Кандидат у міністри не проти скасувати ЗНО для заочників

У профільному комітеті ВР розповіли про спілкування з кандидатом на посаду міністра освіти та науки

Кандидат у міністри не проти скасувати ЗНО для заочників

При вступі на заочну форму навчання абітурієнтів можна зараховувати без результатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це, за інформацією народного депутата Інни Совсун, під час спілкування з депутатами Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій, сказав кандидат на посаду міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

«Шкарлет знову виступав перед освітнім комітетом. Цей раз було ще гірше. Бо те, що я почула, це була один в один риторика Дмитра Табачника. Щодо ЗНО Шкарлет сказав, що ЗНО це добре, але для заочної форми навчання варто набирати без ЗНО», - пише Совсун.

За її словами, Шкарлет також виступає за збільшення ваги атестату при вступі.

«І це ж саме те, що зробив Табачник, як тільки прийшов до влади! Може хтось забув, як тоді масово скуповували шкільні журнали, щоб поміняти оцінки і покращити середній бал атестату? Також його спитали, чи він дійсно підтримує скасування 12-річки і перехід на 10-річку. Пан Шкарлет відповів: «Ну є ж закон, не можна ж взяти і змінити це [хоча Табачник свого часу так і зробив насправді], але варто б вивчити міжнародний досвід, і що треба порівнювати не роки навчання, а навчальні дні. Що це значить? Що теоретично він відкритий до того, аби скасувати 12-річку!», - наголошує народний депутат Інна Совсун.

Окрім того, вона зазначила, що кандидат у міністри також заплутався у законодавчому регулюванні питання щодо мови викладання у закладах освіти, коли сказав, що з 1 вересня буде повністю заборонено навчання російською мовою у школах (а це не так – воно буде просто скорочене).

«Питали його і про плагіат. Почули якісь дуже плутані відповіді, які я навіть не хочу відтворювати. Одним словом, мене це все дуже розізлило. Ось ця риторика Табачника – це абсолютно ганебно. Я правда не могла повірити тому, що чую це у 2020 році. У підсумку комітет не підтримав його кандидатуру на посаду і рекомендував визначатись залу», - повідомила Совсун.

