Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

ЗНО з математики стане обов’язковим. Починаючи з 2021 року державна підсумкова атестація з математики у формі ЗНО для випускників шкіл стане обов’язковою. Відповідне рішення ухвалено Колегією Міністерства освіти і науки.

Бюджетники отримають індексацію на рівні 9,4%, - Мінфін. У Міністерстві фінансів повідомили про заплановану індексацію зарплат бюджетним працівникам, а також зазначили, що для того, щоб зарплати стали більшими країні необхідне стабільне економічне зростання.

МОН планує популяризувати професійну освіту. За словами директора директорату професійної освіти МОН Ірини Шумік, цьогорічна вступна кампанія показала, що до вступу у заклади професійної освіти не мотивує ані перспектива високої зарплати, ані безкоштовне навчання.

В Україні відбудеться інформаційний тиждень Еразмус+. Захід відбудеться у листопаді та може зацікавити працівників вишів, відповідальних за міжнародну співпрацю, а також викладачів та студентів, які хочуть дізнатись про участь у міжнародних освітніх проектах.

В областях відбулись протестні акції профспілок. У деяких обласних центрах відбувся перший етап всеукраїнської акції протесту, до якої приєдналась Профспілка працівників освіти і науки. Другий етап акції протесту профспілок запланований на 17 жовтня у Києві.

МОН розробило проекти освітніх програм для 3-4 класів. Відомство запропонувало для громадського обговорення два варіанти проектів Типових освітніх програм для 3-4 класів, а також навчальні програми з української мови та мов національних меншин.

Літературний конкурс ім. Шевченка стартує 18 жовтня. Цього року урочисте відкриття щорічного конкурсу учнівської та студентської молоді відбудеться у Миколаєві. Разом з тим, МОН радить провести у цей день відкриття конкурсу в українських закладах освіти.

В Україні створять реєстр сертифікатів ЗНО. Реєстр сертифікатів міститиме відомості про номер сертифікату, рік проходження зовнішнього оцінювання, а також результати учасника тестування. Планується, що він застосовуватиметься під час вступної кампанії до вишів.

МОН розробило рекомендації з реагування на домашнє насильство. Документ розроблений з метою забезпечення протидії домашньому насильству шляхом проведення превентивних заходів та реагування. Рекомендації можуть використовуватись педагогічними працівниками закладів освіти.

Стартував відбір на проект «Демократична школа». Участь у програмі має поглибити культуру демократії у школі, а також сприятиме розвитку громадянських компетентностей школярів. Результати відбору будуть повідомлені до 17 грудня 2019 року.

Затверджені умови прийому молодших спеціалістів - 2019. Міносвіти затверджені Умови прийому на навчання для здобуття рівня молодшого спеціаліста. Документ визначає особливості прийому вступників до закладів освіти, включаючи заклади професійної освіти.

Вступ 2019. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів. Міністерством освіти затверджені Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України. Документ встановлює основні правила проведення вступної кампанії в 2019 році.

Освіта.ua
11.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Чепінога
Гаслом Новосадів, єгорків Стидних є: ... в очі, а він каже- божа роса!! Люди, спеціалісти проти дурі, яку вони горнуть, а ім хоть би хни! Цікаво, ав Зелнського знають з а діі цієі Химки з Ладижина? Йому відповідати!!
Покрова на Стрию
Соросівська банда Новосад- шарова і дебіла Стадного протянула в Правилах прийому норму про обовязкову здачу іспита з англійськоі для вступу в магістратуру. Мета ~не знання мови, а знищення найцінішого в Універах- випускних кафедр! Обмеження числа магістрів. Руйнація вищоі школи. Президент мовчить , отже це його ініціативи?? Але ми - украінська інтелігенція не можемо з цим миритися!
Vict
Підсумки тижня із запізненням на цілий рік. Умови прийому на 2019 рік були затверджені рік ще у 2018 році.
Бібліотекар
..."необхідне стабільне економічне зростання" та раціональне використання того, що є. Стане в нагоді інтерактивна зрозуміла діаграма на що витрачаються кошти. Наприклад, скільки літератури за усіма галузями знань надано МОН України для учнів 1-11 кл. за освітніми програмами для кожної школи.
Сергей Климентьев
На днях в Авиационном универе состоялась встреча замминистра Стадного со студентами , где он заявил , что 90% вузов будут заниматься исключительно обучением, 10% и наукой.Отменят академические стипендии,госзаказ. Также он сказал , что не надо иметь ученных степеней, снимут надбавки за стаж и степени, выгонят пенсионеров, поменяют всех ректоров... Вопрос— кто дал право этому некомпетентному типу, не прочитавшему в жизни ни одной лекции, не написавшему ни одной статьи выступать с антиконституционными заявлениями, действовать вразрез с законами... Это похоже на поведение окупантов и врагов Украины!!!Надо убирать этого гаденыша иначе стране будет конец!!
Сева
Для Сергей Климентьев: И так уже почти все вузы превратились в шарашкины конторы, а теперь, похоже и остатки хотят добить.
Вчитель-КА
для Сева: Я работаю в системе ПТУ и вижу кого набирают в вузы для обучения с нашего контингента. Вузы давно дискредитировали себя. Это ж капец когда дите имеет 4 бала в ПТУ и его берут в вуз. Эти дети читать нормально не умеют. Зато корочка вуза. Никто им не виноват.
Козак
,Сева, auek работай в пту и не вякай, если в башке пусто!
Коментувати