Остаточної версії нового правопису ще немає

ЗМІ публікують різні варіанти, беручи за основу варіант, що був винесений на обговорення

Остаточної версії нового правопису ще немає

Остаточного варіанту нового Українського правопису ще немає. Про це повідомляє Українська правда. Життя.

22 травня Кабінет Міністрів ухвалив нову редакцію Українського правопису, який має замінити стару редакцію від 1992 року.

За інформацією видання, ЗМІ публікують різні варіанти змін, беручи за основу варіант, який був винесений на громадські обговорення.

Проте остаточні правила правопису досі не оприлюднили.

Це «Українській правді. Життя» підтвердив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, який в уряді відповідає, зокрема, за мовну політику.

«Цим займалось Міністерство освіти. Сам же проект постанови уряду лише підводить нормативну базу під недіючий український правопис. Документ широко обговорювався, проходив засідання урядового комітету, там є поступовий період його застосування, думаю, після підписання прем’єром буде оприлюднення», – пояснює Розенко.

Натомість у Міністерстві освіти і науки запевняють, що до правопису стосунку не мають, ним займалася спеціальна мовна комісія уряду. Відповідно – документом розпоряджається уряд.

В МОН документ отримають коли й усі – після того, як його опублікують на сайті Кабміну.

«Слід» документа «Українська правда. Життя» знайшла у співголови мовної комісії Богдана Ажнюка.

Він каже, що остаточний правопис знаходиться нині «десь в урядових колах». Коли його оприлюднять – поки невідомо.

Ажнюк підтвердив, що у варіант, який був винесений на громадські обговорення, вносилися зміни.

Освіта.ua
24.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Цікаво, а що саме схвалював КабМін, якщо немає остаточної версії? Поспіхом треба було до Закону про мову?
злісна автентика
увага! не можна скасовувати носіння сонцезахисних окулярів під час дощу! подумайте про те, кому це вигідно! ми в школі ще й маску водолазну надягали, і всім було добре! подумайте про дітей, це ж скільки посібників з носіння окулярів доведеться спалити!
Sabrina
Как это, кому выгодно? Тем, кто все это придумал. Это же писать новые учебники, редактировать словари. Пособия для того же ВНО новые писать. Это ж новые потоки бюджетных денег. Наших с вами денег.
Вчитель
Скільки методичного матеріалу, підручників, словників у смітник! Навіщо? Не губіть таку красиву, мелодійну мову.
Юлія
Навчалися діти в школі 11 років української мови за одним правописом, а ЗНО будуть здавати за новим. Коли хтось подумає про дітей??? Це ж наше майбутнє, а ми їм лише шкодимо. ПРИКРО!!
Марина
Цікаво, що в державі зміниться від нового правопису чи комусь жити від цього легше стане? Кому це вигідно? І кому спало на думку вносити такі зміни? Мені як матері студента та школяра - це зовсім не потрібно, як і більшості таких як я. Це вносить ще більше проблем в навчання. Я, до речі, вчилась в школі без букви"ґ" і до цього часу її не використовую. То для чого потрібні ці зміни?