Мовний омбудсмен проти поділу ЗНО з української

Тарас Кремінь наголошує, що нововведення є однією з найбільших загроз освітньої реформи

Мовний омбудсмен проти поділу ЗНО з української

Розділяти тест зовнішнього незалежного оцінювання на два окремих тести – з української мови і літератури, а також української мови – не можна.

Про це у своєму коментарі щодо ініціативи Міністерства освіти і науки сказав освітній омбудсмен Тарас Кремінь.

За його словами, нововведення є однією з найбільших загроз, що може стосуватись освітньої реформи та української гуманітарної державної політики.

Він також повідомив, що готує звернення до прем’єр-міністра і Міністерства освіти з тим, щоб зазначена норма була переглянута або аргументована.

«Засвоїти українську мову без високого рівня вивчення української літератури є неможливим ані на рівні вивчення української мови, ані на рівні читацької компетентності», – упевнений уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Як відомо, починаючи з 2021 року, Український центр оцінювання якості освіти пропонуватиме вступникам скласти тест або з української мови, або з української мови і літератури.

Відповідна норма передбачена в проекті Умов прийому до закладів вищої освіти в 2021 році.

Ініціатива має на меті надати право вступникам на більшість спеціальностей використовувати результати ЗНО лише з української мови. Натомість для вступу на спеціальності з підвищеними вимогами до гуманітарних знань абітурієнти складатимуть тест з української мови і літератури.

Рішення про складання двох окремих тестів ЗНО — з української мови і літератури та окремо лише з української мови – схвалено наказом МОН у липні 2019 року.

Освіта.ua
17.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Спасибі ворогам освіти За ЗНО без укрліту. Товариш запитав поради: "Складна дилема, що робить?" А я йому: "Скалу - лупати!" - Франко лихого не навчить. "Чудово сказано, солідно, Я ж наче знаю всіх зірок! Франко це хто? Актор? Політик? Читає реп? Співає рок?" Мені немов в очах померкло, Бо ж бачу - відгуку нема. "Зів’яле листя", "Захар Беркут..." - Як не старався, та дарма. Було так ніяково й дивно, Та раптом друг щось пригадав: "Франко? Стривай! Це ж 20 гривень! Чому раніше не сказав!?" Додати поспішив одразу: "Не думай, наче я профан! Вони ж колись з Шевченком разом Незлецьки грали за "Мілан"!" Спасибі клятим супостатам, Відвертим нашим ворогам, Що хочуть укрліт прибрати Із ЗНО випускникам! 01. 10. 2020 ©
Марічка
Всі знали, що так і буде з цим НУШем. "Старша профільна школа", "три основні профілі", ага.
Омбудсмен зі здорового глузду
Вот дебил. Любой язык можно (и даже лучше) выучить не читая древнюю литературу. Почти все кто учил английский не читали тоннами всякий бред, и как-то справились.
Колега
Для Омбудсмен зі здорового глузду: Хаха, скажи кому-то в Англии, что без учения на память Шекспира ты не поступишь в универ. Это воспримут как плохую шутку))) Но у нас все митці знают, що в цивілізованій країні треба вчити рідні вірші рідною мовою, а то прийде Путін)))
Главком
Для Колега: Это банчик пацану, дурачку. Должен быть уже забанен в принципе(с)
Коментувати
Шолом Україна
Шолем-алейхем любі друзі, українські педагоги. Поздоровляємо усіх освітян з Рош ха-Шана. Шолем -у- враха.
Омбудсмен зі здорового глузду
Че ты тут забыл? Тебе в Украине не рад никто.
Львів
Для Омбудсмен зі здорового глузду: на границі з Україною, гімн України співають.В Україну не пускають у зв’язку з карантином.
Коментувати
Віктор Логвін
"нововведення є однією з найбільших загроз", найбільшою загрозою є перетворення української літератури на святе письмо з письменниками-апостолами, а шкіл на церковно-парафіяльні в’язниці, де ПРАВО НА ОСВІТУ реалізується тільки в тому ж гумористичному сенсі як ПРАВО НА ТРУД реалізовувалося за парканом ГУЛАГУ.
Подумайте
Наших міністрів заступників теперішніх і минулих Гриневичів Новосад стадного обудсменів-всіх хто керував керує освітою!всіх перевірити чи в них є захищені роботи і чи немає плагіату?і всі повинні здати ЗНО з української мови і літератури-так як вони є керівниками (посадовцями),патріотами,якщо не здають подальше таких гнати від освіти!Що роблять в освіті?-хіба що квартири і машини за пів року купляють!тоді нехай вимагають у дітей-знання!А на знання укр м і літ -перевірити всіх депутатів.Перепрошую все в перемішку але скільки можна?-нехай починають із себе,до простих дітей різні вимоги, а своїх за кордон на навчання.В нас найбільша загроза для освітньої реформи з керівниками,вони не знають що і де вчили а керують,що аж гай шумить!Одиниці що на своєму місці і щось можуть зробити,але де там-задушать.
Нова Одеса
Ще один ледар- обудсмен роботу собі шукає. Він проти. Ну іщо? Хто воно таке? Балотувалось в ректори Миколаівського педунівера, будучи нардепом. І що? Набрало 2% !! Шибко авторитетний вчений. А пропозиція про тест тільки з мови для будівельника чи металурга - правильна!!! А воплі про зраду- від безмозглості. В школі літературу всі вчать. До- речі, і математику не треба всім однакову, а різну- для економіста одну, а для філолога вонв взагалі не треба....
Марія
Нехай зараз ще здають і літературу усі, і четвертий предмет ДПА у формі ЗНО, який тепер автоматично стає п’ятим. Скільки мовний обмундсмен зміг би здати предметів??? А те, що наше міністерство не якісно виокремило спеціальності гуманітарного напряму, яким потрібна література, то це свідчить тільки про їхню некомпетентність. Літературу взагалі можна виокремити як окремий предмет, тоді проблема буде знята, а учні зможуть обирати її як четвертий обов’язковий предмет ДПА у формі ЗНО.
Поясніть
Мовний омбудсман,в мене до вас таке звернення:"скажіть мені хто ті питання з укр.м. літ.складає ,ви їх особисто читали де вони в житті можуть пригодитися?-архітект... ору,економісту,хіміку... ,фізику,лікар’ю?Я... говор’ю не за всі питання.
Поясніть
Для Поясніть: люди,які не згідні(-2).По перше питання вам не було адресоване,А мовному омбудсмену,А друге,якщо знаєте відповідь?,чому не говорите,А ставити - не згідні?Найбільше не згідні ті,кому забирають години,репетиторство!І скажіть мені чим ви кращі від керівників?,якщо ви думаєте про свою кишеню а не про майбутнє дітей,їх освіту-вони наші майбутні:вчителі,лікарі...А про зарплату плакати і під офіс президента-нехай дає не ск 4 чи 5 тисяч обіцяних а хоч половину!Чому ви не можете зрозуміти що вони нас намахують і йдуть до влади з обіцянками а потім десь все зникає-настає амнезія! Так Порошенко за армію кричить,подивіться що Верещук про нього кредити сказала.
Коментувати
ABCD
Укралитература - угрюмые, неактуальные сюжеты о сельской бытовухе. Читать это — бесполезная трата драгоценного времени.
Світлана Сватенкова
Для ABCD: Перепрошую, Ви які твори маєте на увазі? Чи Ви лише "Кайдашеву сім’ю" прочитали?
ABCD
А какие "творы" школьной программы 7-10 классов не подпадают под это определение? Потом чуть-чуть соцреализма 20 века в 11, и все, собственно говоря)
Элен
Для Світлана Сватенкова: хоть один шедевр назовите? А мы посмеёмся!
Коментувати
инженер
Архитекторам нужна украинская литература? Вместо расчетов на прочность, сопротивления материалов, курса черчения - почему эти предметы не преподаются в профильных классах - потом в ВУЗах дети загибаются! Сгинь, уродище!
Элен
Правильно сделали, что 65% специальностей освободили от этой тупейшей литературы!
умора
Прям как в мультике - А баба Яга против!