Профспілка вимагає від влади грошей та уваги для освіти

Члени Профспілки працівників освіти і науки вимагають від влади забезпечити галузь освіти належним фінансуванням та увагою

Профспілка вимагає від влади грошей та уваги для освіти

Члени Профспілки працівників освіти і науки вимагають від влади забезпечити галузь освіти належним фінансуванням та увагою.

Відповідне звернення ухвалено делегатами з’їзду Профспілки працівників освіти і науки, що відбувся 17 грудня.

Зокрема, у документі делегати з’їзду профспілки вимагають забезпечення освітньої галузі видатками відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» у розмірі не менше 7% від ВВП та підвищення з 1 січня 2021 року посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників за коефіцієнтом 1,5 замість підвищення, за постановою уряду № 822, яку було відтерміновано до 31 грудня 2021 року.

Окрім того, делегати з’їзду профспілки вимагають забезпечити місцеві бюджети освітньою субвенцією у повному розмірі з її розподілом між бюджетами територіальних громад та обласними бюджетами залежно від фактичної, а не розрахункової, кількості класів у школах, закладах професійно-технічної та фахової передвищої освіти.

Також профспілки вимагають від влади підвищення розміру мінімальної заробітної плати з липня 2021 року для працівників бюджетної сфери замість його відтермінування на грудень 2021 року.

Ще однією вимогою профспілки є запровадження обов'язкового державного страхування на випадок захворювання коронавірусною хворобою працівників закладів освіти.

«Делегати IX з’їзду Профспілки розраховують на взаєморозуміння та підтримку народними депутатами України позиції Профспілки та висловлюють готовність, дотримуючись соціального діалогу, до відстоювання цих конституційних та законодавчо встановлених норм у разі їх недотримання, застосовуючи всі дозволені законодавством форми та методи», - йдеться у зверненні делегатів з’їзду Профспілки працівників освіти і науки до Верховної Ради, що підписане 17 грудня.

Як відомо, Верховна Рада ухвалила закон «Про Державний бюджет України на 2021 рік» 15 грудня.

У Держбюджеті на 2021 рік Міністерству освіти і науки передбачені видатки обсягом 139,5 млрд грн, що на 26,6 млрд грн більше, ніж у 2020 році. В основному це кошти на збільшення заробітної плати з 1 січня на 20% та з 1 грудня 2021 року – на 8,4%.

Освіта.ua
24.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь
Вимагають це коли страйкують! Коли страйк? А все інше це імітація діяльності! Лідери профспілки є представниками тільки власних інтересів
небайдужий
Для Василь: Імітують роботу. А в зверненні напишуть "просимо" .Оце і вся робота,
Коментувати
Ганьба
Давно вже не в профспілці. Ніякого тиску з боку адміністрації ніколи не відчувала, як і допомоги від профспілки. Для чого і для кого вона потрібна??? Бюджет підписаний, і тут, профспілка «вимагає» Ха! А де була раніше? Чи закликала до страйку, чи самі страйкували, га, профспілка? Чи в теплих кабінетиках можна просто говорити і вимагати??? Ганьба!!! Чи ще освітяни вірять в профспілку?
Єва
"Смаженим запахло"... Вчителі, нарешті, почали виходити з цієї недоорганізації. От вони й пишуть, бо вкотре намагаються створити видимість того, що щось роблять
Микола
Навіщо писати такі статті? НЕ ПОЗОРТЕСЬ! Ви думаєте, що всі педагоги лохи і взагалі нічого не розуміють?
Ольга
Щось не можу зрозуміти: ще кілька днів тому читала на цьому сайті, що із зарплатами все " харашо". Навіть молоді педагоги без стажу і категорій загрібають гроші лопатою, а МОН і профспілка "братья навєк". Аж на тобі... Профспілка не задоволена... А чого б то вона стала незадоволена, якщо ні ху-ху не робить, а зарплати по профсоюзній лінії нівроку. Чи їй, може, процент відрахувань з учительських зарплат малуватий? От що вона за простим педагогом побивається, так точно ні!
Валентина
Як завжди, профспілка зобразила картинку, що вона конче потрібна, ну без неї ми нікуди, хто нас бідних захистить, як не вона. І пішла наша профспілка "зброєносець" у бій з "боротися з вітряками"!!!
Отто
Шо знову вирішили нагадати про себе тоді коли це не не буде мати резонансу і не буде мати розголосу? Вимагати і влаштовувати страйки потрібно було до прийняття бюджету, а не після. Після бою руками не махпють. А виходить, що в нас навпаки. Лицеміри кончені. Один день загальнонаціонального СТРАЙКУ замінює тисячі "вимагань"! Але ж рабам цього не дано зрозуміти!
Апокалипсис
" Вимагають"? Смешно читать. " Навимагали" за последние годы: школы закрываются,зарплата у учителя ниже минималки,пенсию по выслуге при стаже 25 лет,- отменили. А не пора ли всем выйти из таких профсоюзов?