Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Додаткове ЗНО у магістратуру коштуватиме 495 грн. Реєстрація вступників для участі в спеціально організованій сесії Єдиного вступного іспиту з іноземної мови триватиме з 07 до 15 жовтня 2019 року. Іспит відбудеться 5 листопада.

Новосад: на зарплати освітян необхідні гігантські кошти. За словами міністра освіти, попередній уряд ухвалив рішення про підвищення зарплат освітян, на виконання якого необхідно 45 млрд грн. Зараз триває робота з Мінфіном, щоб підвищити зарплати освітянам.

МОН оголосило перший етап WorldSkills Ukraine. Цього року конкурс проводитиметься за 17 напрямами. Відбіркові змагання у регіонах розпочнуться наприкінці жовтня. Переможці регіональних етапів отримають відзнаки та візьмуть участь у фіналі WorldSkills Ukraine.

Про встановлення підвищення окладів педпрацівникам. Міністерством освіти, враховуючи чисельні звернення до відомства, надані роз'яснення щодо встановлення підвищення посадових окладів педагогічним працівникам закладів і установ освіти.

Оприлюднений новий порядок підвищення кваліфікації освітян. Документ визначає процедуру, види, форми, обсяг, періодичність та умови підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти і установ усіх форм власності.

МОН просить використовувати українську в освітньому процесі. Відомство звернулось до керівників закладів освіти з проханням забезпечити виконання законодавства України в частині застосування державної мови в освітньому процесі.

Затверджений новий склад Атестаційної колегії МОН. До складу Атестаційної колегії включено 13 осіб. Попередній склад колегії налічував 34 особи. У МОН наголошують, що Атестаційна колегія має бути органом, якому довіряють і який добре виконує повноваження.

Ми утримуємо величезну кількість вишів, - міністр. Команда Міністерства освіти прагне перейти від принципу фінансування всіх університетів до фінансування найкращих. Зараз держава за принципом зрівнялівки через держзамовлення фінансує всіх однаково погано.

В Україні відбудеться Всеукраїнський урок доброти. 2 жовтня Благодійний Фонд «Happy Paw» за підтримки Міністерства освіти вдруге організовує у школах країни Всеукраїнський урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин».

Вишам надані рекомендації з підготовки до ЄВІ. Рекомендації МОН містять інформацію щодо вартості спеціального тестування для вступників у магістратуру, особливостей реєстрації учасників та відомості щодо допуску до участі в додатковому конкурсному відборі.

Вступники мають розуміти, чого вартий університет, - міністр. Ганна Новосад висловила переконання про необхідність роботи зі школярами щодо вибору університету. Також вона повідомила, що наступного року МОН здійснить моніторинг працевлаштування випускників вишів.

Повідомлення про дисертації стали безкоштовними. Оприлюднення повідомлень про прийняття дисертацій до захисту відтепер стануть безкоштовними. Вони будуть розміщуватись лише на сайті МОН. Повідомлення приймаються відомством починаючи з 25 вересня.

2020 рік стане роком аудиту в школах, - голова Держслужби. За словами Руслана Гурака, вже до кінця року в країні з'являться історії успіху шкіл, що пройдуть інституційний аудит. Кожна з цих шкіл отримає рекомендації з удосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Поєднання дошкілля з НУШ є одним із пріоритетів, - міністр. Ганна Новосад зазначає, що до школи приходять діти, які особистісно не готові до неї. Без виправлення цієї ситуації не можна говорити про успішну Нову українську школу, а тому поєднання НУШ з дошкіллям є одним з пріоритетів.

Освіта.ua
27.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Філь ольга
А на зарплати чиновників, депутатів, працівників МОН кошти не потрібні? Ну скільки можна брехати? Ганько, зупиниться. Ідіть навчайтесь грамотності, порядності, якщо вас ще можна чомусь навчити...
Синокіп, Жмеринка
Новосад - рудимент епохи електронних лохів, які свою краіну зневажають і ненавидять! Ця дівка назвала держзамовлення - рудиментом радвлади. Ганю, це не рудимент , а велике соціальне завоювання. Невже в Ладижині немає розумних людей?
Ігор
Яка проблема із зарплатами - попросіть Коломойського, це для нього кишенькові кошти.
Магістр Хнуре
Головна новина- новий міністр працює із своім почтом проти украінськоі освіти!! Ініціює зменшення охоплення стипендією студенства до 5%% !!! Студенти !!! Ви ж обрали нову владу!!! Вітаю Вас!!!