Дитячі книги: від першого року життя до шкільного віку

Важко переоцінити роль книг у формуванні характеру і життєвих цінностей у зрілому віці

Дитячі книги: від першого року життя до шкільного віку

Книги супроводжують людину все життя. Перші з них з'являються ще на першому році життя дитини. Вони - інструмент знайомства з навколишнім світом. За допомогою книги можна відволікти малюка - як яскравими малюнками, так і прочитавши йому захопливу казку або вірш. Вони - квиток до світу веселощів і пригод, а підбірка кращих розвивальних дитячих книг чекає вас на Panama.ua.

Роль книг у формуванні характеру і життєвих цінностей у зрілому віці важко переоцінити. Шанобливе ставлення до них формується саме в дитинстві. Але як привчити дитину до читання?

Друковані сторінки замість «чорного дзеркала»

21 століття - це стрімкий розвиток технологій. Складно знайти людину без ПК, смартфона або хоча б кнопкового мобільного телефону, які істотно обмежують живе спілкування між людьми. Багато батьків, щоб відволікти увагу дитини, вручають їй планшет з мультиками.

Але ніщо не здатне замінити людську увагу. Дитячі книги - найкращий варіант спільного проведення часу. На кожному етапі зростання і розвитку малюка вони розкривають все нові позитивні властивості:

  • 0-2 роки. Існують спеціальні видання для немовлят, оскільки в цьому віці юний дослідник світу може тільки спробувати книжку на смак або дізнатися, як рветься папір. Читати текст всередині доведеться батькам. З їх допомогою можна навчити малюка перших складів, слів, речень.
  • 2-4 роки. Дитяча література знайомить з кольорами, формами, навколишнім середовищем - рослинним, тваринним світом, побутовими предметами тощо. Можна сміливо починати навчати дитину алфавіту.
  • 4-6 років. Читання стає більш серйозним і обдуманим. Але якщо у цей час дитина не освоїла букви - не привід панікувати. До школи ще є запас, якого вистачить на вивчення алфавіту.
  • від 7 років і старші. У цей період вибір дитячої літератури визначається не тільки бажаннями дітей та батьків, але також вчителями. Але ви не обмежені шкільними підручниками. Будь-який предмет можна полюбити, якщо він подається в ігровій формі. Підтвердження цьому знаходимо в повісті шведської письменниці «Чудова подорож Нільса з дикими гусьми». Насправді - це не просто мила казкова історія: в ній приховано підручник з географії Швеції!

Прищеплювати любов і повагу до книги варто з пелюшок. Вони вгамують спрагу дитини до знань, розвитку, познайомлять її з будовою навколишнього світу, допоможуть розвинути уяву і фантазію. Читайте на здоров'я!

Освіта.ua
26.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів