Профспілка підбила підсумки своєї роботи: зарплати освітян зростають

У профспілці наголошують, що впродовж 5-ти років оклади освітян підвищувалися 9 разів

Профспілка підбила підсумки своєї роботи: зарплати освітян зростають

Впродовж 5-ти років посадові оклади педагогічних та науково-педагогічних працівників підвищувалися 9 разів. Залежно від категорії працівників їх розміри збільшилися у 2 – 2,8 рази.

Про це заявив голова Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов під час проведення з’їзду профспілки, на якому було підбито результати роботи організації у період 2015–2020 років.

За його словами, соціально-економічні інтереси та трудові права освітян у зазначений період представлялися та відстоювалися на всіх щаблях владних структур, використовуючи усі законні форми і методи: від сотень звернень, заяв, зауважень та доповнень до законодавчих документів, спільних робочих заходів – до активних дій.

Загалом за звітній період було організовано або взято солідарну участь у більш як 20 акціях протесту та профспілкових пікетах.

Також голова профспілки поінформував, що впродовж звітного періоду посадові оклади педагогічних та науково-педагогічних працівників підвищувалися 9 разів.

«Залежно від категорії працівників їх розміри збільшилися у 2 – 2,8 рази. Збільшено до 30% розмір надбавки за престижність педагогічної праці. Постійні нагадування спілчанами органам влади про необхідність виконання прийнятих норм впливали на прийняття відповідних рішень. Також було підкреслено, що у звітній період не допущено закриття впродовж трьох років понад 3 400 шкіл та звільнення приблизно 20 тисяч педагогів», - наголошують у профспілці.

Окрім того, у ЦК Профспілки зазначають, що упродовж 2015-2020 років вживалися заходи для фінансового забезпечення закладів вищої, фахової передвищої, професійно-технічної освіти. Велася робота щодо захисту інтересів та підвищення рівня правової культури молоді, яка навчається. Проводилися щорічні навчання та школи молодого лідера.

«За цей час Правовою службою Профспілки надавалася безоплатна правова допомога, здійснювалося представництво та захист членів профспілки з питань трудового законодавства. За звітний період проведено понад 15 тисяч перевірок додержання законодавства про працю. Активно проводилася робота спортивного, культурно-освітнього спрямування, оздоровлення членів Профспілки та їхніх дітей», - відзвітували у профспілці.

Голова Профспілки також наголосив, що продовжується співпраця з Інтернаціоналом освіти та його регіональною організацією – Європейським комітетом профспілок освіти. Підтримується інформаційна співпраця та комунікація з представниками прес-служб законодавчої та виконавчої влади, інституцій громадянського суспільства, міжнародних партнерів.

«Ми розуміємо ситуацію у державі, але вважаємо, що не може бути економії на освіті – на дітях, на вихователях, вчителях, викладачах. Фінансування освіти – це інвестиції держави в своє майбутнє, розвиток та інновації, які не можуть бути за рахунок людей педагогічної праці. Профспілка й надалі займатиме конструктивну позицію в суспільному житті, продовжить цілеспрямовану роботу щодо відстоювання прав та гарантій освітян, дотримуючись принципів єдності, солідарності, справедливості і законності», – підкреслив Георгій Труханов.

За результатами роботи, з’їзд Профспілки працівників освіти затвердив пріоритетні завдання для профспілки та її членських організацій та визначив основні напрями діяльності профспілки на наступні 2020-2025 роки. Після утвердження основних документів відбулися вибори голови профспілки та його заступників.

«Головою Профспілки працівників освіти і науки шляхом голосування було обрано Георгія Труханова, заступниками голови – Любов Гарбаренко та Сергія Романюка», - йдеться у повідомленні.

