Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Гончарук доручив МОН перевірити всі заклади освіти. Міністерство освіти і науки має провести інвентаризацію всіх закладів освіти і навести порядок у сфері протипожежної та техногенної безпеки. Перевірка має бути завершена до 10 січня.

ЗНО з математики у 2021 році пройде за новою програмою. МОН затверджена нова програма ЗНО з математики. Документ охоплює декілька розділів з алгебри і початків аналізів, а також з геометрії та визначає компетентності, якими має володіти випускник.

Вартість пробного ЗНО у 2020 році складатиме від 138 до 150 грн. Регіональні центри оцінювання якості освіти визначили вартість участі у пробному зовнішньому оцінюванні для осіб, які мають намір використати цей інструмент при підготовці до тестування.

Необхідно синхронізувати шкільні предмети, - Новосад. Міністр освіти висловила переконання у необхідності синхронізації навчальних програм з математики, фізики, хімії та біології між собою. За словами міністра, зараз шкільні програми відірвані одна від одної.

МОН планує згодом зробити сертифікацію обов’язковою. Міністерство освіти планує за наступні п’ять-шість років зробити сертифікацію вчителів обов’язковою. За словами міністра освіти, інструмент сертифікації сприятиме професійному росту вчителів.

Міністр: маємо побороти страх дітей перед математикою. За словами Ганни Новосад, коли діти щось не розуміють, вони спочатку цього бояться, а потім ненавидять. Міністр освіти переконана, що необхідно змінювати зміст освіти та методики викладання у школі.

У школах працюватиме мережа кар'єрних радників. Міністр освіти висловила переконання щодо необхідності введення в українських школах інституту кар'єрних радників, які працюватимуть зі школярами з метою їх завчасної професійної орієнтації.

МОН вивчить рівень зайнятості випускників вишів. Одним з критеріїв фінансування закладів вищої освіти стане рівень працевлаштування випускників. Моніторинг зайнятості випускників університетів буде проведений освітнім відомством вже у 2020 році.

Збільшення зарплат освітян здійснюється поетапно, - МОН. У відомстві повідомили, що збільшення оплати праці здійснюється поетапно, як це передбачено законом. Підвищення зарплати буде здійснюватись з урахуванням можливостей бюджету країни.

МОН оголосило конкурс підручників для 7 класу. До переліку підручників, з яких оголошений конкурс, включені підручники з історії, всесвітньої історії, інформатики, кримськотатарської мови та підручники з української мови для учнів з навчанням мовами нацменшин.

У школах можуть збільшити кількість уроків математики. Міністр освіти висловила думку про можливість додавання годин на вивчення математики. У порівнянні з середніми показниками по ОЕСР кількість годин на вивчення математики в Україні є нижчою.

Освіта.ua
13.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тамара
Мон буде фінансувати вузи залежно від працевлаштування. ?!?! Яку ще ахінею придумають ці нувориші. А чому не фінансувати залежно від випитого пива чи з’їденого гороху? Чи від сили вихлопу відповідно? Уряд вивчає ринок і дає держзамовлення... А галузь просіла... Кінець вишу!! А завтра піднялась. Де брати фахівців?) як почитаю новації трійки освітніх садистів- Совсун- стадний - Шаров - вити хочеться!!
Володимир
Краще і чесніше було б розігнати це корумповане міністерство. Як міністр, Ви не маєте ні досвіду, ні авторитету, не знаєте реальної картини в мережі освіти. То ж не багато втрачаєте. Та і ваш бренд «нова українська школа» не новий. Видатний педагог всіх часів і народів Ян Амос Коменський ще п’ятсот років тому вивів «золоте правило» дидактики: «Наочність навчання». І найвидатніший педагог України Василь Сухомлинський теж залишив нам «Сто порад учителеві». Очолили б Національне агентство розвитку освіти (до 30 чоловік інтелектуалів) з невеликою бухгалтерією і кількома відділами, наприклад: • відділ моніторингу інтелекту керівних працівників освіти (до директора освітнього закладу включно); • відділ протидії корупції в сфері освіти; • відділ сприяння відновленню навчально-матеріальної бази. Робіть що-небудь конструктивне!