Мінекономіки: зарплата освітян за рік зросла на 28,8%

Ріст зарплат освітян демонструє один з найбільших темпів серед сфер економічної діяльності

Мінекономіки: зарплата освітян за рік зросла на 28,8%

Заробітна плата в освітній сфері за останній рік зросла на 28,8%, що є одним із найбільших темпів зростання серед інших сфер економічної діяльності.

Про це повідомили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, з посиланням на дані Державної служби статистики.

Зокрема, у Мінекономіки зазначають, що середня номінальна заробітна плата в Україні в березні 2021 року зросла до 13 612 грн, що на 1 063 грн більше, ніж в лютому.

Водночас порівняно з березнем минулого року середня номінальна зарплата зросла на 18,9%.

Згідно з даними Держстату, зростання заробітної плати порівняно з березнем 2020 року відбувалося практично в усіх видах економічної діяльності (крім сфери надання інших видів послуг).

«Найбільшими темпами зростала заробітна плата в сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (на 52,0%), тимчасового розміщування й організації харчування (на 37,2%), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (на 33,8%), освіти (на 28,8%), операцій з нерухомим майном (на 22,2%), оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (на 20,4%)», – наголошують у Мінекономрозвитку.

Також у березні середня заробітна плата зросла в усіх регіонах.

«Найбільше зростання порівняно з березнем минулого року відбулось у Чернівецькій (31,1%), Донецькій (30,1%), Тернопільській (26,9%), Рівненській (26,3%), Херсонській (26,2%), Волинській (25,9%) областях», – йдеться у повідомленні.

За висновками Мінекономрозвитку, головними рушіями зростання заробітної плати стали пристосування сфер економічної діяльності до умов та викликів пандемії COVID-19, а також підвищення рівня мінімальної заробітної плати з 1 січня 2021 року до 6 000 грн.

Найвищий рівень середньої зарплати у березні зафіксовано в Києві (20 132 грн), Донецькій (15 907 грн), Запорізькій (13 721 грн), Дніпропетровській (13 677 грн) областях, найнижчий – у Житомирській області (10 675 грн).

Найвищу зарплату отримували працівники сфери інформації та телекомунікаціій – 25 504 грн, фінансової та страхової діяльності – 24 279 грн, професійної, наукової та технічної діяльності (18 768 грн).

Освіта.ua
02.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Olga
А більше нічим в установі займатися, крім у вікно за вчителями спостерігати?&&&... &&&&&&&&... &&&&&&&&... &&&&&&&&... &&&&&&&&... &&&&&&&&... &&&&...
))
Для Olga: це обідня перерва, не турбуйтеся. Вчитель вже спить, а інші працюють.
Коментувати
світлана
У 2021 році відчула себе не вчителем, а "рабом"! Навантаження найбільше у школі (40 годинний робочий день + адміністративна відповідальність), а зарплата - найменша. Це ж треба: мінімальна зарплата - 6000, а "завуча" - 7184. От і "ціна"? диплом+ досвід роботи + кваліфікація = 1184 ( за цю суму треба забезпечити якість освіти).
Наталія
Для світлана: а я працюю 48 годин на тиждень, теж за 6 тисяч. Така ж рабиня, як і Ви. І диплом є і стажу 20 років. Отримала 6000, комуналку 4200 сплатила і живи щасливо, епоха бідності скінчилась
Наталія
Де ж Ваші 4 тис доларів Зеленкиних обіцянок?
Для Світлана
А я працюю на 7 тис. Ненормований рабочий день, іноді допізна, періодично на вихідних, плюс адміністративна та кримінальна відповідальність. Обов’язки звалить ні на кого, працювати дистанційно неможливо. Стажу 22 роки, вища освіта.
Коментувати
Егор
Как бы там не было, работу, хоть какую-нибудь, сейчас найти очень сложно, особенно, если вам 35+. А у учителей - железный социальный пакет: гарантированная зарплата, стаж, больничные, пенсия и т.д. Большинство родителей работают на хозяина, который своих работников "не показывает", чтобы уменьшить налоги. Соответственно - карантин - зарплаты нет, пенсии не будет вообще. Отсюда и раздражение, ведь родители видят, как учителя относятся к работе. А сравнивать себя с депутатами и топ-чиновниками не нужно. Вы себя сравните лучше с медсестрой, которая работает в ночь, или с рабочим, который в горячем цеху себе геморрой зарабатывает. А с судьями и министрами не нужно себя сравнивать - это другая планета, забудьте про них.
Гість
Для Егор: Ну, насправді ні. Зовсім не "залізний" соціальний пакет. Ну, тобто, по закону воно саме так, як ви написали, але ми ж про реальний світ. Багато де вчителям зарплатню затримують (це ж все скинули на місцеві громади), всі надбавки ріжуть. Дійсно, багато "батьків" працює в темну. Не платячи 20% податку. А вчителя платять. І до пенсії доживають одиниці. Якщо батькам так тяжко і немає роботи, то в КОЖНІЙ школі є відкриті вакансії. Ласкаво просимо. Але чомусь бажаючих немає, всі сидять і продовжують працювати на дядю. Дивно, правда? При цьому аж гівно у людей бурлить, коли вчителя намагаються добитись гідних умов праці для себе. Дратуєтесь через відношення вчителів до роботи? Ну які умови і зарплатня - така і робота. Цей принцип працює всюди, але саме в школі "батьки" думають що має бути інша справа. Чому за копійки люди мають віддаватися роботі на 100%? Чому цього не роблять ті ж дратівливі батьки?
Для Гість:
Медики теж можуть сказати "які умови і зарплатня, така й робота". Тільки що від цього буде??? Навіщо віддаватися роботі за копійки, так?
Гість
Так. Абсолютно правильно. Медики так і працюють. І я їх в цьому не звинувачую. Просто ходжу до приватного медцентру, а в державну поліклініку звертаюся за лікарняним. Дивні вы люди, спочатку обсираєте вчителів, тих же медиків (на інших ресурсах), а потім дивуєтесь, що людям, які працюють в цих ключових професіях на вас начхати. Напевно неприємно таке чути, але що зробиш? Хочете щоб державна сфера освітніх і мед. Послуг запрацювала нормально - її треба підтримати. Бо це перше місце, звідки крадуть гроші. А ви її топите, дурні. Чи вы справді настільки альтернативно розвинені, що думаєте, що молодий спеціаліст піде за 6к в школу? Якщо касир в АТБ 8+ отримує? От тільки чесно? От задля чого це йому? Може це престижно? Це дає якісь соціальні бонуси як в Європі? При цьому, вимоги від батьків... І відповідальність за життя і здоров’я. Дивно очевидні речі пояснювати, дуже дивно...
Коментувати
Твой Мозг
