Нові карантинні обмеження: що зміниться для закладів освіти

Роз’яснення МОН щодо нових протиепідемічних заходів у закладах освіти у період карантину

Нові карантинні обмеження: що зміниться для закладів освіти

Уряд продовжив дію карантину, встановленого через COVID-19, до 28 лютого 2021 року. У зв'язку з цим Міністерством освіти надані роз’яснення щодо актуальних протиепідемічних заходів, які стосуються закладів освіти у цей період.

Про актуальні протиепідемічні заходи, зокрема й ті, які стосуються закладів освіти, йдеться у постанові Кабінету Міністрів №1236. Положення, зазначені в постанові, вступають у силу з 19 грудня 2020 року.

На період дії карантину, зокрема, заборонено:

  • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами у понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів.

Додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, з 8 до 24 січня 2021 року на території України заборонено відвідувати заклади освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.

Під час карантину самоізоляції підлягають особи, які прибувають в Україну для навчання у закладах вищої освіти з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19. Ця норма не застосовується до осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою.

Самоізоляції також підлягають ті, хто прибуває з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, крім осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворими на COVID-19. Зокрема, ця норма щодо самоізоляції стосується:

  • осіб, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;
  • здобувачів освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Освіта.ua
16.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таня
Задрали уже с этим карантином. По 10 часов учим уроки, заданий в 3 раза больше. Где взять время и силы, чтобы зарабатывать??
Родитель
А як пояснити, що школи в Києві будуть працювати для учнів в яких нема техніки для дистанціонки. Шановні батьки! Після зимових канікул (25.12-10.01) школи переходять на дистанційну форму освіти (11.01-25.01)-наказ Департамента освіти і науки міста Києва 194 від 15.12.2020.Для учнів, які не мають технічних можливостей для занять з використанням технологій дистанційного навчання вдома, школа буде організовувати навчання в шкільних кабінетах за окремим графіком з дотриманням всіх санітарних норм. Для організації такої роботи, прохання повідомити класному керівнику, хто із дітей буде відвідувати уроки в школі за окремим розкладом. Дякую.Директор Отримали сьогодні
Пропозиція
Для Родитель: В селі навіть не кругом покриття є, а ви про техніку...
Коментувати
Наталія
А щодо курсів підготовки до ЗНО? Вони працюватимуть з 8 по 24? Зовсім не зрозуміло...
Світлана
Чому заклади дошкільної освіти працюватимуть? Вихователі - це не люди, вони не хворіють? Кожного дня, вихователь ризикує своїм здоров’ям та здоров’ям своєї сім’ї!!! І ОТРИМУЄ КОПІЙКИ!!! ПОЗОР!
Владимир
Для Світлана: Уволится.
Коментувати
Саша
Чого ж тоді йти до школи вчителям, якщо здобувачів освіти там немає!!!? Повна дурниця.
Владимир
Для Саша: За зарплатой, чо не понятного. Тут с января +20% ляпота - ходишь просто кашляешь и зарплату складываешь. В наших школах карантин еще лет 5 будет!
Sergo
так пойди сам пополучай эти 20.. долбоеб..
Коментувати