Освіта.ua
19.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аліна
Зарплати підвищував уряд. Профспілка ні один раз нічого не відстоювала. Ті фейкові протести з плакатами під Верховною радою, то не протести, то сміх! Де масові страйки освітян, організовані профспілкою? Де вимоги, ультиматуми? Є тільки дитяче лепетання: звернення, заяви.... Я вийшла з профспілки рік тому, зберегла приблизно 1700 грн за рік. Профспілчани школи за цей рік на одну особу витратили - 100 грн театр+ 100 грн під’їзд до театру + цукерки на свято дня вчителя.. Думаю, десь по 300 грн на кожного. Де решта мінімум 600 грн ( бо в кожного інша зарплата). Висновок : за 1700 грн я змогла купити більше квитків, більше цукерків своїй дитині, а не дитині чиновника. Не бійтеся виходити з профспілки - нічого вам не буде! Все одно якщо дійде до спорів з управлінням освіти, потрібний буде хороший адвокат, а не фейкова організація. Вони зможуть лиш звернення написати! Сміюсь, аж за черево тримаюсь!
Галина
Для Аліна: 40% з відрахувань йде на утримання самої профспілки. Тому максимум, що Ви могли отримати назад - 1020 грн. Але так не буває, тому що профспілка витрачає кошти на мат. допомогу, подарунки тощо керівникам. А найсмішніше було, коли у нас профспілка галузі вітала з днем працівника культури (з подарунком) директора закладу в якому взагалі не було осередку (жоден працівник не був членом профспілки)
Коментувати
Тетяна Андріївна
Працюю в сільській школі. У нас зробили ОТГ. Приєднали до міста. Тепер з нового року місто отримуватиме за престиж 20 відсотків, а ми 5. І де те підвищення? Одною рукою дають, а другою забирають. А розмовлять вміють гарно, а головне багато про вчительську зарплату.
Оксана Анатольевна
Вчителі та лікарі повинні бути на першому місці та стояти в пріоритеті держави. І вони повинні отримувати гідну зарплату, а не ці смішно копійки. Якийсь депутат, коли був швачкою або парихмахером, то отримує 52000, де справедливість а лікар вищої категорії 4800. Молодий Вчитель 5500, викладач ЗВО 10000.
Любов
Захисту прав освітян--нуль. Платимо проф. внески, а користь від цього хто отримує? У нас це просто непотрібно.От, н-д, в Канаді, досить часто освітяни протестують, то профспілки очолюють ці протести і домагаються вимог(інколи частково).Профспілки не просто очолюють, але і матеріально підтримують, забезпечують ці протести То ж є сенс У нас--немає.
Володимир
Для Любов: я вийшов з цієї отари ще 3 роки тому
Аделіна
І що стало краще жити? Прямо одразу? Вийшов і порішав :) вийти - то раз плюнути! треба разом боротися!
Коментувати
Вчитель
Щодо "збільшено до 30% розмір надбавки за престижність" : у Рожищенському районі розмір надбавки за престижність становить 10%!!!
Роман
Для Вчитель: ну, там же і сказано - "ДО 30%", а до 30% - це від 0% до 30%, тобто, Ваші цифри ніяк не протирічать словам чиновника ;)
Коментувати
Олена
Непотрібна організація яка насправді нікого не відстоює А лише свої жопи прикриває за премії освітянські Позорище а не підсумок Гнати чим подальше з їхніх посад !!Профспілка яка не захищає інтереси працівників це не Профспілка.І нікому вона не потрібна!
Володимир
Труханов свиня.
Правда
У нас підвищення НЕМА, змінюється тарифна сіфтка для ВСІХ працівників в Україні. КОГО ви обманюєте? Дурнів нема, а якщо ви тримаєте педпрацівників так, тоді??? Навіщо така профспілка?
Вчитель
«Подчиненный перед лицом начальствующим должен иметь вид лихой и придурковатый, дабы разумением своим не смущать начальство...» Одумайтесь! Отримуєте мізерну зарплату і оплачуєте життя чиновникам! Подарунок дитині на Новий рік - це єдине, що отримаєте на свої ж взноси. .
