Гурак: є шанси розпочати навчання в режимі онлайн

Перед освітянською спільнотою з’явився чи не найголовніший виклик в Україні – дистанційна освіта

Гурак: є шанси розпочати навчання в режимі онлайн

Перед освітянською спільнотою з’явився чи не найголовніший виклик в Україні – дистанційна освіта.

Про це, під час виступу на вебінар «Дистанційне навчання: виклики, досвід, перспективи», сказав голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак.

«Реалії сьогодення встановлюють свої правила. Перед освітянською спільнотою з’явився чи не найголовніший виклик в Україні – дистанційна освіта. І проведене Службою опитування показало наскільки готові школи, директори, вчителі, учні, їх батьки до онлайн-навчання, які існують труднощі та проблеми під час його організації».

Очільник Держслужби зазначив, що обговорення кращих практик використання сучасних технологій дистанційного навчання в умовах загальнонаціонального карантину як у закладах вищої освіти, так і загальної середньої допоможе більш якісно та ефективно підготуватися до початку нового 2020/2021 навчального року. Оскільки існують високі шанси розпочати його в режимі онлайн.

Освіта.ua
09.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кирило
Я за дистанційне. Коронавірус існує!!! Це дуже небезпечно тим більше для дітей! Тим більше майбутнє за дистанційною освітою!
Іван
Я підтримую тільки дистанційне навчання, здоров´я дітей набагато важливіше! Тому що якщо діти підуть до школи буде новий всплеск захворюваності, як було із дитсадками та ЗНО.
Андрій
Тільки дистанційне навчання, я впевненний що ніхто не буде слідкувати за носінням масок, дотримання дистанції та обробки рук.
Микола
Я за дистанційне навчання для чого наражати дітей на небезпеку , хто буде слідкувати за дистанцією , і за носінням маскою в школі .
Covid-19
Ні в якому разі! Ніякого дистанційного навчання! Подумайте про дітей, вони стануть асоціальними овочами без досвіду спілкування з однолітками. Їм краще буде у школі, без масок та антисептиків звичайно ж. Оскільки тривале носіння масок може викликати запалення легень, пневмонію і навіть смерть. Тому батьки, закликаю вас вимагайте лише очного навчання! Так активно залучайте дітей підписуватися на мене, оскільки в США у мене вже більше 4 млн. фоловерів, у Бразилії 1.5 млн., навіть у Росії вже 700к, чим українські діти гірші за російських? Ніякого коронавірусу не існує, тільки очне навчання!
Альона
Для Covid-19: або хоча б частково очне . Скоротити кількість предметів в школі , залишити лише найголовніші , а ЗВ , основи здоров’я чи правознавство можна і по телевізору подивитися
Батьки
Для Альона: Правильно! А яка економія буде. Усім учителям зарплату не треба платити.
Коментувати
Марія
В моєму розумінні дистанційне навчання це економія коштів, для тих хто ще не наївся. Утримувати школи не потрібно, затрат нема. Школи без утримання розваляться так можновладці повідкривають свої платні. Медицину розвалили, так як вони лікуються за кордоном. Так прийшов час розвалити школи, так як їхні дітки за кордоном навчаються. Дайте спокій людям. Нищення вже почалося з самого найціннішого це наших діток?
Володимир
Хто захоче то навчиться, чи в школі, чи дистанційно, а дурню школа не допоможе. Беремо книгу, відкриваємо параграф і працюєш, лише бажання.
А правильно буде
Дати право вибору. Якщо учень або батьки перебувають у зоні ризику, тоді сто відсотків дистанційна освіта. Решта до школи.
Правда
Для А правильно буде: если мне будут платить двойную зарплату, я согласна полкласса учить в школе , а полкласса он-лайн), только думаю, что наше грёбаное государство не в состоянии платить.
Коментувати
ого
Заборонити брати участь у дистанційному навчанні і все. Залишине здоров’я біля гаджетів ніхто не поверне. Дистанційне навчання більшої шкоди завдасть ніж коронавірус.
Батьки
Тільки спробуйте, ГАДИ! ! ! ! ! ! ! ! ! !....
Батьки