Мне так нравится, как власть во время разнообразных политических неудач делает разные вбросы. А бестолковый люди радостно на это ведуться. Конечно, учителя получают миллионы, не работают, плюс ещё и все поголовно репетиторы. Распните их. И ни в коем случае не включайте мозги. Если посчитать все новости о повышении зарплат учителям (и медикам, кстати, тоже), цифры в них, то выйдет, что начинающий учитель получает в районе 20к,а со стажем то все 40. Жаль, сами учителя об этом не знают. Где-то мы не туда свернули, люди бестолковый и хотят, что б учителя жили хреново. Такая злоба к знаниям, к тем кто их может дать. Всеобщая уверенность, что математика в жизни не пригодится, а самые классные люди - блогеры. И чем он бестолковый, тем лучше. И весь этот треш культивируется на самых верхах и скармливается людям. А те и рады жрать подобное дерьмо. Неужели люди не видят картину в целом?! Одну из самых умных нацый пытаются превратить в баранов, а люди этому и рады...
С.В
Для Твой Мозг: На жаль цей "мудрий"український народ виявився абсолютно тупим постсовковим люмпеном,яким зовсім просто керувати з телевізора.Зниження рівня освіти і встановлення владою думки про безперспективність освіти-це олігархічна мрія про вічне панування в Україні
родитель
Для Твой Мозг: "нацИй" вообще-то, оратор вы наш
Твой Мозг
Для родителя: Я в курсе. Если вы не заметили, внимательный вы наш, в тексте есть и другие недочёты, например слова в неправильных падежах. Прелесть писанины с телефона и невозможность редактировать публикацию.
Коментувати
совесть
жили-были в одном государстве 1 млн человек с зп 1 грн. и два человека с зп 1 000 000 грн. Найдем среднюю зарплату этих людей. (1 000 000*1 + 2*1 000 000):1 000 002 = 2,9999...=3 (грн.) Статистика - сила! Оказывается средняя зп этого 1 млн человек 3 грн., в 3 раза выше реальной, 1 грн. Этим двум миллионерам все-равно, что там за циферки разбросала статслужба, а вот 1 млн нищих разговоры о том, что их средняя зп в три раза выше реальной так душу греет, так делает счастливее... и власть этого милого придуманного государства довольна.
Скрипач не нужен
Жить становится лучше! Жить становится веселее!.
Володимир
Ох, і брешуть же! Це доходи бізнесменів від освіти зросли.
Сергей Лимонов
Будь -яка влада -маніпулятори й брехуни , але саме "зелені" " до всього цього + ще й дилетанти та неуки найвищої проби.
родитель
Вот просто интересно, за что учителям платят летом?
Світлана
Для родитель: Червень - два тижні навчальних екскурсій, ДПА, ремонт, оформлення документації, проведення випускних; потім - відпустка; кінець серпня - підготовка до нового навчального року: планування, засідання методоб’єднань, опрацювання методичних рекомендацій на новий навчальний рік і т.п.
родитель
Для Світлана: хорош трындеть - аж противно, экскурсии у неё...
Тоже родитель
Для Світлана: ремонты делают родители за их средства. Смените уже методичку! Сейчас делаем урок по ссылке из ютуба, который учитель скинул. За что вам платить?
Коментувати
Тарас
Добавили 1000 грн і зняли 1100 за сумісництво як лаборанта. Фінансові генії
Сашко
Так тепер ніде не піднімають зарплати,так що освітяни,не плачте,ви не найбідніші з зарплатнею в 4000 доларів)
))
Для Сашко: тем более, второй год баклуши бьют с этой дистанционкой.
Правда школи
Ласкаво просимо в освіту, в школу. Отримайте диплом і вперед за великими зарплатами. Ніхто нікому не забороняє навчатися в педагогічних вузах. Ідіть працюйте і отримуйте заробітну плату, якщо все добре, аж доларів 300 - 400.
Батьки
Та ні, ми навчалися й отримали професію, щоб працювати потім. А сидіти на шиї у батьків і отримувати зарплату - не про нас.
Коментувати
Ірина
Цікаво звідки такі цифри, якщо підняття було лише за рахунок мінімалки, а ще зменшили престижність до 10%
Нима
Для Ірина: До 5%!!!
Вчитель
Для Ірина: тому що у міністерстві рахують зп на папері з максимальною надбавкою! А по факту більшість областей отримують по мінімуму!
Коментувати
Вчитель намбе ван
А нас відправляють на "простій" в карантин бо немає грошей в бюджеті міста, то хто тут брехун?!
))
Для Вчитель намбе ван: так це і є простій. Діти навчаються самі.
Коментувати
Сергій
Міністерства брехні. Моя зарплата зросла тільки за рахунок підняття мінімалки на 1000 грн. А ціни на продукти ці довбні бачили? Відірвані від реальності зовсім!
Вчитель намбе ван
Для Сергій: Саме так, пыдтримую вас, колего. А ось мыныстерськы криси не сидять тут, ця платформа просто рупор для них, їм абсолютно все рівно, що ми з вами скажемо.
Коментувати