Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН надані рекомендації з викладання предметів у школі. Відомством надані методичні рекомендації з викладання навчальних предметів у закладах середньої освіти в новому навчальному році. Рекомендації мають бути доведені до відома керівників шкіл та вчителів.

Опублікований консолідований рейтинг вишів України - 2019. Рейтинг охоплює 240 закладів вищої освіти, а також містить 7 підрейтингів: «Кращі класичні університети», «Кращі приватні виші», «Кращі київські виші», «Кращі виші регіонів», «Кращі педагогічні виші», «Кращі медичні університети», а також «Кращі заклади вищої освіти областей».

В уряді невдоволені темпами закупівель для НУШ. Наразі найкраще із закупівлями для Нової української школи впорались Київ та Сумська область. Одні з найменших обсягів закупівель мають Івано-Франківська та Запорізька області – близько 11% від потреби.

МОН вкладається в графік друку підручників, - Гриневич. За словами міністра, книги будуть доставлені до обласних баз до 15 серпня. Місцеві органи управління освітою мають виконати доставку підручників до шкіл протягом 15 календарних днів після отримання.

У 2020 році освітянам підвищать зарплату. Реформа оплати праці передбачає збільшення оплати праці для всіх освітян від 20 до 70% вже наступного року, а також поетапне продовження підвищення зарплати для них до 2023 року.

Уряд направив законопроект «Про професійну освіту» до ВР. Кабмін погодив проект закону «Про професійну освіту» і направив його на розгляд парламенту. В уряді зазначають, що закон має системно перезавантажити всю ланку професійно-технічної підготовки кадрів.

Вихователі дитсадків матимуть 56-ти денну відпустку. Кабінет Міністрів ухвалив рішення про продовження відпустки вихователів дошкільних закладів з 42 календарних днів на рік до 56. Постанова набере чинності з 1 січня 2020 року.

Освітнім омбудсменом став директор київської школи. На посаду освітнього омбудсмена буде призначено директора столичної школи Сергія Горбачова. За словами міністра, визначальним фактором стало знання кандидатом системи освіти, а також розуміння цінностей та суті освітніх реформ.

Університетська наука у 2019 році отримає 100 млн. Уряд затвердив порядок використання коштів, закладених цьогоріч у бюджет на базове фінансування університетської науки. Планується, що кошти на фінансування надаватимуть за результатами державної атестації.

Вступ.ОСВІТА.UA інформує про перебіг вступної кампанії. Розпочався прийом електронних заяв від вступників, які вступають до вишів після здобуття повної загальної середньої освіти. Інформування громадськості про перебіг вступної кампанії здійснює Інформаційна система «Вступ.ОСВІТА.UA».

Освіта.ua
12.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Батьки - діти
Коли Ви дасте нам число безплатних місць для випускників коледжів? Ви що не відаєте, що вже тиждень здають документи у вузи?? Агов!!!