МОН: відправляти освітян у відпустки неприпустимо

Примусове відправлення у відпустки на період призупинення навчання є неприпустимим

МОН: відправляти освітян у відпустки неприпустимо

В умовах загальнонаціонального карантину примусове відправлення працівників у відпустки, зокрема без збереження заробітної плати, на період призупинення навчання є неприпустимим. Про це повідомляють у Міністерстві освіти з посиланням на відповідні роз’яснення, що надіслані до обласних департаментів (управління) освіти.

Окрім того, на період карантину за всіма працівниками зберігається середня заробітна плата.

Також у Міносвіти пояснюють, що працівники, які фактично не виходять на роботу під час карантину, мають вважатися такими, що не виходять на роботу у зв’язку з простоєм (згідно зі статтею 34 Кодексу законів про працю України, простій – це призупинення роботи, викликане невідворотною силою або іншими обставинами).

За такими працівниками, відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України, має зберігатися середній заробіток за час простою.

«У випадку, якщо вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу, то оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації», - наголошують у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
18.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правда
Для Марина:я вже писала,як короновірус почався в Китаю,що наша влада не дооцінює короновірус,але Скалецька казала:"в нас все під контролем"-це лековажність,чи-ні вдягнула скафандер і все проблема вирішина.В нас тільки починається,не дай Бог,щоб в нас гіршої ситуації не було ніж в Італії.В нас від часів незалежності,щораз більше розкрадали медицину знищували,скорочували ліжка в лікарнях,а зараз,що і як можна наздогнати?І люди самі не розуміють ситуації,в торгових центрах з малими дітьми відпочивають(гуляють) до пів 10 вечора(в Епіцентрі)- це карантин,хто буде давати раду.Люди короновірусу-не бояться,їм сказати,що хто не буде дотримуватися карантину,будуть забирати на схід-ні одного не буде,ні в торгових центрах з дітьми,ні на вулиці!
Марина
Читаю коментарі і диву дивуюсь. Час задуматись, що головне: гроші чи життя. Влада намагається якось врятувати нас від нашої ж легковажності. Шановні не буде кому давати й середньої зарплати, якщо нас залишиться 15 міліонів з 30. Сьози будуть як після Голодомору.
Учителька
У вчителів забрали право вибирати підручники для учнів https://uainfo.org/blognews/1584543052-u-vchiteliv-zabrali-pravo-vibirati-pidruchniki-dlya-uchniv.html?_utl_t=fb&fbclid=IwAR1ekahKr65-jJO1s6U-aC__ijP1W4vhQsDHEiO39GYTdQynKZHcvX8ohdI
Александр Ляшенко
Добра думка з турботою про освітян - одразу зрозуміла, що то не думка Шарова. Гнати його вслід за Новосад.
Налогоплатильщік
Темнота,учітеля, поліція, прокуратура, ето бюджетчікі, деньгі ім платіт бюджет с казни, а козну наполняет шахтери, столевари. І учітеля нікак бюджет не наполняют оні с него живут.
Olga
Для Налогоплатильщік: Судячи по твоїй грамотності, ти не платник податків, а халявщик. До речі, вчителі також платники податків і з наших податків утримують таких як ти халявщиків.
Коментувати
Українець
Так податки платять . А от дистанційне навчання це лише завдання для батьків та дітей передане по вайберу!! Бажаєш навчатися - тобі допоможуть підручники, інтернет, батьки, АЛЕ НЕ учитель! Тому, шановні учителі, вам не обов’язково просто сидіти вдома, у вас при бажанні, є всі можливості продовжувати навчання дітей дистанційно. Та вам це не потрібно-заробітну плату і так заплатять. А дітям здавати ЗНО. Не будьте байдужими до своїх учнів. Дякую всім хто мене зрозуміє і змінить своє ставлення до роботи.
Я тоже родитель!
Для Українець: я не знаю как у вас дистанционно работают, и может вам вайбер мало, чтобы ваш ребёнок получал знания, но у нас учителя хорошо организовали дистанционное обучение, и видео есть для объяснения определённой темы и контроль есть, все это оформлено на сайте школы, кабинет учителя, и кстати это организовали они буквально за последние дни. И если что-то моему ребёнку не понятно, то он может связаться с учителем по тому же вайбер или по скайпу если надо видео и учитель все доступно объясняет. Так что разные учителя есть, точно также как и разные родители, которые в большей части не интересуются своим ребёнком и винят все время учителей!
Коментувати
John Doe
Учителя! Вы ещё перед этими непонятышами будете оправдываться? Не обращайте на них внимания, а кто не понимает, немного поясню. Во-первых, учителя как и вы не виноваты в том что их отправили на карантин, во-вторых, учителя также как и вы тоже налогоплатильщики, в-третьих, в стране оплату коммуналки и оплату по счетам никто не отменял! Вы спросите а как же мы (все остальные)? - это вопрос к вашим роботодателям или к руководству страны, за нас наше руководство думает и следовательно делает такие шаги которые вам всем не нравятся. Конечно нам всем сидеть дома не хочется, но если нас касается как это каснулось в Италии, то нам всем не поздоровится, и тогда, врачи будут с симптомами оставлять дома доживать не только пожилих людей, но и всех остальных, так как наша медицина не настолько продвинутая как в европейских странах. Вы часто говорите "в какой стране люди сидят дома и им зарплату ваплачивают?" - во многих европейских странах приостанавливает коммунальные выплаты, кредиты отстрачивают
John Doe
... а в США вообще людям правительство рассылают чеки на определённую сумму, чтоб люди могли себе купить продукты и на разные расходы. Если у вас есть вопросы и жалобы, то пожалуйста задавайте и высказывайтесь нашим чиновникам. 3чителя точно не заслужили такого обращения как этот всплеск негатива заметен на этом сайте. БУДЬТЕ ВСЕ ЗДОРОВЫ! И ПУСКАЙ ЭТА БЕДА НАС НЕ КАСНЕТСЯ! P. S. Если тут будут ошибки, не обращайте на них внимания, я не филолог и иногда пальцы попадают на три кнопки, лучше пускай умники свои знания применяют на проверках тетрадей!
Коментувати
стара людина
Якщо ці вчителі не на що не здатні - нехай їжу літнім людям розносять. Чому держава повинна їх годувати дарма?
Саша
Для стара людина: а ви депутатів попросіть вам їсти носить вони тоже на роботу не ходять навіть без коронавірусу
Коментувати
налогоплательщик
А другие категории граждан как же? Бизнес стал. У частников люди за свой счет сидят. За счет чего у учителей будет зарплата? За счет аппаратов для вентиляции легких?
Доброжелатель
Для налогоплательщик: Учителя будут получать зарплату за : а)ведение дистанционного обучения!!!; б) прохождение онлайн курсов и вебинаров; в) ведение бесконечных "переговоров" с родителями и детьми при контроле за дистанционным обучением( классные руководители);г) продолжать проверять теперь уже не кучу тетрадей,а онлайн тестов,задач и прочее....в) и за счёт того,что в отличии от "частников" каждый месяц со своей зарплаты платят налоги!
Teacher
Я, конечно,дико извиняюсь,но я как учитель лучше бы ходила каждый день на уроки,чем круглосуточно сидеть уткнувшись в монитор и не отрываться от телефона.
Оксана
Я теж, дико вибачаюсь, але жоден представник влади не поцікавився наявністю інтернету у віддалених регіонах,а дистанційне навчання запроваджують, у деяких дітей навіть підручників немає, а телефони на"кнопочках" , як далі. Чи я винна ,що у нас карантин!¡!!!
Коментувати