Влада знищує профтехосвіту

Правління Громадської Ради освітян і науковців України заявляє про намагання Уряду знищити професійно-технічну освіту в Україні

Влада знищує профтехосвіту

До такого висновку дійшли у Громадській Раді освітян і науковців розглянувши звернення Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти, у якому йдеться про наміри Кабінету Міністрів України передати повноваження фінансування та матеріально-технічного забезпечення державних професійно-технічних навчальних закладів до регіональних державних адміністрацій.

Професійно-технічна освіта є базовою у відтворенні продуктивних сил нашої держави. Нині система профтехосвіти Україні трансформується в Європейський освітній простір, реформи, які здійснюються в ній відповідають викликам часу.

Як повідомляє прес-служба ГРОНУ, сьогодні наявними є перекоси у нормуванні трудових ресурсів: в професійно-технічних навчальних закладах (далі ПТНЗ) готується у 6,2 рази менше кадрів у розрахунку на 10 тисяч населення, ніж у вищих навчальних закладах, тоді як на ринку праці зростає дефіцит саме кваліфікованих робітників. За останні 15 років професійно-технічна освіта пережила і продовжує відчувати на собі наслідки постійних, не виважених експериментів з реформування та оптимізації. Протягом цих років деякими урядовцями неодноразово робилися спроби передати фінансове утримання ПТНЗ з державного бюджету до місцевих бюджетів, але кожен раз вдавалося зупинити такі наміри. Досвід Росії свідчить, що після передачі на регіональне фінансування втрачено більш як третину навчальних закладів профтехосвіти.

За роки незалежності в Україні закрито і знищено більше чотирьохсот училищ. Лише в Києві з 1991 по 2001 pp. закрито та ліквідовано більше двадцяти ПТНЗ, що призвело до гострого кадрового голоду в столиці.

Нам відомо з місць, що б багатьох регіонах існує нестримне бажання місцевих чиновників поживитись матеріально-технічною базою та землею ГШТЗ, що є неприпустимим.

Правління ГРОНУ стурбовано загрозою, що може статися із механізмом фінансового та матеріально-технічного забезпечення державних ПТНЗ. ГРОНУ заявляє про те, що такі дії уряду можуть призвести до погіршення ситуації з підготовкою робітничих кадрів для економіки країни. Окрім того, такі дії прямо суперечать ст. 53 Конституції України, ст. 90 Бюджетного Кодексу України, ст. 49 та 50 Закону „Про професійно-технічну освіту".

Крім того, існує реальна загроза, що зміна моделі фінансування ПТНЗ призведе до суттєвого зменшення обсягів державного замовлення на підготовку робітничих кадрів (виключно для свого регіону), зростанню безробіття серед педагогічних працівників, соціальної напруги в трудових колективах ПТНЗ.

Освіта.ua
05.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів