Osvita.ua Новини Підсумки тижня в освіті: головні події
Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Міністр: наші підручники надзвичайно низької якості. Міністерство освіти планує системний перегляд підходу до закупівлі і експертизи змісту шкільних підручників. За словами міністра освіти і науки, зараз процедура проведення експертизи підручників є фіктивною.

Дослідження PISA покаже якість нашої школи, - Новосад. Міністр освіти повідомила, що результати порівняльного дослідження якості освіти PISA стануть відправною точкою для вимірювання змін у шкільній освіті. Результати PISA будуть оприлюднені 3 грудня.

МОН розпочало консультації з реформи дошкілля. Міністерство освіти проведе низку публічних обговорень щодо реформи дошкільної освіти в Україні. Участь у зустрічах, які будуть проведені у різних регіонах України, зможуть взяти батьки, освітяни та управлінці.

Новосад: мотиваційний лист не стане інструментом корупції. Міністр освіти наголошує, що впровадження практики мотиваційного листа при вступі до університетів має на меті стимулювати абітурієнтів до відповідального вибору закладу освіти і напряму навчання.

В ідеалі маємо перейти на контрактну роботу вчителів, - міністр. Ганна Новосад зазначає, що з часом Україна може перейти на контрактну основу роботи вчителів, де дуже чітко описуватимуться обов’язки і права усіх сторін.

Кількість вчителів є більшою, ніж потрібно, - міністр. За словами Ганни Новосад,  в Україні кількість вчителів є більшою, ніж потрібно для існуючого контингенту учнів. Тих вчителів, які працюють у селі, і дітей яких возитимуть до опорних шкіл, потрібно буде перекваліфіковувати.

В українських школярів розвиватимуть м’які навички. Впродовж 5 років школи з різних областей впроваджуватимуть систему з розвитку м’яких навичок, соціально-емоційного та етичного навчання. Міністр освіти зазначає, що м’які навички є складовою успішного навчання.

Науковці зможуть одержати 7 млн євро від ЄС. Уряд ухвалив рішення, завдяки якому українські науковці зможуть одержати близько 7 мільйонів євро в межах допомоги, яку ЄС надав Україні в програмі «Горизонт 2020». Перший конкурс з відбору проектів відбудеться на початку 2020 року.

Відкрилась реєстрація шкіл на GoCamp. Розпочався відбір шкіл, які бажають взяти участь у освітній програмі GoCamp 2020. Програма надає можливість дітям отримати практичні знання з іноземних мов разом з волонтерами з різних країн світу.

Новосад: у школі мають вивчати сучасних письменників. Міністр освіти і науки висловила переконання, що Україні необхідно відійти від традиції страждань всього українського народу, які транслюються школярам через українську літературу.

Оголошення про дисертацію публікуватимуть онлайн. Науковці більше не друкуватимуть оголошення про захист дисертацій в газеті «Освіта України». Відтепер оголошення публікуватимуться на сайті МОН, а самі дисертації надсилатимуться в електронному вигляді.

Реформу НУШ буде супроводжувати новий інститут. Новостворений Український інститут розвитку освіти буде безпосередньо впроваджувати реформу «Нова українська школа» і з часом замінить Інститут модернізації змісту освіти.

В Україні запустили онлайн сервіс перевірки дипломів. В Україні стартувала робота сервісу перевірки документів про вищу освіту. Платформа дозволяє отримувати юридичне підтвердження достовірності диплому безпосередньо на електронну пошту.

Україна використає фінські методики у шкільній реформі. Міністр освіти і науки Ганна Новосад повідомила, що у реформуванні шкільної освіти Україна примножить власний позитивний досвід фінськими методиками та практиками.

Освітяни мають отримувати повну зарплату, - позиція МОН. У відомстві зазначають, що освітня субвенція має спочатку скеровуватись на повну виплату заробітної плати та 30%-вих надбавок, а вже потім на решту потреб навчально-виховного процесу.

Освіта.ua
22.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Звичайний сільський вчитель
Стосовно тези ,, Кількість вчителів більша, ніж потрібно,’’ Якщо в Україні дійсно забагато вчителів, то чому наприкінці вересня звучали фрази типу ,, В українських школах не вистачає вчителів’’ і т. п. Чому досі в деяких школах немає вчителів англійської? Чому напередодні Дня вчителя у ЗМІ були репортажі, в яких йшлося про нестачу кадрів, про те, що є школи, в яких вчитель історії викладає фізику та хімію і ще три предмети, а вчитель англійської мови є справжньою знахідкою, бо його там не було 5 років?! За два місяці в Україну масово завезли вчителів? Чи, можливо, вчителі, які кілька років тому були змушені залишити роботу в школі і виїхати за кордон, щоб забезпечити свої сім’ї, приємно вражені політикою міністерки освіти Г. Новосад почали масово повертатись на Батьківщину, щоб покращити рівень освіти і навчати дітей в опорних школах?!
АЛАн
Для Звичайний сільський вчитель: Цілком підтримую! Працюю в київській школі заступником директора. У 2017 році у нас педагогів було 40 осіб, у минулому - майже 55. У цьому році набрали спеціалістів, всього 65 педагогів. А вакансій - більше 100 годин. Руки тремтять писати журнал замін! Нехай пані Новосад віддасть нам "зайвих" вчителів!!!
Коментувати
Полный Зе- Капец
Вчера смотрела интервью Сергея Квита с Мыколой Вереснем на канале Прямой. Полный неадекват, человек живет за пределами Земли. Утверждает, что приезд двух преподавателей и студента(!!) в университет за два дня означает объективную аккредитацию. А знания, а компетентности, а оценки работодателй? И за это надо платить 60 тысяч гриаен! Студент походил по корпусу и получил 8 тыс грн!??? А учитель за месяц- 4 тысячи??? Г. Квит, вы в своем уме??? А сколько получит еще сам Квит? И еще. Вересень правильно сказал, на ученого в год надо тратить хотя бы 100 тыс. доларов. А Квит говорит, что его воспитаники в Мон новую формулу Распределения средств у вузах применят- дадут 80% от предыдущего года??? Бюджет Кембриджа 35 млрд $ , бюджет 300 укр .вузов - 750 млн $ ??? Что делить - бедность!!! Будем без зарплаты и в холоде, но с новым механизмом от соросовской Могилянки!!
Development
Для Полный Зе- Капец: Саме голвне, що ці виродки переконані у своій великій місіі, зверхньо дивляться на всіх. Для них вчитель чи доцент- це сміття, відходи.
Коментувати
Зоя
Пропоную всіх вчителів відправити на навчання в Трускавець, як депутатів. Виділити на кожного тридцять тисяч на тиждень. Тоді не потрібно буде проводити курсів жалюгідних, сертифікацій.А школи на той час закрити - економія буде. Пані міністерку привезти в село, яке вона зневажає, і цілу чверть возити вз-имку по розбитих дорогах голодну в опорну школу на 7-8 уроків.Тоді ввечері подивитися, як вона ппише твори , вчить Напамять, перекладає англійську, робить сторозумну математику до 12 годин ночі. Вранці будити о 5 ранку, щоб встигнути в ОПОРНУ школу і т. д. А ще в тій хатині, де житиме, підвищити ціну на газ, щоб не могла оплатити.Може, тоді хоч трохи буде людянішогю...А то приводять у приклад Європу, а нам показують...
Село
Для Зоя: підтримую
Оля
Також підтримую вас, а ще в школі 8 уроків не спокійно провести, а зробити тисячу зауважень учням, які не бачать сенсу навчатись, адже зараз освіта не вирішує рівень населення і якість життя. Можна без освіти бути фрілансером і заробляти у рази більше ніж високоосвічена людина
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!