Якщо онлайн навчання, тоді дійсно ніяких відмінників та медалістів. Одні батьки мають звідки платити за контрольні роботи, а інші ледве виживають. Виходить відмінник не той хто розумний, а той хто багатий. А де тоді рівність дітей? Біда нашої держави одна. Це незацікавленість влади у запровадженні ефективних методів дистаційної роботи. Влада зірвала своїми онлайн уроками дистанційне навчання весною. І так само буде у наступному навчальному році. Наприклад батьки не розуміли чому школа вимагала здавати їм роботи, якщо учні виконували усі домашні завдання онлайн учителів. Виходить на дитину у два рази більше домашньої роботи. Це в які норми вписується? Якщо онлайн навчання, тоді організовувати навчання має хтось один. Телевізор або школа. Ви там на верху розберіться куди далі йти. Інакше протест батьків буде великий.
1
Для Батьки: 1) Никакого протеста не будет. Пердеж в лужу в комментах на забитом сайте - ваш "потолок". 2) Никакого равенства нету и быть не может даже при очном образовании. 3) Школа ничего не может требовать. Школе абсолютно похеру (это, конечно, неправильно, но так и есть в реальности). Школа ставит в известность, что если твоя личинка не пришлет работу, то получит табель/аттестат с соотвествующими отметками. И только люди в этой школе работающие, которым не похер чисто по человечески или которых будут потом "лечить" за успеваемость, действительно мягенько намекают, что работку неалохо было бы прислать. 4) Тебе телевизор выдает аттестат или школа? Мозги есть? Ты че как ребенок?
для 1
Все правильно протесту не буде. Діти лише 1 вересня не вийдуть на зв’язок. А влада черговий раз доведе свою неспроможність керувати державою.
Коментувати
педагоги
Корона вірус, Свинячий грип, Бубонна чума. І хто знає, що нас чекає. Усім прихильникам дистанційного навчання одразу хочемо сказати. Або буде законодавство і умови, або нічого не буде. Треба вирішувати наболілі проблеми, інакше далі дороги не має. 1. Учням котрі не виходять на зв’язок ставимо 3,4. Це має бути написано у положенні. 2. Жодних відмінників та медалістів. Лише 1 вересня чуємо від директора, - ця дитина відмінник їй 7 не можна ставити, так усі сайти і мережі будуть заповнені протестами проти дистанційного навчання. Для директорів це лише бізнес. А учителям треба віддуватися. 3. Усі учителі мають проводити навчання за єдиними вимогами. Інакше ті хто проводить уроки у Zoom чи інших платформах - білі ворони. Не такі як усі. Рекомендуємо МОЗ, МОН дослухатися до цих і раніше написаних слів. Це запорука дієвого дистанційного навчання.
Олекса Позняк
тільки до інакше пенсіонери звільняються
Критики
Які можуть бути перспективи, якщо не має інтернету та техніки??? Допустимо гаджети можна брати у кредит. Але як бути з інтернетом? Уряд має зібрати усіх провайдерів і обговорити цю проблему. Проводові провайдери мають збільшити швидкість у базових тарифних планах. А мобільні оператори повинні за мінімальну ціну - до 50 гривень на місяць, надати безліміт на додатки Google, платформи Zoom, Meet, Skype. А краще за все повний безліміт. Це вдарить по їх кишені, але учні будуть дистанційно вчитися. Дистанційне навчання це не слова і віртуальні перспективи. Така форма навчання вимагає додаткових ресурсів та умов.
Марія Миколаївна
Онлайн освіта - недопустимо! Деградація! Діти і вчителі втомлюються! Різко збільшується кількість пацієнтів в окулістів!
Татьяна Тихова
Вже зробили зміни в лікарнях за принципом "Хто не помер до цього, той помре тепер". Так буде і в освіті. Діти з онлайн навчанням будуть не дурні, а ДУРАКИ. До цього мабуть нас і готовлять.
liketaurus
Дурня якась.. В чому взагалі проблема? Все відомо, всі інструменти доступні, в наявності купа методичних матеріалів... Краще хоч трохи попрацювали б...
Alyona
Для liketaurus: ок, вчитель підготував онлайн урок, який може переглянути 1-2 учні з 15-ти, бо в інших або немає інтернету, або він є але повільний, або взагалі сім’я бідна і не має ніяких гаджетів.Що робити таким дітям? Отримувати домашні роботи по смс і відправляти зошити укр поштою?
Коментувати