![]() |
У Голосі зібрали підписи для звернення до КСУ з приводу процедури призначення міністра |
До КСУ спрямували подання щодо призначення міністра освіти
Парламентська фракція партії «Голос» зібрала понад 45 необхідних підписів народних депутатів для звернення до Конституційного суду з приводу процедури призначення міністра освіти і науки.
Про це в коментарі Радіо Свобода повідомила представниця «Голосу», член парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.
За її словами, вона вже направила поштою відповідне подання про визнання некоституційним призначення Сергія Шкарлета до Конституційного суду.
Також вона повідомила, що свої підписи під поданням поставили 17 депутатів фракції «Голос», 25 нардепів з «Європейської солідарності», один представник «Батьківщини». Окрім того подання підписали два позафракційні депутати та один представник депутатської групи «За майбутнє».
«Голосів треба було 45. Є 46, більше не збираємо. Ми надіслали поштою, чекаємо підтвердження», – додала Піпа.
Водночас Конституційний суд України повідомив редакції Радіо Свобода, що подання поки не зареєстроване.
Окрім того, Наталія Піпа підтвердила, що Державне бюро розслідувань викликає її, а також трьох інших представників «Голосу» – Ярослава Железняка, Інну Совсун та Ольгу Стефанишину, на допит як свідків. Допит відбуватиметься в рамках провадження, зареєстрованого на підставі заяви Інни Совсун, щодо «грубих технічних порушень» під час голосування в парламенті за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки.
Як відомо, голосування з призначення Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки відбулось 17 грудня 2020 року. За призначення міністра освіти проголосувало 226 народних депутатів.
Освіта.ua
03.03.2021