Новосад: хотілося б мати більше фінансування

Міністр освіти і науки повідомила про необхідність дофінансування освітньої сфери

Новосад: хотілося б мати більше фінансування

Міністр освіти і науки Ганна Новосад повідомила про необхідність дофінансування освітньої сфери в 2020 році. Про це вона сказала в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Зокрема, відповідаючи на запитання про потребу у міністерства на дофінансування в поточному році, міністр наголосила на необхідності продовжити реформу Нової української школи в третьому класі.

«Є 1,4 млрд грн, що на 200 млн більше, ніж в попередньому році. Частина піде на підвищення кваліфікації, а мільярд на обладнання. Як показує практика попередніх років, хоч мільярд – це велика інвестиція, але цього не є достатньо, щоб скрізь повністю все закупити. Тому, безперечно, хотілося б мати більше коштів на «Нову українську школу», - сказала міністр.

Окрім цього, за її словами, держава мала б хоча б трішки збільшити субвенцію на інклюзивну освіту.

«Також ми повністю не закриємо питання по автобусам. У нас є всього 600 мільйонів, а це не покриває всю потребу, яка складає 430 автобусів», - зазначає Ганна Новосад.

Серед іншого, міністр повідомила про суттєве недофінансовання вищої освіти і науки.

«У нас суттєво недофінансована вища освіта, бо нам критично не вистачає коштів щороку на капітальні видатки. У нас буде всього на це 275 млн грн, а цього дуже мало. Також не вистачає коштів на центри колективного користування науковим обладнанням, тому, я буду змушена шукати їх в межах нашого бюджету через економію на інших видатках. Крім того, у нас мало коштів на базове фінансування науки, всього 300 млн грн, а хотілося хоча б півмільярда», - каже міністр освіти і науки.

Освіта.ua
20.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Федя
Нічого нікому не збільшуйте, ніяких зарплат нікому не підвищуйте, тільки собі. Всі будуть дуже раді.
Cvvj
ЗАРЕЄСТРОВАНО ПЕТИЦІЮ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ міністра освіти https://projektor.com.ua/2020/01/23/zareiestrovano-petytsiiu-shchodo-zvilnennia-ministerky-osvity-novosad/
unforgiven 2
Якщо Новосад не вистачає фінансування, то нехай отримає диплом, здасть сертифікацію і влаштується на роботу в школу.
Вчитель
Шановні колеги та батьки. Це обговорення проблем школи, освіти в цілому і ставлення держави до вчителів, зокрема. Не піддавайтеся на ниці провокації "татків", у яких немає належних аргументів та елементарної вихованості, тому вони переходять до образ та приниження. Це стиль спілкування певної когорти сучасної молоді, а ми ВЧИТЕЛІ І БАТЬКИ. Будьмо гідними. Ps.Наше спілкування - це лише спосіб зняти груз важкої психологічної нагрузки від усвідомлення стану освіти в Україні. Ніхто з можновладців наших коментарів не читає.
Юрій
Більш всього,що то не працівник міністерства. Самозванець. А якщо дійсно працівник міністерства, то це може бути тільки Горбачов С.І. В нього точно такі погляди на вчителів. Хоча сам по любих параметрах порожнє місце. А щодо малої зарплати Новосад в 36т гр., то це ще одне підтвердження рівня її інтелекту і розуміння потреб рядових учителів.
Алла
Зменшіть собі премії, перестаньте закупляти нікому не потрібні лего-конструктори для молодших класів ( бо мій внук у 2 роки грається складнішими, а не 6-ма пластмасовими штучками), не давайте заробляти виробникам крісел-мішків, і гроші з"являться. Та зменшіть власні апетити відносно зарплати у 36 тис. гривень. Бо більша частина бюджету іде на дармоїдів!
Богдан
Новосад, як тобі хотілось мати більше фінансування, дак якого хера ти відмовилась від великої суми грошей на освіту минулого року? Ти думала,що зекономиш,то розділиш з нашими малоімущими міністрами? Вони оці жоповладці відмовляються від фінансування, а зекономлені гроші розділяють собі на премії.
Читач
МОН, у вас працює,одні збоченці? Що то за жевжик, який говорить що він працює в міністерстві? Він же явно -збоченець. І такі збоченці пишуть закони? Такі збоченці перевіряють школи? Такі збоченці мають вільний доступ до фото і відео з нашими дітьми? Батьки SOS, чи не час хоча б поцікавитись і повідомити хто працює у МОН? Чи ви маєте свої там інтереси і вам куди цікавіше тролити беззахисних учителів?
Іван
Хай вона попробує прожити на 5 тисяч, коли у тебе двоє дітей.Вона про іних подумала, коли плела своїм язиком про це?
Твій тато
Для Іван: Живи за три тисячі, дві віддавай на школу, суч
Коментувати
Сергей Лимонов
Министр образования и науки Анна Новосад пояснила, что ей недостаточно зарплаты, которую она получает, для того чтобы думать о будущем, о каких-то сбережениях и пенсии. Также она уверена, что не сможет растить ребенка на такие деньги. читайте подробнее на сайте "Диалог.UA": https://www.dialog.ua/ukraine/199434_1579531192
Учитель
Для Сергей Лимонов: Закрой свой рот, и не манди, умник
Коментувати
Татко
Працюю в міністерстві освіти, займаю можна сказати керівну посаду, а сюди захожу посміятись з недовчителів, які жаліються як важко жити, ниють за 30% надбавки, за престижність, весь час Вам мало грошей, весь час ниєте, пишете який великий стаж маєте, чесно сказати, всім плювати на Вас... P. s. Ви реально смішні, моя воля, я б Вам взагалі не платив)
Tania
Для Татко: Из-за таких гондонов, которые типа работают в министерстве , людям живется плохо. Ничтожества, которые в своей жизни ничего хорошего не сделали. Тупые ублюдки, купившие дипломы в переходах.
Татко
Для Tania: Не в переході, це ти вже перегнула, злиднота) В державній типографії, за 17000 доларів, і зовсім про це не шкодую...
Олекса Позняк
Для Татко: ти брехун і збоченець
Коментувати