Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

У МОН оголосили конкурс електронних підручників. Інститут модернізації змісту освіти розпочав прийом проектів електронних підручників для розгляду на предмет надання їм грифу МОН. Підручники, що отримають гриф, зможуть взяти участь у конкурсі е-підручників, що відбудеться в 2019 році.

Участь у ЗНО-2019 візьме рекордна кількість учасників. Для участі у тестуванні цього року зареєстровано 354 осіб. Традиційно найпопулярнішими навчальними предметами є українська мова і література, історія України та математика.

МОН знизить вимоги до шкільних комп’ютерів. Міністерством освіти розроблені зміни до нормативної бази, що визначають вимоги до комп'ютерного обладнання, яким комплектуються заклади освіти. Завданням змін є забезпечення шкіл сучасною комп’ютерною технікою.

Учителі зможуть обирати місце підвищення кваліфікації. В Україні триває робота з розробки проекту постанови КМУ, яка визначить механізм реалізації норми закону «Про освіту», що надає право педагогічним працівникам підвищувати кваліфікацію в інших суб’єктах освітньої діяльності.

Дисципліна в класі впливає на успішність школярів. За даними Міжнародної програми з оцінювання освітніх досягнень учнів PISA, найкращий поведінковий клімат у класі сприяє досягненню вищих результатів у навчанні.

ДПА у початковій школі є виключно моніторингом, - Гриневич. За словами міністра освіти, результати державної підсумкової атестації у 4-му класі жодним чином не впливатимуть на успішність учня і його можливість вступати до 5-го класу.

Опублікований рейтинг вишів за показниками Scopus. Результати рейтингу університетів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються закладом освіти або його співробітниками.

Учні МАН вибороли 5 медалей на ICYS-2019. Українські учні Малої академії наук вибороли 1 золоту, 2 срібні та 2 бронзові медалі на Міжнародній конференції молодих вчених ICYS, що відбулась у малайзійському Куала-Лумпурі. До заходу долучилась молодь з 32 країн світу.

Порядок проведення шкільних іспитів у 2019 році. Усе про строки, місце проведення, предмети, зміст державної підсумкової атестації та інші особливості проведення шкільних іспитів для учнів 4-х, 9-х та 11-х класів.

МОН планує реформувати систему ЗНО. Основними змінами можуть стати збільшення кількості обов’язкових тестових предметів для випускників шкіл, а також впровадження дворівневого ЗНО з української мови та математики.

Освіта.ua
26.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів