Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН планує моніторити кар'єру випускників вишів. У відомстві зазначають, що моніторинг допоможе відслідковувати кар’єрне зростання випускників у прив’язці до закладу, в якому вони здобули освіту, а також аналізувати перспективи, які надає університет.

Відкрито центри для вступників з окупованих територій. Через освітні центри жителі тимчасово окупованих територій можуть вступити в українські заклади професійної та вищої освіти за спрощеною процедурою – без ЗНО, українського паспорта та атестата.

Майже половина безробітних має вищу освіту. Близько 47% осіб, які реєструються у службі зайнятості є безробітними з вищою освітою. Також 35% зареєстрованих осіб, мають відповідну професійно-технічну освіту, але не знайшли себе на ринку праці.

Одеський медуніверситет захопили рейдери, - Супрун. За словами в.о. міністра охорони здоров'я, будівля Одеського медуніверситету захоплена рейдерами. Університетом саботуються рішення МОЗ, а студенти та викладачі шостий місяць не отримують стипендії та зарплати.

ХНУ ім. Каразіна увійшов до топ-500 світового рейтингу. Британською компанією Quacquarelli Symonds опубліковані результати міжнародного рейтингу QS World University Rankings, що визначає результати діяльності університетів світу за основними академічними показниками.

ЗНО у магістратуру складуть 65 тисяч студентів. Для кожного зареєстрованого учасника створено інформаційну сторінку. Тестування з іноземної мови відбудеться 2 липня, а зовнішнє оцінювання з права та загальних навчальних правничих компетентностей — 4 липня.

Дітям видаватимуть свідоцтво про початкову освіту. Передбачається, що документи про початкову освіту видаватимуться батькам випускників і міститимуть інформацію щодо здобуття учнем початкової освіти.

У Мінфіні показали, де і скільки витрачають на школи. Міністерством фінансів розроблений інтерактивний сервіс, що дозволяє побачити бюджетні видатки на загальну середню освіту, як в цілому по країні, так і по окремих областях, чи навіть по окремих школах.

Рада ухвалила закон «Про фахову передвищу освіту». Закон встановлює основні правові, організаційні, економічні та фінансові засади функціонування системи фахової передвищої освіти та визначає шляхи розвитку цієї системи.

Більшість студентів-медиків склали тест «Крок 2». У Центрі тестування при МОЗ України зазначають, що результати цьогорічного тесту суттєво не відрізняються від показників попередніх років, хоча відсоток тих, хто не склав іспит, є трохи вищим.

Попри скасування, в регіонах продовжують атестацію шкіл. У Державній службі якості освіти звертають увагу на те, що державної атестації закладів освіти як форми державного нагляду зараз не існує і правові наслідки її проведення відсутні.

Гриневич вирішила йти в парламент з Гройсманом. Лілія Гриневич братиме участь у парламентській кампанії. Під час виступу на з’їзді «Українська стратегія Гройсмана» вона наголосила, що її рішення викликане відчуттям відповідальності перед колегами і освітянами.

Гриневич розповіла, над чим працюватиме у політиці. Однією з політичних цілей міністра освіти Лілії Гриневич, яка братиме участь у виборах до Верховної Ради, стане захист досягнень попередніх урядів в освітній сфері.

Коледжі і технікуми готуватимуть молодших бакалаврів. Після набрання чинності законом «Про фахову передвищу освіту», коледжі та технікуми здійснюватимуть підготовку фахових молодших бакалаврів і більше не набиратимуть вступників за рівнем «молодшого спеціаліста».

В Україні стартувала волонтерська ініціатива GoCamp. З 9 червня волонтери з 50 країн світу розпочнуть роботу у пришкільних мовних таборах. У роботі таборів також братимуть участь українські учителі, які опановуватимуть сучасні методики викладання іноземних мов.

Освіта.ua
07.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів