Карантин восени буде продовжено, - головний санлікар

За словами головного санлікаря, епідемічна ситуація поступово погіршується в кожній області країни

Карантин восени буде продовжено, - головний санлікар

Кабінет Міністрів продовжить дію карантину після 31 серпня.

Про це в ефірі Українського радіо сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, зараз в Україні застосовуються міри адаптивного карантину.

«Якщо ми бачимо проблеми в певній області, то відразу застосовуються обмежувальні засоби як на рівні області, так і по всій країні. Зараз ми перебуваємо в зеленій зоні. Незважаючи на ріст захворюваності, ситуація контролюється, людям надається медична допомога і спалах локалізується на рівні громад або кластерів тих чи інших областей. А карантин буде продовжено, адже до нього прив’язано чимало процесів, які відбуваються в державі», – наголосив Кузін.

Водночас він повідомив, що ситуація зараз по всій країні поступово погіршується.

«Кожного дня ми бачимо плюс 10-15 нових випадків захворювання. Насправді, ця ситуація – доволі ризикована, адже ситуація погіршується в кожній області країни і спалах можна очікувати не лише в окремих областях, а будь де. Стосовно штаму «Дельта», то декілька тижнів тому ми говорили про 17 випадків. Зараз офіційно підтверджених 143 випадки на рівні країни. Тобто штам знаходиться на території України і поширюється», – підкреслив головний санітарний лікар.

Також він нагадав, що в осінній період найчастіше припадає сплеск захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції — грип, респіраторні віруси.

«З кінця вересня будуть додаватися ці хвороби. Також ми розуміємо, що буде осінній підйом захворюваності і коронавірусу. Таке перевищення порогу мають фіксуватися наприкінці вересня і, сподіваємося, що нам вдасться витримати ці 2 місяці і використати їх для вакцинації населення для того, щоб спалах оминув українців і не призвів до переповнених лікарень», – сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Освіта.ua
05.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гість
Для 60 км. Якщо про учительські гроші, вчитель відмічає відсутніх на своїх уроках в електронному журналі, батьки, які цікавляться навчанням дитини, бачать кожен пропуск. Але проблема в тому, що більшості батьків до одного місця . Вже скоро будемо батькам додому приносити щоденник на підпис.
60 км. від цивілізації, Галичина
У нас учень від учня живе на відстані 1-2 км. Тому досвід по впровадженню дистанційних технологій таки маємо і хочемо від себе підкинути декілька ідей на випадок карантину. По порядку. 1. Вам треба у Viber і Telegram створити учнівські групи. А також у Telegram створити загальну групу школи. Хто працює у ГуглКлас також робить аналогічні речі там. 2. Формат 1 дзвоника та заходів. Багато з вас звикли створювати відео і розміщувати їх в YouTube. Ми таке і не починали робити. До тепер ми все робили у Zoom і одночасно транслювали все в YouTube. З можливостями Telegram така необхідність відпадає. Ви маєте загальну групу школи і там все можна робити. Ідея така. зібрати першокласників у спортзал, чи хто має актовий зал. Окрім них ще декілька виступаючих учнів. І транслювати ваш захід у групу. Якщо таки епідеміологічна ситуації прижме, тоді всі будуть сидіти в дома. Значить і заходи будуть суттєво обмеженими. Але це не означає що не буде нічого.
60 км. від цивілізації, Галичина
Адміністрація від себе може виступити, гості так само. Щоб презентувати першокласників можна створити презентацію. Кожен з них коротко може розповісти вірш. Далі їм привітання від 9 класу. У нас 9-річка. Так само пісенька у формі презентації. Якщо ви дійсно захопитеся дистанційним навчанням. У вас не буде часу кожного разу створювати відео. Ви втомитеся від того. Тому, рекомендую навчитися організовувати швидкі та цікаві живі заходи, а хто має час на відео, той робить відео. Раніше проблема була організувати робочу лінійку. Тепер в групі організатори сказали своє, учні швидко виступили з презентацією по важливих датах, гімн і все. 3. Начальний процес. Добре гуманітаріям. Можна обійтися презентацією або електронним підручникам. Важче математикам, фізикам, хімікам. Їм треба ставити перед дошкою телефон чи веб-камеру і проводити урок. Або шукати альтернативи у електронних ручках. По іншому не вийде.
60 км. від цивілізації, Галичина
Такі у них предмети. Тільки не треба панікувати якщо заставлять працювати з дому. Ви можете камерою телефону проектувати зошит на вашому столі. 4. Оцінювання. А тут вже на вашу фантазію Тести, письмові вправи, онлайн опитування, платформи…..Вже тут проблем найменше. Якщо таки у вас є 1,2 учні котрі взагалі нічого не роблять. Нічим не турбуйтеся. Кладіть оцінку якій він відповідає, а якщо вас запитають звідки ви її взяли, скажете що учень вам відповідав у телефонному режимі. А якщо таки учень скаже звідки ви оцінки взяли, таке теж може бути, а ви спокійно скажіть. Ставили на основі попередніх, а наступним разом його не атестуйте. 5. Мінімум. Дистанційне навчання багато в чому залежить від учителя. Але завжди є мінімум, який мусить бути. Тобто вам треба хоч проектувати посібник чи сфотографований матеріал та його обговорювати. У наш час такого не може бути щоб нічого або застопорити на формальному киданні завдань.
60 км. від цивілізації, Галичина
Працювати з підручником та YouTube, учні можуть і без вас. Пройде час і дійде до того що спитають, за що вам держава платить зарплату. Хочете ви того, чи ні. Вам треба освоювати дистанційні технології. 6. Відвідування. Під час дистанційного навчання класні керівники теж беруть гроші. Тому не може бути такого щоб вони не контролювали відвідуваність уроків. І не треба кожного разу телефонувати батькам. У вас має бути група з батьками. Далі по такому порядку. Вчителі у кінці робочого дня надсилають усіх відсутніх класному керівнику, а класний керівник у групу батьків. Ваша мета не тероризувати батьків, а довести до їх відома що ось такі учні були відсутні на уроках. Ви це зробили, значить свій обов’язок виконали. Якщо таки когось з батьків не має у групі. Ви надсилаєте СМС. Це ваша робота. Батьки мають розуміти за що ви берете оплату.
Коментувати
центральна психлікарня космічні ВПС
Відверто кажучи прогнози на Осінь-Зима не самі оптимістичні. У нас справді біля 2,5 мл. населення вакциновано 2 вакциною і близько 4 першою. Але разом з тим не забуваємо те, що дія кожної з вакцин - до 6 місяців. Звідси випливає наступне. На кінець грудня, січень, лютий місяць, якщо не раніше. 4 мл. населення у нас буде повністю беззахисним. Якщо звісно вони повторно не вакцинуються. І це тільки одна сторона медалі. У сусідній Росії від "Дельти" помирають підлітки 12-16 років. А це означає, що новий штам значно агресивний і не вибирає між старими і молодими. Минулого року було очевидно зрозуміло, що взимку буде пекло. Яка нас чекає зима цього року, навіть важко уявити. Влада дуже старається нам нав’язати що епідеміологічна ситуація буде залежати від кількості вакцинованих. Нічого подібного! Діти, підлітки, безробітні....Більша частина населення не вакцинована це по-перше, а по-друге кожного дня термін дії сертифікатів буде спливати. Ситуація не прогнозована і вкрай не передбачувана.
центральна психлікарня космічні ВПС
..далі. Владі варто серйозно взятися за медичні установи. Вони повинні бути забезпеченні автономними системами електроживлення на 200%. Буде добре, чи буде погано, але це треба зробити. Така підготовки пов’язана в першу чергу з кліматичними змінами та непередбачуваними погодніми умовами. Якщо електрику вирубає то інколи це на 2,3 дні. А для лікарні 2 годин достатньо. Окрім того треба передбачити резервні системи водо та теплопостачання. І все таки варто людей націлювати готуватися жити у самих складних умовах. З розрахунку на те, що можуть на вулицю заборонити виходити, як у Австралії. Як вже буде час покаже. Цілком ймовірно, що так ми дотягнемо до листопада. Також не варто виключати неблагополучного розвитку епідеміологічної ситуації у вересні. Повторюю ще раз, ситуація дуже непередбачувана. Стосовно освіти, батькам варто дати пораду. Постарайтеся звикнути до того що маємо. А якщо у вашому закладі, нічого не хочуть дистанційно робити. Пишіть скарги до міністерства. Мовчати не варіант.
центральна психлікарня космічні ВПС
....Рівень освіти паде, це й так зрозуміло. Але він паде там де педагогічні працівники нічого не хочуть робити - це перший фактор. І там де учні не виявляють бажання працювати з класом. Саме в таких випадках виникає дуже багато проблем з якістю. Там де є робота він може опуститися до 10%, але не геть. Розумійте ситуація дуже не проста. І вона набагато складніша, ніж ви думайте. Світ собі уявив так. Буде вакцина, пандемія пройде. Ніхто і думки не мав, що максимум до якого наука дійде - це захист на 5,6 місяців. Навіть 20% населення не повакцинують, а далі треба все починати по першому колу. І якби тільки це. На фоні вакцинації та мутацій з’являються нові агресивніші штами. Старі ще не побороли, а з новими навіть не приступали боротися. Висновки сподіваюся ви розумійте. Пандемія може затягнутися надовго. Якщо освіту спустити, через декілька років країна інтелектуального потенціалу вже не буде мати. Вихід тільки один. Не змиритися з онлайн навчанням, а вимагати якісного навчання.
Коментувати
Валерія
Зробіть тоді хоча б поблажки для вакцинованих. Чому я маю страждати через тих, хто живе в доісторичний час і боїться двох уколів в руку!? Літом на курортах відпочивати комусь можна, а навчатися в університеті за який викладаю стільки грошей ні !!! ДІСТАЛИ ВЖЕ
Тарас
дистанційку з 1 вересня, дур1к1
ludvig
Для Тарас: Пропоную владі організувати конкурс відео презентацій серед шкіл. По темі "Як ми проводимо дистанційно навчання". Реальні розповіді і реальні умови. Причому висвітлювати все. Розклад, педради, уроки, виховні заходи, збори.... Далі організацію процесу. Платформи, зворотній зв’язок, рівень забезпечення інтернету.... Тільки не показуху, а реальні школи від самого забутого селища до ліцеїв, гімназій та ПТНЗ. В умовах нашого часу це буде дуже великий досвід для країни.
Коментувати
unforgiven 2
Спочатку нав’язують вакцинацію експериментальними засобами, а потім говорять про продовження карантину. На першому місці бізнес, а не здоров’я людей!
Скрипач не нужен
Для unforgiven 2: Корпорации зарабатывают деньги на производстве вакцины. Чиновники воруют на откатах с закупок. Но это совсем не отменяет того факта, что вакцина действует положительно.
Скрипачу от евреев
Нихрена она не действует. У нас продвинутое начальство. На связях притащило вакцины для сотрудников. В итоге и вакцинированные и не вакцинированные болели ОДИНАКОВО! Ну и нафига колоться ?
Скрипач не нужен
Для Скрипачу от евреев: Т.е. твое начальство где-то взяло баночки с жидкостью и вы все дружно укололись? Это прекрасно. Одни идиоты чипируются через прививку, а другие колят себе левак.
Коментувати
Вчитель
УВАГА!!! УВАГА!!! Харків. Директори шкі примушують вакцинуватись вчителів, бо,кажуть, що інакше школу не вважатимуть готовою до нового навчального року. Особливого булінгу зазнають вчителі, які повиходили з відпустки перші дні і зараз у школі. Такожи директори дзвонять іншим співробітникам і кажуть, що школа не відкриється і цей невакцинований вчитель затримує підготовку до навчального процесу. Що робити??? Харків-велике місто, і питання жовта-оранжева-червона зона,ви розумієте,навіть не стоїть. Буде і жовта,і оранжева,і червона. Вчителі перехворіли на ковід восени аб навесні, антитіл вистачає, чому вчитель зобов’язаний колоти собі те, що не є вакциною у повному сенсі. Прийміть документ, у якому вакцина від ковід буде обов’язковою для роботи у школі, або не мучте людей. Усі розуміють, що директорові простіше довести вчителя, щоб він написав за власним бажанням, ніж втратити своє тепленьке директорське місце, і директора не хвилює, що ,якщо щось піде не так, у вчителя сиротами залишаться малі діти. ДАВАЙТЕ МАКСИМАЛЬНИЙ РОЗГОЛОС!!! АБО ПРИЙМІТЬ ЗАКОН ПРО ОБОВ’ЯЗКОВУ ВАКЦИНАЦІЮ, АБО ПЕРЕСТАНЬТЕ МУЧАТИ ВЧИТЕЛІВ!!!
Скрипач не нужен
Для Вчитель: У вас два варивнта. Первый - получить привику как все нормальные люди. Второй - собратся и регулярно осаждать кабинет дира пока тот не попустится. Ныть в интернете и пускать пузыри из соплей - не вариант и толку от него не будет.
unforgiven 2
Для Скрипач не нужен: нормальні люди вакцинуються перевіреними, а не експериментальними засобами. Проти коронавірусу, на даний час, не існує ефективних та безпечних вакцин. Пацієнт, який отримав щеплення, може поширювати інфекцію без симптомів хвороби.
Скрипач не нужен
Для unforgiven 2: Времени на прохождение всех тестов нет. Единственное, что обещают привившимся - более легкое течение болезни. Это общеизвестно. Риск заразится в быту = 100%. Риск тяжелого течения болезни = 20%. Риск смерти 3%. Риск отъехать от прививки ничтожно мал. Итого риск смерти больше от вируса, чем от прививки. Если избежать заражения не получается, то вывод очевиден. Хотя, постой-ка, я же забыл, что бабушка клава из соседнего падика сказала, что все уколовшиеся УМРУТ СТРАШНОЙ СМЕРТЬЮ РОВНО ЧЕРЕЗ 2 ГОДА. Тогда да, есть над чем подумать.
Коментувати