Валентина
Пора нам попрощатися з такаю профспілкою. Вам, шановне вище керівництво профспілки, не соромно писати такі звіти. Яке підвищення,ви чому не називаєте ставок від яких це "підвищення"буде. Це протягом року докинуть 400-500 гр., а ви педагоги виживайте, якщо зможете.
Гість
Дуже просто потрібно зробити всім - написати заяву про вихід із профспілки. Невже не вистачає сміливості??? Невже ще вірять освітяни профспілці?
Тарас
Для Гість: директори душать учителів щоб не виходили з профспылки бо профспылка накриває їм столи в ресторанах і платить чималі преміїї.
Правда
Якщо ти почуваєшся гідною людиною, ти на своєму місці, ти знаєш і вмієш, ти зможеш сказати і довести свою правоту - ніхто нікого не задушить!!! Чи бігати на задніх лапах і віддавати чесно зароблені копійки більше подобається? У кожного свій вибір. Мені начхати на накриті столи і розмови!!! Вибір є у кожного
Тетяна
Так,вибір є у всіх.Але то ви не працювали в школах ОТГ. В нашій ОТГ голова всіх вчителів,які у чомусь незгодні з його " офіційною лінією" ( у тому числі хочуть вийти з профспілки),звільняє. Знаходить за що. І він не зважає ні на листи до МОН,до депутатів всіх рівнів. Захотів- звільнив вчителя,захотів- закрив школи,захотів- скоротив вихователів. Вчителі раби) Бо в селі з роботою і так важко.
Коментувати
препод
А з якого боку до цього всього профсілка???? ДАРМОЇДИ що сидять на шиї освітян, санаторії- профілакторії прихватизовали на своїх синів-доньок, зарплати обі встановили на рівні академіка
Natalie
Ой, автор правий із зростнням статків!!! ???? У Київському національному університеті технологій та дизайну більшість радіють й мінімальці, хворіють за свій рахунок, скорочення, ганебний набір студентів, але Грищенко, ректор, який дуже товарищує із Кременем, який в свою чегру є "батько" Шкарлета, а разом вони трійця "Ctrl+C - Ctrl+V", тож він, Грищенко, себе та свою співмешканку-наукову диву виставкової діяльності Крахмальову не ображає. Подивіться на декларацію та здивуйтесь ????https://declarations.com.ua/.../nacp_4463a523-1c34-4d63...
Вересень
Для Natalie: а шкарлет друг Зіброва, отже в усьому вина Ала Пугачова
Коментувати
Юрій
Це не наша профспілка. Це кишеньково - злодюжна банда що живе на наші гроші та ніц не робить. Банду - геть, керівників - на нари.
Сергей Лимонов
Ну що ж -і ми підведемо підсумок : захисту педагога (в першу чергу матеріального)-нуль !Тріскотні-до хуя і більше але ж на виході теж нуль! Ось такі справи , малята!
Профспілка
Для Сергей Лимонов: Символ "пропуск" ставиться після розділового знаку, а не перед ним. Перед тим, як тицяти по клавішах, вивчи це просте правило, гуманітарій) Да, учні це вчать у 4 класі, якщо що))
123
Для Профспілка: Ты бы лучше работать начала, хуита.
Коментувати
Лана
У 2,5 рази? А у скільки разів підвищилися ціни? Чому у всіх мережах писали про 50%? Чому зростання мінімалки позіціонували як підвищення саме вчителям? Підвищили на 100 грн, а написали 10%. Де з/молодих вчителів 7 тисяч? Мінфін рахувати вміє? Роботи профспілки не видно.
Роман
Для Лана: Відповідь на Ваше питання "Мінфін рахувати вміє?" у мене є лише така - "Шановні вчителі! Як Ви навчили «їх» рахувати, так вони і рахують! Вчіть наступних краще!" Це згадав анекдот про відсотки - «Купую пиво за тисячу, продаю його за три тисячі, от на ці два відсотки і живу.»
вчитель
Боже мой. Если бы не профсоюз то не было б 20%? Позор вам профсоюзы
Коментувати