![]() |
|
Навчання гри на інструментах впливає на розвиток логіки, мислення і моторики |
Музика виховує гармонійну особистість
Провівши ряд досліджень, вчені з'ясували, що навчання гри на інструментах має великий позитивний вплив на розвиток логіки, мислення, дрібної моторики. Експерименти показали дивовижні результати: діти, які отримують музичну освіту, досягають більш високих результатів в освоєнні мов, вивченні фізики, математики, мають гарний каліграфічний почерк.
Музична освіта повинна бути обов'язковою
Такого висновку дійшли японські вчені і ввели предмет в шкільну освітню програму в якості одного з основних. У місцевих навчальних закладах дітей навчають гри на різних музичних інструментах, співу, їх знайомлять з національними та світовими досягненнями. Цю практику можливо реалізувати і в українських школах. Активний розвиток виробничої галузі, достаток товарів, роблять необхідне обладнання доступним кожному: в інтернет-магазині Intermuzika представлені музичні інструменти в широкому асортименті - від клавішних до оркестрових, ударних і етнічних.
Поки законодавці і фахівці не внесли серйозних змін в шкільну освіту, батьки можуть самостійно забезпечити дитині доступ до навчання гри.
Як і на що впливає гра на музичних інструментах
Під час гри практично на всіх видах інструментів задіюються кисті рук. Найкращий вплив надають фортепіано і акордеон. Як відомо, у кожної людини одна півкуля є більш розвиненою, тому завжди одна сторона сильніша. В процесі гри доводиться однаково задіювати обидві кінцівки, що дає поштовх до активного функціонування головного мозку. Регулярні заняття допомагають:
- посилити виразність думок;
- вдосконалити мовлення;
- навчитися швидко вирішувати математичні завдання;
- поліпшити пам'ять і уяву.
Існують і інші позитивні аспекти навчання гри на музичних інструментах. Це тренування посидючості і привчання до працьовитості, формування естетичного смаку, стійкої психіки. Освоївши предмет, дитина може брати участь у публічних виступах. Плюс останніх - формування впевненості у власних силах, розвиток вміння контролювати емоції, відповідальності, здатності адаптуватися до різних обставин, що виникають у повсякденному житті. Ще стародавні греки вважали, що музика виховує людину. З ними повністю згодні і сучасні вчені.
Освіта.ua
14.06.2019