Amnesty International запрошує на курс про культуру згоди

Модуль присвячено особистим стосункам і адресовано молодим людям від 16 років

Amnesty International запрошує на курс про культуру згоди

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International пропонує молодим людям пройти онлайн-урок про згоду в особистих стосунках.

Для перегляду освітнього модуля учасникам знадобиться лише 15 хвилин.

Його автори розраховують, що  після проходження короткого курсу молоді люди зможуть розібратися в тому, що ж таке згода в сексуальних стосунках і чому вона важлива.

Як повідомив у коментарі сайту Освіта.ua координатор освітніх програм Amnesty International Ukraine Володимир Селіваненко, урок побудовано на прикладі однієї зі справ Європейського суду з прав людини. У ньому розглядається історія порушення прав жінки на недоторканість і сексуальну автономію – зокрема, про те, як стереотипи про жінок і нехтування їхньою волею стали на заваді державі в захисті її прав. 

«Оскільки курс містить окремі описи ситуації насильства, ми не можемо рекомендувати його для проходження тих, хто молодший 16 років. Водночас ми закликаємо всіх, хто старше 16 років, пройти цей курс і поговорити з молодшими знайомими, родичами, учнями і ученицями про те, що таке згода у відносинах, чому важливо її отримувати і чому важливо свідомо її давати чи відмовляти», – зазначає Володимир Селіваненко.

Автори онлайн-уроку наголошують: відсутність згоди в сексуальних стосунках є ключовим елементом у визначенні зґвалтування. Тому важливо пояснити молодим людям зв'язок між зґвалтуванням і правом не бути підданою / підданим катуванню та іншим видам жорстокого поводження.

«Ми в Amnesty International щиро переконані, що лише вільна і свідома згода – це шлях до побудови щирих відносин без насильства. І саме цей короткий курс – ще одна щаблинка на шляху до таких відносин», – підсумовує Володимир Селіваненко.

ПРОЙТИ УРОК

Освіта.ua
11.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів