Суд скасував новий Український правопис

Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову про запровадження правопису

Суд скасував новий Український правопис

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною та скасував постанову Кабміну про запровадження нового Українського правопису.

Про це повідомив голова громадської організації «Правова держава» Ростислав Кравець, що виступає одним із позивачів у справі.

За інформацією УНІАН, підставою для подання позову в 2019 році було порушення процедур прийняття відповідної постанови Кабінетом Міністрів.

«Суд ухвалив рішення стосовно задоволення позову... Позов задовольнили повністю. Ми просили визнати постанову незаконною та скасувати її – це все задоволено», - зазначає Кравець.

Кабінет Міністрів має 30 днів на оскарження відповідного рішення.

Водночас у Міністерстві юстиції вже повідомили, що вважають ухвалене рішення незаконним і будуть оскаржувати його в апеляційній інстанції.

Як відомо, Новий український правопис був схвалений Кабінетом Міністрів у травні 2019 року.

Освіта.ua
28.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Про СУЧАСНИЙ правопис… Сучасний український правопис – це не ускладнення та спотворення української мови. Це закономірний крок задля повернення її до природного стану. Кожна зміна, уведена до нової редакції, є історично та логічно вмотивована. Наприклад, «Є» у слові «проєкт» відповідає нормам української про усунення зіяння – збігу голосних. Адже в нашій мові існує чітка закономірність додавання «й» між голосними, як от у словах мрія /мріЙа/, траєкторія /траЙекторіЙа/. Тому і «проєкт» /проЙект/ цілком послідовна зміна. Числівник «пів» у значенні «половина» тепер пишеться окремо, що простіше, ніж у попередньому правописі, який пропонував використовувати ще й дефіс та апостроф. Отож сучасна редакція це не про ускладнення і спотворення, а навпаки – про спрощення та відновлення, розвиток та логічність.
Андрей
Для Людмила: бабла хтось хоче підняти надурняк?а про зно ,про дітей хтось думає? навіщо ломати те,що укладось роками?"проЕкт "звучить правильно!а членкіня ,докториня-це маячня хворої свині!
ІРИНА
І добавити нічного!!!! ????
Владислав
Ммм, а що робити тоді зі словами: ситуяція, пунктуяція, зайохочення???
Коментувати
Ольга
Мені цікаво: чи розмовляє хтось на тій мові, що у новому правописі, ну крім, звичайно ,дикторів телебачення. Як взагалі людина може вважати себе грамотною,якщо часто міняти правопис.Вже нудить від тієї "мапа","геліко?... ?тер"-... запозичень англомовних.Всі так "дбають" про чистоту мови.Не з мови потрібно починати.Підніміть благополуччя українців в рази,щоб за державу не було сумно.А це все тільки відволікає увагу людей від нагальних потреб країни.І про культуру з себе слід починати,бо не можна на жодному каналі почути грамотний діалог депутатів,одні сварки і недолуге спілкування.
Анна Коваль
Для Ольга: А я вважаю, що саме з мови треба починати. Крім того, ніхто не каже, що надто часто вживати англіцизми — це добре. Навіть Олена Синчак, викладачка УКУ, говорила, що не варто називати подію "івентом".
Коментувати
Віталік
Членкиня, пілот та пілотка? Ні дякую ідіть на*уй! З такими дебілами що приймали цей закон. Відверне і тих кому подобається рідна мова. Йокого біса втручатися в розвиток мови? Такі штучні втручання в розвиток мови ведуть тільки викликають відразу. Хто автор цих правок?
Оксана
Для Віталік: Це ви про що? В новому правописі немає ні членкині, ні пілотки. Почитайте спершу редакцію закону перш ніж розпалювати ворожнечу. Правки до правопису насправді дуже спрощують правопис носіям мови, бо багато слів і так використовувалася при розмовній мові, наприклад свящеННик, а не свящеНик (як було в старому правописі). А от,слів членкиня, психологиня, пілотка і т.д. немає ні в старій, ні в новій, ні, слава Богу, в жодній редакції закону. Це сленгові слова, які мене особисто теж доводять до інфаркту.
Оксана
Для Віталік: а, ні ви праві, таки є таке нововведення. Але я почитала статтю про причину такого розвитку мови, і мене вже менше тріпає від слова членкиня. Може комусь буде в нагоді, почитайте статтю: Лариса Денисенко: Членкиня і психологиня, або Слова, від яких розриває Якщо коротко: "Члeнкиня - це про видимість жінок в суспільстві та професії. Так само як адвокатка, біологиня, психологиня, історикиня, філософиня, амбасадорка, генералка, директорка, керівниця, очільниця, діячка, слідча, президентка тощо... Бо ж людям цілком легко мовно дається вчителька (чомусь меншою мірою - викладачка і директорка), телеведуча (чомусь меншою мірою продюсерка), журналістка (чомусь меншою мірою редакторка), медсестра (чомусь меншою мірою лікарка), асистентка (чомусь меншою мірою професорка)." І це все тому що жінок не звикли бачити на вищих посадах, невже наявність їх там робить їх менш жіночними? Доречі у Франції теж нещодавно ввели фемінітиви щодо професій, бо це природна еволюція мови
Коментувати
Андрей
Грустно. Другое слово и не подберу. Язык (мова) - это инструмент, которым можно манипулировать, разжигать межнациональные вопросы, поругать двух украинцев между собой, итд. итп. Посмотрите как московские г... шлёпают в ладоши от этой ситуации, нехай ім грець. В новостях своих только и показывают что на Украине чтото не то и чтото не так Такое чувство что это делается специально, чтобы отвлечь от реальных проблем внутри нашей любимой и независимой страны. Простите за мой москальский язык. Слава Украине!! ГОРЖУСЬ ЧТО Я УКРАИНЕЦ. Николаев - это Украина! Одесская, Луганская, Донецкая и другие области на - тоже )))
Іванко
Оце так новина! Добре! Від "головині міської ради" ще досі голова йде обертом, бо фемінітив іменника жіночого роду - брррррр! (мороз по шкірі). Вже зібрався ламати голову над тим, як утворити маскулінітиви іменників нянька, покоївка, балерина, економка, і т.п., які існують виключно у формі жіночого роду. Дивно, що більшість українців увесь цей час не бачили в іменниках жіночого чи чоловічого роду гноблення та сексизму. Особисто моя думка - назви професій є гендерно нейтральними незалежно від того, якого роду іменник. Вбачати у закінченнях назв професій статеві органи - це ідіотизм, комплекси та сексизм. Позитивно ставлюся до правопису у місцях, де йшло зближення із правописом 1918-1921 рр., але цей ажіотаж із фемінітивами - троянський кінь, таке враження, що заскочив туди під шумок очищення мови від російських впливів. Вартувало прийняти правопис без розділу про фемінітиви, бо для останнього ще потрібні дискусії та час для переосмислення.
Анна Коваль
Для Іванко: Фемінітиви притаманні для української мови. Але в період СРСР їх почали вилучати зі словників. А від слова "голова" не треба утворювати фемінітив, адже в одному значенні воно жіночого роду, а в другому — спільного. У тому, що хтось помилково вживає слово "головиня", немає провини членів Правописної комісії.
Твій Мозок
Для Коваль: Приберіть свої польсько-венгерські лапки від мови, скоти. Різні "членки" (чи "членкині" вам більше до душі?), окрім "фемінітивів, через свою тупість навортили таких правил, що фіг зрозумієш що написано/сказано за ними. З яких пір думка польських посудомийок стала впливати на розвиток УКРАЇНСЬКОЇ мови?
Анна Коваль
Для Твій Мозок: Я редакторка!!!
Коментувати
Енергетик
Скасування нового правопису, скоріш за все, справа суто політична, хоча як на мене корисна. Думаю, що технічно це стало можливим або завдяки продажності судів, або бездарності кабінету міністрів, який хворіє перевищенням своїх повноважень. І користь такого скасування в тому що кабмін повинен знати, що не вийде писати що завгодно. До речі, вважаю заборону роботи цілих сфер підприємницької діяльності під час карантину, також перевищенням повноважень, яке допустив кабмін (стаття 3 закону 1645-III). Щодо моєї думки про новий правопис - більше всього мене дратують фемінативи. Завжди вважав, що люди, які кажуть "членкиня" і т.д. - неосвідчені. Вважаю, що посади мають назви власні, і повинні існувати окремо від людини, яка може їх займати. Введення цих фемінативів поділяє людей на осіб різної статі, хоча всі кажуть про їх рівність. Українську мову завжди любив за одне просте правило - пишеться так як говориться. От я і думаю, хіба хтось казав раніше "проєкт"?
Орися
Боротьба за українську мову триватиме ще дуже довго, адже постгеноцидне суспільство "вичавлюватиме із себе раба" вкрай повільно
Енергетик
Для Орися: Дивлячись на те, як зменшується чисельність населення України, я не здивуюсь, якщо доживу до того моменту, коли відповідний період визнають геноцидом.
Коментувати
Печаль та порожнеча
Нам буде вас не вистачати(((( "Проєкт" ти став мені наче син. Членкиня, фізикиня, ви завжди будете у моЄму серці.
Україна сміється
Творчиня, генералка, членкиня, генетикиня, деканеса, докторка, ідеологиня, історикиня, критикиня, мисливиця, мисткиня, науковиця...
Анна Коваль