Освіта.ua
18.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аперитив
Економіка потребує технолога, енергетика, бухгалтера.... Як сорокарічному здобути вищу освіту?? За мене платить фірма, але я зно не здам, ніколи. Що робити. Міністр правий _- на заочку : диктант і спеціальність...
Онде
Для Аперитив: іди, голубе, на підготовчі курси. В сорок життя тільки починається.
Влад
Для Аперитив: на заочку теж треба зно, ти спробуй, там тільки даун на сто балів не набере те зно
Луцьк
Для Аперитив: Владі вигідно повернути хабарі до ВНЗ і на тому крапка. Питання вступу на платну заочку вирішується запросто. У сертифікатах, які відображають результати ЗНО крім не/склав, розраховувати рейтинговий бал по шкалі від 0 до 99. Це буде виглядати так, не/склав, рейтинговий бал 78. А далі внести зміни до вступу на заочку і дозволити тим, хто не склав ЗНО по своїх рейтингових балах вступати. Влада не має жодного права забрати шанс вчитися у тих, хто складав гарно ЗНО і перші у порядку черги планують вступати. Заочно це теж освіта. І ніде у дипломах не пише, як людина її здобувала.
Коментувати
Професор
ЗНО - це зло. По-перше, дітям цілий рік доводиться мучитися: вчитися, готуватися до ЗНО. По-друге: професура втрачає величезні суми хабарів за вступ. Краще скасувати ЗНО і тоді діти зможуть гуляти, не вчитися і все одно поступити в омріяний університет давши мені хабаря. І всі у виграші (крім голодранців, але на них всім наплювати).
Доцент
Для Професор: пане професор, у вас світла голова. Ви, не побоюся цього слова - геній!
Коментувати
Станіслав
Це підходить для старшого покоління, що бажає отримати вищу освіту або за іншою спеціальністю. Як їм бути вчити шкільну програму спочатку?
Василь
Коли ж ці дівчатка, Совсун, Новосад нарешті угомоняться. Та майте ж повагу хоча б до себе. Ну попрацювали в МОН, отримали престижний запис в трудову, ну йдіть вже. Чомусь Гриневич не навчила вас йти з гідністю. Ви вже все що змогли "реформували"
Олена
Що ти верзеш, Совсун? Та ти ж і проводиш політику Табачника. Вам,соросятами, навіть не вистачає мізків придумати щось самим. 12 річна освіта- дітище Табачника. Дистанційна освіта- те ж саме. Обпльовуванні вчителів- ти з монівськими щурами на цьому собаку з’їла..40 годинний робочий тиждень ,- те саме. Все Табачникове. Лише одне те,до чого Табачник не додумвся- це забрати у вчителів гроші за вислугу. Оце все,що ти можеш. Бажаю тобі,у твої 50- 60 років ходити на роботу в школу за копійки. Дуже щиро тобі цього бажаю!
Іван
Є Паращенко . Не кимизтеся-вона єдина,хто потягне воза! Так,вперта,але розумна.Дуже вимоглива.
Солістка
Для Іван: у нас в Києві впертих і розумних- 589 директорів. Але вони не грантоіди і не бігають , як с.... до соросят.
Коментувати
Арабатка
Краіни немає!! Президент, прем‘єр рекомендує ,а якийсь бабак , якого ніхто ніколи не чув і не знав , якого зробили нардепом на шару , проти!?? З ума зійти... Під зад треба дати цій вискочці Бейбаку!! Пусте надуте нещастя...
Владислав Полтава
Коли я чую про Совсун, то дивуюся, як таке горе затесалося в політику. Втричі гірше табачників .Влізло до соросят і керує- руйнує... Пропонує забрати в мене доплату за стаж і класне керівництво... А сама совсун хоч день була класним? І біснується, всіх ганьбить, міністр ій не такий. І правда, не такий- вигоне всю цю шантрапу геть з Мону, від корита. Досить над нами експериментів. Не хочу ні чути , не бачите це нарване створіння.
совесть
Для Совсун: А школи України сьогодні вже готові до 12- річки? А тоді, при Табачнику, вони були готові до 12-річки? Як же набридло оце бла-бла-бла. Написати на папері можна, що хочеш, а от реалізувати - з цим проблеми. Поки НУШ дійде до 9 кл. є час ГОТУВАТИСЯ до 12-річки.
Максим Неділько, Бровари
Підтримую пана Шкарлета. Мені 39 років, я закінчив механічний технікум. Хочу вступати на юриста, маю станцію Т/О. На заочку... Плачу гроші своі, мені не до зно. Що іхати в Пльшу?
Злий школяр
Для Максим Неділько, Бровари: ЗНО не така вже й складна штука. Просто варто взяти і написати його на прохідний і все. До того ж варто мати хоч якісь знання щоб і без ЗНО вступити не платячм.
Для Максим Неділько
Та їдь хоч в Африку. Який з тебе буде юрист, якщо вважаєш, що за гроші все можна купити? Невже такі тупаки, які не здатні скласти ЗНО хоч на мінімальний бал, здатні освоїти вищу освіту, та ще й заочно? Досить уже з нас МАУП, яка набирає всіх без знань, а потім навчає кататися на самокаті. Гнати в шию треба такого предентента в мністри.
Коментувати
Смело
Отмены ЗНО для заочников - схема пролезть в вуз, первый курс - заочка, а потом смело можно будет перевестись на стационар или даже со второго семестра, сразу после зимней сессии. Весело живем!
Лариса
Для Смело: Ахінея!!! Пролезть- деньги за зно...і все.
Коментувати
Ксенія
У половини людей завищені бали в атестатах, а є і ті, у кого не склалося з викладачами, та бали нижчі, аніж знання учня насправді. Медалістів тягнуть та «улюбленців», інших - валять. Збільшити вагу балу в атестатів от вступі - це повернення до корупції. І так купляють оцінки в школах, а тоді ще гірше буде. Всі кинуться купувати оцінки і ніякої демократії. ЗНО - єдиний чесний показник знань за 11 років. Ви задовбали руйнувати освіту в країні. Хай прибере свої брудні руки.‘‘‘‘...., ...., ...., ...., ...., ...., ...., ...., ...., ...., ...., ...., ....
Ларченко
Для Ксенія: Якщо не буде навчання в школі, то зно до попи. Бал- це роль школи!! Правильно каже міністр.
Ы
Для Ксенія: Меня на полном серьезе всегда мучал вопрос касательно того, почему такие как ты думают, что имея деньги нельзя обойти систему ВНО при поступлении. Что вами движет, чем аргументирована ваша позиция?
Виктория
Для Ксении:у меня в классе 24 человека. Из них : 4 медалиста- трудяги ,( я б ещё и родителям по медали дала за таких детей),15 человек - тоже старались , плюс- минус, все эти годы, остальные - обнять и плакать просто . Хоть тяни их , хоть не тяни, занижай , завышай оценки - все равно им, ну не нужна им та учеба и все , а родители с претензиями к учителям, почему такие оценки? Та хочется, чтобы родители , хоть изредка, приходили в школу и понаблюдали , как учатся и ведут себя некоторые дети. Никто ведь не говорит , чтобы отменять Зно вобще, просто в этом году сложилась такая ситуация , поэтому необходимо минимизировавать риски. А вы уже такую чушь понаписали.
Коментувати