацією», – повідомляють у Центрі громадського здоров'я.

Медичні працівники, до яких звертаються пацієнти зі скаргами на свій стан здоров’я протягом 30 днів після щеплення, мають повідомити про це Державний експертний центр через автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду.

«Медичний працівник має надати повідомлення про підозру на НППІ протягом 48 годин із моменту його виявлення. Інформацію про погіршення самопочуття після вакцинації може надсилати й сам пацієнт», – зазначили у Центрі громадського здоров'я при МОЗ України.

Освіта.ua
09.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ім’я
А чому законодавчо приписано, але не реалізовано механізм відклику зажравшихся, кончених, обдовбаних, ворожих та просто нікчемних чиновників і зрадників? Невже цей волоокий народ настільки такий по-телячому терплячий, що за дикими лозунками їх лише проколоти, згвалтувати і на фарш? Хай чекають крайню хату, поки цвинтар прийде.
ЗеКо
Извините, что на русском, но ты можешь ненавидеть чувака, который вообще ничего не делает?
Коментувати
Свято осінньої вакцинації
ТАК! І ще, вакцинируйте вже всіх від інфекційних хвороб, які передаються переважно статевим шляхом; на них хворіють однаковою мірою як чоловіки, так і жінки. Відсоток з COVID-19 приблизно оденаковий!