Розвивальні іграшки: що вибрати на подарунок
PR

Іграшки, які сприяють навчанню і розвитку дітей дошкільного віку та молодших класів

Розвивальні іграшки: що вибрати на подарунок

Розвиток дітей багато в чому залежить від того, яким чином вони отримують інформацію. Дитина, так чи інакше, буде засвоювати урок, але результативність набагато вища, коли матеріал подається ненав'язливо, у формі гри. Тому так важливо, щоб у малечі було побільше розвивальних іграшок, що відповідають певному віку.

Чим більше вдасться закласти інформаційного фундаменту з ранніх років, тим легше піде навчання у школі. Розвивальні іграшки формують комунікаційні навички, закладають логічне мислення, тренують пам'ять, моторику, фантазію. Час до року - це перше знайомство з навколишнім світом за допомогою іграшкових підвісок, дзвіночків, брязкалець, стаканчиків-пірамідок, музичних мобілів, розвивальних килимків, кубиків. Старшим малюкам будуть цікаві конструктори, набори для малювання, пластилін, лото, комплекти для рольових ігор, абетки, дитячі музичні інструменти та ін. У цьому віці вже можна визначити, чи дитина більше тяжіє до творчості, чи проявляє явні задатки майбутнього «технаря». Ставши школярами, дівчатка і хлопчики не розлучаються з іграми, але разом з дорослішанням дитини розвивальні іграшки теж «розумнішають». Вони допомагають не тільки краще вчитися, а й активно впливають на психічні процеси, що формують особистість.

Плакати-абетки для дітей

Представники старшого покоління пам'ятають, що колись більшість малюків знайомилися з буквами і цифрами, вперше сівши за парту. У 21 столітті питання стоїть інакше - наскільки добре знає дитина абетку і ази математики перед вступом до школи. Легко освоїти алфавіт допоможуть розвивальні плакати з барвистими буквами. Фішка більшості таких плакатів-абеток для дітей у тому, що кожна буква не тільки супроводжується картинкою, але ще й озвучується за допомогою вбудованого акустичного пристрою. Яскраві звукові плакати мають кілька режимів: «Гра», «Навчання», «Іспит». Таке навчання буде не тільки корисним, але доставить дитині море задоволення. Батькам залишиться лише дивуватися, як швидко чадо вивчило алфавіт і тепер намагається складати букви у слова, слова у речення.

Магнітні букви і цифри

Сучасні діти взагалі небайдужі до всіляких виробів на магнітиках, які так захопливо кріпити в різних місцях, особливо на холодильник! Але викладати букви і цифри на дошку - не просто розвага, а реальний і швидкий шлях навчитися читати і рахувати. Набори з магнітними буквами та цифрами представлені в широкому асортименті. Деталі зроблені з пластмаси або дерева, і для зручності навчання приголосні і голосні розфарбовані в різні кольори. Це прекрасний матеріал для знайомства зі світом знань. За допомогою таких комплектів дитина закріпить на все життя послідовність алфавіту, вивчить цифри і буде, спочатку за допомогою дорослих, а потім самостійно, складати речення, а також розв'язувати найпростіші математичні завдання.

Головоломки для дітей

Ігри-головоломки відмінно розвивають уважність, логіку, образне мислення, посидючість, прагнення доводити завдання до кінця, швидкість реакції, вміння знаходити вихід у будь-якій ситуації. Вибір гри залежить від віку. Малюки до 4 років забувають про все на світі, коли зосереджено складають з елементів мозаїки звіряток, квіточки або людей. Не менш цікаві кольоровий тетріс або логічна гра «Лабіринт».

Головоломки для старших дітей повинні бути з більш складними завданнями. Особливо цікаво, коли в процесі беруть участь двоє або кілька осіб. Наприклад, суть гри-головоломки «Цвітнашки» полягає в тому, щоб розмістити всі фрагменти в потрібному порядку, не торкаючись до них. У результаті повинен вийти малюнок, представлений на боксі. Між учасниками можна влаштовувати справжні змагання. Напевно, юний школяр зацікавиться шахами, якщо хоч раз зіграє в «Шаховий пасьянс» - справжній фітнес для мозку! І, звичайно, улюбленими головоломками залишаються у школярів кубики Рубіка, які діти часто складають швидше, ніж дорослі.

При виборі потрібно пам'ятати, що розвивальна гра повинна бути не тільки корисною, але і приносити радість дитині, пробуджувати бажання дізнатися щось нове, знаходити правильну відповідь і завжди залишатися переможцем.

ПЕРЕЙТИ В МАГАЗИН

Освіта.ua
23.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів