Osvita.ua Новини Василь Князевич: заяви окремих депутатів свідчать про розгортання антивакцинальної кампанії
Василь Князевич: заяви окремих депутатів свідчать про розгортання антивакцинальної кампанії

Міністр охорони здоров'я України Василь Князевич засудив заяви окремих депутатів тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування причин смерті школяра після проведення вакцинації у травні поточного року

Василь Князевич: заяви окремих депутатів свідчать про розгортання антивакцинальної кампанії

"Масові повідомлення в електронних та друкованих ЗМІ з посиланням на членів Тимчасової слідчої комісії Віктора Коржа та Вадима Колєсніченка стосовно прямого зв'язку смерті підлітка з Краматорська з вакцинацією проти кору та краснухи засвідчили, що в країні розпочався другий етап антивакцинальної кампанії. На жаль, твердження про те, що в нинішній кампанії більше політики, ніж задекларованої турботи про здоров'я нації, підтвердилось". Говориться в заяві Міністра охорони здоров'я.

За словами Міністра такі заяви політиків лунають у той час, коли:

- Не завершено слідство Генеральної прокуратури України та не оприлюднено її вердикт;

- Не названий остаточний діагноз смерті підлітка судмедекспертами ГПУ, та не проведена патологоанатомічна конференція з залученням найширшого кола вчених АМН України, фахівців МОЗ та міжнародних експертів, які б надали консолідований висновок;

- Не заслухано звіт Тимчасової комісії у стінах парламенту та не ухвалена постанова щодо результатів її роботи.

„Чи не є передчасні коментарі свідченням того, що правда не цікавить політиків, якщо мова йде про політичну доцільність?" - запитує у заяві Міністр.

„Антивакцинальні кампанії відбувалися в багатьох розвинених і не дуже країнах. Їх метою завжди були меркантильні бізнесові інтереси, а найчастіше - політичні наслідки. В першу чергу - це залучення електорату, який повірив у шкідливість вакцинації і готовий обирати до влади тих політиків, які нібито захистять його від щеплень. Саме таким походом за голосами у цю передвиборчу пору зумовлена шалена, добре профінансована і скоординована антивакцинальна кампанія. Задля досягнення її політичних цілей, задля походу за електоратом зневажена навіть смерть дитини, розгорнуті і вбиваються в суспільну свідомість найнеймовірніші інсинуації навколо вакцини і вакцинації. Робиться це з усвідомленням того, що ніякої відповідальності і ніякої кари за такі дії та їх наслідки ніхто не понесе." - зазначає Князевич.

„В медицині наслідками стануть епідемії і смерті. Населення вже відмовляється не тільки від додаткової, але й від планової вакцинації. Виголошуючи високопарні заяви про "геноцид нації" горе-політики свідомо чи ні завдають руйнівний удар по планових щепленнях в Україні. Так, вже сьогодні щеплення отримали на 10 % менше дітей та підлітків, ніж за відповідний період 2007 року. Міжнародна лікарська спільнота відверто сміється над нісенітницями про "білок у вакцині" чи "абортивний матеріал індійських жінок", що згадуються в коментарях політиків, які називають себе лікарями. Невже поняття доказової медицини стало в Україні порожніми словами? У звіті Тимчасової комісії наведено факти і припущення, які не відповідають дійсності, науково не підтверджені, не доведені відповідними доказами, що є порушенням ст. 83 Тимчасового регламенту Верховної Ради України." - підкреслив чиновник.

Освіта.ua
08.09.2008

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!