Для Україна сміється: Ви назвали себе "Україна сміється" та перелічили фемінітиви, бо Вам смішно з цих назв?!?! А з дурості Олени та Юлії Пиргас Вам не смішно?! Справді, через таке плакати треба, а не сміятися! Вони, крім того, що нічого не розуміють, ще й підтримують свого родича Дмитра Ільченка, який був адвокатом вбивці Катерини Гандзюк! А дехто думає: "Яка дитина! Уже в такому юному віці цікавиться мовою!". Та байдуже їй до мови!
Коментувати
УчительКА української мови
Яке безглуздя!!! З яких пір суди танцюють під дудку семикласниць, які не мають навіть БАЗОВОЇ середньої освіти??? Що вони та їхні батьки тямлять у мовознавстві, педагогіці? Адже новий правопис навпаки спростив певні орфографічні правила. І ми вже навчаємо п’яти-, шестикласників за новими правилами. А не хочеш казати «ирій», «павза», «членкиня» - не кажи, варіанти «ірій», «пауза», «член» ніхто не скасовував! Щоб критикувати щось і визнавати неправильним, треба розумітися на цьому чи хоча б заглибитися в сутність питання. Учительство, станьмо на захист нового Українського правопису!
ТВІЙ МОЗОК
Ти явно не вчителька. Спростив правопис? Я нижче писав - новий кривопис для дибілів, що старий осилити не могли і писали з помилками, коверкаючи мову.
ТВІЙ МОЗОК
Для УчительКА української мови: Знаєш, нащо коментар розбив? Бо зі словом "ЧЛЕНКИНЯ" написаним разом, сайт коментар не пропускав (Я все думав, де ж фільтр спрацьовує))). Навіть автофільтри новий кривопис матюками вважають!!!
Анна Коваль
Ця необізнана семикласниця є родичкою Дмитра Ільченка, який був не тільки її адвокатом, а й вбивці Катерини Гандзюк.
Коментувати
Ганна
Ганьба такій громадянці, яка проти того, щоб у назвах "День Незалежності України" та "День Соборності України" слова "Незалежності" та "Соборності" писати з малої літери та не вживати фемінітиви, уникання яких є російською традицією!!! Нечуваний та небачений сором!!! А ще та дівчина говорила, що їй не подобається слово "тотоапарат"! Але такої лексеми і немає!!! Згідно з правописом грецька літера "тета" може передаватися українською буквою "т". А якщо слово "фото" перекласти грецькою, воно починатиметься на літеру "фі".
Ганна
Я писала, що слово "фотоапарат" грецькою починається на грецьку літеру "фі", тому варіанту "тотоапарат" немає, а є тільки "фотоапарат". А згідно з правописом лише букву "тета" у словах давньогрецького походження передають літерою "т".
Анна Коваль
Для Твій Мозок: Ви, крім того, що неуважно читаєте повідомлення, ще й є сексистом!!!
Твій Мозок
Для Коваль: якщо я дурнів називаю дурнями - я сексист? Хм, і що таким людям можно пояснити. Вам справді підходять нові "правила". Гірше не буде...
Коментувати
Поговорюють,
що в Окружний адміністративний суд Києва уже поступив позов про відміну на території України дії законів Ньютона.
Daniel Che
Для Поговорюють,: Логика - твоя сильная сторона, определённо! :)
Для Daniel Che:
Якщо добре подумати, то у тебе логіка взагалі відсутня, якщо не зумів зрозуміти сарказму.
Коментувати
за державу
А куди тепер без членкинь та візій?
Іван
Краще б убрали іноземні слова з української мови. Та слова польські, угорські, німецькі тощо. Загадили українську мову далі некуда.
за державу
Для Іван: "убрали", "далі некуда" - це теж іноземні?
Коментувати
Макс
Слава Богу, не буде цих позорних, нікому непотрібних феменітивів, краще б брали приклад з польщі і боролися б з цією хворобою.
Марія
Для Макс: У польській мові є фемінітиви, та й для української вони притаманні. А звичка уникати ці назви є російською традицією та проявом мовного сексизму!!!
Іван
А звичка бачити у всьому Росію так само як і вигадувати придурковаті слова - прояв проблем з головою.
Анна Коваль
Для Іван: Ніхто нових слів не вигадує. А щодо Росії в багатьох коментарях, то я, наприклад, покликаюся на праці мовознавців, зокрема Олександра Пономарева.
Коментувати
Педагог
Треба звернутися в цей суд з приводу виконання державними органами влади Конституції України та іншого законодавства соціального спрямування. Універсальний суд - все може!
Местный
Ураааа!!!
Андрій
Ююуууху, мої старі підручники з укр мови як і чинні знання знову актуальні. Та і без "проєкту" мені спатиметься спокійніше)
Марія
Для Андрій: Невже Вам так важко було вивчити новий правопис? Тоді що мають робити мовознавці?
Нові підручники
Для Андрій: а старі підручники це які? 50-60-х років минулого століття?
Anton Oliinyk
мабуть андрію совдеповські підручники - "самые правильные и родные"
Коментувати
serj
Бардак!